Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 202/1014 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302702 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. bi başka gıcık ilan tipi de mesala adam ilan başlıgına super daire şu fiyata diye yazmış detay okumak için icerigine bakıyorsun adam daire detayı vermek yerine ilanlarımız bunla sınırlı degildir biz superiz önceligimiz ahlak ve güvendir falan yazarak kendi reklamını yapıyor bu da insanda belki de o ilandaki dairenin gerçek olmadığı şüphesini uyandırıyor

2.  Alıntı Originally Posted by ihtiyar Yazıyı Oku
    Son 8 aydır her gün son 24 saat ilanlarını ( daire ve otomobil ) izlerim. Belki 30 a yakın ilan hakkında şikayette bulundum. Hiç birini de ilandan kaldırmadılar. Serbest piyasa diye bu kadar da başı boş olmamalı. Mesela kadıköy diye daire ilanı verilmiş, tıklayıp açıyorsunuz aşağıda bir yerde minik bir cümle '' dairemiz kadıköy değil, başakşehirdedir. Resimler temsilidir '' Bu ne şimdi. Otomobil ilanı opel astra diye tıklıyoyorsunuz , opel combo ticari çıkıyor. Haydi bunları son anda da olsa görüyoruz. Birde sahte resim ve sahte plaka , hatta başkasının aracını ilana koyanlar var. Kaporayı netten alıyor ve kayboluyor.
    Yani çok problemli bir konu. Çözümü çok basit, ama nedense karışıklık özellikle isteniyor gibi. Adam ilana oto yada daire koymuş, resime de satıldı kaşesi koymuş. Satıldı ise ilanı neden kaldırmadınız * mesele başka ; piyasa oluşturuyorlar.
    yanıltıcı ilanları verenler suçlu değil de web sitesi suçlu öyle mi? Milyonlarca ilanı nasıl elden geçirip yayınlıyorlar bilmiyorum belki eleman yetersizliği vardır ama asıl suç ahlakı bozuk insanların yanıltıcı ilan vermesi.Şikayetinizi www.sikayetvar.com a da yazın şirketlerin kendilerine çeki düzen verme konusunda bazen işe yarıyor.Piyasa oluşturma sadece oraya özgü bir durum değil.21 yıl önce satın almaya niyetlendiğim daireyi pazarlayan emlakçı aynı daire için başka bir (lafta) alıcıyı da dükkana getirmişti.Konuşmalarından anladım ki fiyatı düşürmeden satma derdindeler sonuç olarak avuçlarını yaladılar.

3. Diger bir yaniltici ilanda konum ile ilgili...Mesela Beylikduzu ile Esenyurt arasinda E5 karayolu geciyor....E5'in Esenyurt bolgesinde yapilan butun konutlara satilik ilanlarinda daha prestijli oldugu icin Beylikduzu nu yaziyorlar......

Ahmetg Guest
    Turkiyede eleman ucuz bulamiyorlarmi asgari ucretli universite ogrencilerini tarasinlar bu ilanlari temizlesinler

Baska bir rakip site neden cikmamis anlamadim. Cunku cok iyi para kazandigi belli bu sitenin

5. Bu sorustrma sonucunda bu sitenin kapatilmasina karar verilebilirmi ? Veyahut ne gibi onleyici,düzenleyici karar cikabilir öngörüsü olan varmi?

yaşlanarak degil yaşayarak tecrübe kazanır insan...

6. Sahibinden.comm; mehmet Karamehmet in sirket versiyonu. Hakkinda bilinenler cok az. Sanki baska birseyler var bu sorusturmanin icinde. Turkiye de rekabet kurallarina uyan firma mi var. Rekabet kurumu hizaya getirme araci olarak kullaniliyor. Kimlere ne nedenlerle sorusturma acildigina bakin isterseniz

MX5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    897
    Daire sahibi olup da iyi bir kiracı bulabilmek gerçekten bir sorun. Kira ödemeleri bizim milletin savsakladığı bir konu genelde.

Acaba diyorum, daireyi kiraya verirken banka kredi kartından ödenmesini şart koşarak ve bankayla bir anlaşma yaparak ödemeler garantiye alınabilir mi?

Boş dairem var. Doğru düzgün kira ödenmeyecek korkusuyla boş tutuyorum. Yukarıdaki şekilde bir garanti sistemi olmazsa da boş tutmaya devam edeceğim. Nasıl olsa daire boş olsa bile zamanla değer kazanıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by soros74 Yazıyı Oku
    Daire sahibi olup da iyi bir kiracı bulabilmek gerçekten bir sorun. Kira ödemeleri bizim milletin savsakladığı bir konu genelde.

Acaba diyorum, daireyi kiraya verirken banka kredi kartından ödenmesini şart koşarak ve bankayla bir anlaşma yaparak ödemeler garantiye alınabilir mi?

Boş dairem var. Doğru düzgün kira ödenmeyecek korkusuyla boş tutuyorum. Yukarıdaki şekilde bir garanti sistemi olmazsa da boş tutmaya devam edeceğim. Nasıl olsa daire boş olsa bile zamanla değer kazanıyor.
    Bence cok iyi yapiyorsunuz.

Keske bende bos tutsaydim.

Hem sinir hastasi oldum, hem de yok pahasina sattim evi.

Kimse bana artik bu ulkede ev aldiramaz.

Sayfa 202/1014 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •