Sayfa 202/567 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302 ... SonSon
Arama sonucu : 4535 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. yeri gelmişken söyleyeyim, Ey Deva, bence Saba'ya verdiğin / sattığın apremilastı geri al. Burda bu kadar gani gani yatırım teşvik belgesi varken bunları bir an evvel kullanmaya bak.. gidip boş yere Saba'da %20-22 KV verme.. burda gani gani vergi indirimin var.. bunları erken kullan ve enflasyonla zayi etme.. teşvik belgesinin tükenmeyen bakiyesinin, sene sonunda yeniden değerleme ile değer artışı da ilelebet kalmayabilir, YD oranı reel enflasyonun çok gerisinde kalabilir.. Bu TÜİK, işi iyice abartabilir.. onu ENAG gibi zannetme.. ona göre..

time to sleep..

2. sevgili Maslak1,

Seni bile isyan ettirdiler, daha ne diyelim. Ama benim için bu tavırlar çok sürpriz değil. Beni esas şaşırtan hisse bu kadar ucuzken, 5 para etmez bir sürü şirket bu kadar prim yaparken, buna neden kimse ilgi göstermez. 100 milyonu masaya koyan kağıdı hareket ettirir, 500 milyonu koyan, kağıdı 2-3 katına çıkarır.

Piyasada 36 milyon kadar lot var. PH, yani ana ortak, dolar bazı çöp fiyattan hisse satacak kadar salak değildir...Piyasadaki 36 milyonun yarısı gerçek uzun vadecilerde, sende, bende vs...Bizim gibilerin 100, hatta 200 tl altında hisse satması da zor..Ortalıkta serseri 5-10 milyon lot vardır. Zaten 2-3 milyon alınca, ilgi başlar, o momentumla devam eder.

Yani benim esas merak ettiğim, neden bu hareketi yapacak bir fon, ya da spek grubu çıkmıyor. Bana böyle bir hareket için çok cazip gözüküyor bu hisse.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    sevgili Maslak1,

Seni bile isyan ettirdiler, daha ne diyelim. Ama benim için bu tavırlar çok sürpriz değil. Beni esas şaşırtan hisse bu kadar ucuzken, 5 para etmez bir sürü şirket bu kadar prim yaparken, buna neden kimse ilgi göstermez. 100 milyonu masaya koyan kağıdı hareket ettirir, 500 milyonu koyan, kağıdı 2-3 katına çıkarır.

Piyasada 36 milyon kadar lot var. PH, yani ana ortak, dolar bazı çöp fiyattan hisse satacak kadar salak değildir...Piyasadaki 36 milyonun yarısı gerçek uzun vadecilerde, sende, bende vs...Bizim gibilerin 100, hatta 200 tl altında hisse satması da zor..Ortalıkta serseri 5-10 milyon lot vardır. Zaten 2-3 milyon alınca, ilgi başlar, o momentumla devam eder.

Yani benim esas merak ettiğim, neden bu hareketi yapacak bir fon, ya da spek grubu çıkmıyor. Bana böyle bir hareket için çok cazip gözüküyor bu hisse.
    Değerli Ortak,

Uyumaya gidiyordum ama önemli konuya değindiğin için sayfaya yeniden girdim. Gerçekten Devada daha uzun süre bekleyecek finansal sabrım var.. Yeni alımlarımı ise sadece portföy çeşitlendirmesi yapmaya ihtiyacım doğduğu için Deva yerine diğer hisseme yaptım. Deva hissemi, Allah bir müşkül durum vermezse; mütevazi fiyatla satmak gibi bir niyetim yok.

Takas konularını ile hiç ilgilenmiyorum, bilmiyorum da.. takibe zamanım da yok.. ama kesinlikle sorduğun konuları ben de çok merak ediyorum doğrusu..

isyan sebebim de şudur: gerçekten iş hikayesinin cazibesi devanın yanına dahi yaklaşamayacak firmalar devanın çok çok önünde fiyatla fiyatlanıyor.. %12lik (%7 + %5) temettü imtiyazını da ketum patronu da iskontolasak, olmamız gereken yerin burası olmaması lazım..

ben de merak ediyorum.. hisseyi çizebilecek yatırımcılar, garantideki hisseler bistte satılabilir nitelikteyse, onların dolaşıma girmesinden korkuyor olabilir mi? PH, o hisseleri de dolaşıma sokmaya cesaret eder mi? foncular buna bozulmaz mı? hisseden 1 puan da olsa kaptırma riskini alırlar mı? yoksa sadece korkutmak için mi ordalar?

bizim hissede de spek var mı? her hissenin bir fiyat yapıcısı var mı? yoksa bizdeki fiyatı pisayanın görünmeyen eli (invisible hand) mi yapar? pek bildiğim bir konu değildir.

belirttiğim gibi beklemeye tabi ki sabrım vardır..

selamlar olsun

4.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    ben de merak ediyorum.. hisseyi çizebilecek yatırımcılar, garantideki hisseler bistte satılabilir nitelikteyse, onların dolaşıma girmesinden korkuyor olabilir mi? PH, o hisseleri de dolaşıma sokmaya cesaret eder mi? foncular buna bozulmaz mı? hisseden 1 puan da olsa kaptırma riskini alırlar mı? yoksa sadece korkutmak için mi ordalar?
    Zaten esas sorun burda. Hisseyi hareketlendirmek isteyen Garanti'den malı kafasına yer. Kimse göze alamaz onu. %2-3 eksilmeyi göze alırlar.

5.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Zaten esas sorun burda. Hisseyi hareketlendirmek isteyen Garanti'den malı kafasına yer. Kimse göze alamaz onu. %2-3 eksilmeyi göze alırlar.
    Deva, bu durumda hissenin %5ini toplayan azınlık hissedar tarafa karşı mevcut yönetimin yönetsel erkini paylaşma riski alır. halka açık şirketlerde, genel kuruda genel kurul onayı ile cevaz verilmeyen inceleme taleplerinin kanun zoruyla yapılmasında; halka açık şirketlerde azınlık hissedarın hissedar olarak inceleme talep etme hak sınırı; %10dan %5e düşer.. bistten bir kaç puan toplayan ve bir kaç puan da PHdan alan bir spek adayı; yönetimi kanuni haklarla aktif olarak rahatsız eder.. yani; %5i bulan ortaklar şirkette özel inceleme vb talep eder.. PH, verilen senaryoda garantideki hisselere dokunduğunda karşısına böyle bir risk çıkar. %5i bulanın yapacacağı zorlama, benim burdan klavye üzerinde itiraz etmemle aynı olmaz.. hukuksal hakları geniştir. burdan spek adaylarına duyurulur..

hayırlısı olsun. beklemeye devam.. selamlar
    Son düzenleme : Maslak1; 11-11-2022 saat: 11:22.

Gel gel 60 lirada bekliyorum

7.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Uydurmayın böyle şeyler. PH ve tayfası dolar bazlı çöp fiyattan mı hisse satacak? Akıl-mantık bunu mu diyor? İki gün önce bir fon yöneticisi ile konuştum, şu an beni heyecanlandıracak bir görüntüsü yok diyor. Biz de 2023 te güzel şeyler olacak diyoruz, yoksa şu anki hali fırsat olarak görmüyor pek çok kişi.

Benim merak ettiğim, biri gelip bu denemeyi yapacak mı, bunu birisi denemeden anlayamayız. Alsın birisi %2-3 bakalım garanti takasından mal gelebilecek mi, gelirse, o zaman patron hisseyi bilerek baskılıyor deriz. O zaman da merkez binayı basarım ben, genel kurula da gider ortalığı dağıtırım. O .öt PH da yoktur, emin olabilirsiniz.

Denemesi bedava değil tabi, parayla, o yüzden paralı birinin denemesini bekliyoruz sabırla. Yoksa, 2023 ortasına kadar sallan yuvarlan devam ederiz.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    sevgili Maslak1,

Yol yordam öğretiyoruz spek arkadaşlara Bugün tera 176573 lot almış, 0 lot satmış. Benim için aldıysa teşekkür ederim, devamını da bekleriz

Sayfa 202/567 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •