Onemli Gunler Banner
Sayfa 201/689 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon
Arama sonucu : 5510 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: ESEMS - Esem Spor Giyim Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. ESEM halen sürünmeye devam ediyor. 0,99 sonrası aşağıya döndük. İşlem hacmi de eskiye nazaran çok yüksek (2-3 yıl öncesine göre ) . Şayet buralardan mal çakarak çıkıyorlar ise ilk 5 aracı kurumda çok çıkış gözükmüyor. Küçük yatırımcı çıkıyor desek buralardan maliyetlenenlerin çok olduğunu düşünmüyorum. Fakat ESEM tahtası için yüksek sayılacak işlem hacimleri ile alış satışlar gerçekleşiyor. Hisse senedi fiyatı aşağıya döndüğü için sıkıntılı bir durum. Fakat her zaman dediğim gibi isteseler taban taban çakıp hisseyi 0,23 lere anın da getiriler. Bunu da yapmadıklarına ya bu şekil de ufak ufak yedire yedir mal çakacaklar, yada bezdire bezdire ne toplayabilirlerse toplayacaklar. Gerçek olan şu ki, bu hissenin tekrar yukarı dönmesi için ikinci bir olumlu haberin gelmesini bekleyeceğiz..

2. Satışlar karşılandığı sürece sorun yok...

Alıntı Originally Posted by venedik Yazıyı Oku
    ESEM halen sürünmeye devam ediyor. 0,99 sonrası aşağıya döndük. İşlem hacmi de eskiye nazaran çok yüksek (2-3 yıl öncesine göre ) . Şayet buralardan mal çakarak çıkıyorlar ise ilk 5 aracı kurumda çok çıkış gözükmüyor. Küçük yatırımcı çıkıyor desek buralardan maliyetlenenlerin çok olduğunu düşünmüyorum. Fakat ESEM tahtası için yüksek sayılacak işlem hacimleri ile alış satışlar gerçekleşiyor. Hisse senedi fiyatı aşağıya döndüğü için sıkıntılı bir durum. Fakat her zaman dediğim gibi isteseler taban taban çakıp hisseyi 0,23 lere anın da getiriler. Bunu da yapmadıklarına ya bu şekil de ufak ufak yedire yedir mal çakacaklar, yada bezdire bezdire ne toplayabilirlerse toplayacaklar. Gerçek olan şu ki, bu hissenin tekrar yukarı dönmesi için ikinci bir olumlu haberin gelmesini bekleyeceğiz..
    Sn Venedik burdan yedire yedire mal çıkmaları çok zor.. alımlar genelde toplu... fiyatı da kontrol altında tutuyorlar .özellikle de tabana vermiyorlar, elimde çok rahat taban yaptıracak sayıda hisse var , serbestten verdim bugün ama 0,54-55 te eşleşti.. aynı şekilde öğleden sonra bir ara satışta bekleyen 800 küsür idi, eşleşen miktar sıfır idi ve serbest fiyattan alış girdim 10000 tane yine 54'te eşleşti..Ayrıca hissenin toplu olduğunu düşünüyorum, M.Ö dekiler hariç..bizdekileri de almak istiyorlarsa şahsen 1-1,2 arasına gelsin elimdekilerin hepsini veririm, 5 yıl önce hayal Bile edemeyeceğim miktarda var elimde..burdan tekrar eski fiyatlara döndürürlerse iddia ediyorum başlarına bela alırlar..çatır çatır hesap sorar Mahsum amca.. Adam gözünü karartmış, intikam için topladı hisseleri, bir noktadan sonra para da kazanmak değil derdi.. Facebook'tan meydan okuduğu paylaşımlar var, adam için öncelik para kazanmaktan ziyade Cenkten hesap sormak..geçen yıl gönderdiği ihtarnameyi geri çekmesi için muhtemelen vaadde bulundular buna ve bu da geri çekti..ama kandırıldı.. ikinci defa aynı oyuna geleceğini düşünmüyorum..şirketle ilgili herhangi bir haber gelmese bile geçen ay yaşadığımız yükseliş gibi spekülatif bir hareket daha bekliyorum.. Sırf Mahsum için ve bunnn da Genel Kuruldan önce olacağını iddia ediyorum..başka da bir beklentin Yok, bazen econumut ortaklık falan diyor, acaba demiyor değilim.. ama spekülatif hareket daha mantıklı geliyor..Bir de Mahsum çıktıktan sonraki stratejileri de önemli..acaba Mahsum satarken toplayacaklar mı, yoksa KY'min kucağına mı verilecek.. onlar toplarlarsa uçururlar, belki 5 yıl önceki gibi 3-4 seviyesine kadar götürür, ordan yeni kurbanlar seçerler kendilerine.. yok eğer Mahsumun sattıklarını toplamazlarsa verirler tabana , dediğiniz gibi 20'li kuruşlara çok rahat ulaştırır Ve ordan alırlar..
    YERYÜZÜNDE BÖBÜRLENEREK YÜRÜME!! ÇÜNKÜ SEN NE YERİ YARABİLİR NE DE BOYCA DAĞLARA ERİŞEBİLİRSİN...

Mahsum'un da örneğin ortalama 1 TL'den elindekileri çıkarması için fiyatın 1,5 seviyesine kadar çıkması lazım diye düşünüyorum...
    YERYÜZÜNDE BÖBÜRLENEREK YÜRÜME!! ÇÜNKÜ SEN NE YERİ YARABİLİR NE DE BOYCA DAĞLARA ERİŞEBİLİRSİN...

5. Sn legenda 1903, anlaşılan yine filler tepişecekler . Umarım yine altta kalıp ezilen biz olmayız.. Ben de bu hareketliliği gördükçe bunun sonun da bir şeyler olacak diyorum. İnşallah sonu iyi olur.

6. M.Ö Elindekileri çıkarması yedire yedire olur. Onun için de yukarı çekerek yapmaları lazım. Bu da iyi bir habere bağlı..

Alıntı Originally Posted by venedik Yazıyı Oku
    Sn legenda 1903, anlaşılan yine filler tepişecekler . Umarım yine altta kalıp ezilen biz olmayız.. Ben de bu hareketliliği gördükçe bunun sonun da bir şeyler olacak diyorum. İnşallah sonu iyi olur.
    İnşallah üstad..şirket belki son yıllardaki en kötü dönemini yaşıyor.. 6 aylık satış cirosu, geçen yılın 1 aylık cirosu kadar.. ve geçen ayki yükseliş ilk günlerden dile getirdiğimiz gibi spekülatifti... bu yükselişin benim zihnimdeki tek mantıklı açıklaması Mahsum için bir güzellik yapmak istemeleri..belki parça parça çıkacak Mahsum.. 80-90 kuruşlardan çıktı elindekilerin bir kısmını.. belki onu topluyorlardır Ve tekrar bir hareket yaptırıp aynı şekilde bir miktar daha çıkmasını sağlayacaklardır.. ama bu farkedileceği için belki son partilerde ters köşe yapacaklar ve alıp başını gidecek.. değişik varyasyonlar olabilir.. toplu da çıkacak olabilir..bekleyip görücez hayırlısıyla.. son olarak paraları olsa belki Mahsum virmanlar hisseyi belli bir fiyattan ama meteliğe kurşun atıyorlar... şirkete mail yoluyla bazı sorular sordum ama cevap vermiyorlar...hafta sonu sakin kafayla yazıcam, SPK aracılığıyla sorcam, bu dilden anlıyorlar.. tekrar uyarı yemelerinden de korkuyorum, bildirimleri yapmadıkları için (iflas davası) kottan çıkarılma uyarısı almışlardı..üç uyarıda gidiyorlar gümbürtüye ) Akınal Ayakkabıcılıkın bünyemize kattık dediği Esem Comfort markasıyla ilgili bildirim yapılmadı, Cankurtaranın rehin verdiği hisselerin akıbeti, iflastan kurtulmak için borcu kimin ödediği, elektro ödediyse Holdingin elektroya Ne kadar borçlandığı, aylık 600-700 bin civarı kredi ödemesi varken c6 aylık cironun bu ödemeyi karşılamaya yeterli olmadığı, finansmanın hangi yolla sağlandığı, finansal tablolarda faaliyet dışı gelirlere yer verilmediği vs..

Ha bir de şu var.. Sporpark ile aralarındaki ilişki.. Linkedine bakıyorum, Esemin 3-5 ay önceki müdürleri, satış sorumluları vs Sprorparkta çalışıyorlar tam üç kağıtçı bunlar

Sayfa 201/689 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •