Sayfa 204/469 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon
Arama sonucu : 3748 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by umut_x Yazıyı Oku
    3-4 sene önce bir banka veznesinde görevli kişi bizde BES iniz yok, çok avantajlı, size de yapalım falan filan dedi. Bende BES imin olduğunu fazlasına ihtiyacim olmadığını şeklinde cevabımı, karşı tarafın ikna çabaları vs şeklinde konuşma ilerledi. Peki o zaman size taşıyalım şeklinde teklifimi. Biz o şekilde almıyoruz gibisinden yanıtla kapattı. Aynı durum çeşitli zaman aralıklarında, hatırladığım 4 kere tekrarlandı. Önceki BES kurumu ve bana asılan bankanın BES i büyüklük olarak ilk üçteki firmalar.
    Umarım anlatabilmisimdir.
    Banka çalışanlarına BES sözleşmesi satışlarından prim veriliyordu diye biliyorum. Taşıma işlemleri için prim almadıkları için bu işe yanaşmamış olabilirler. Banka görevlisi değilde, direkt sözleşme taşıyacağınız BES şirketine başvuru yapsaydınız işleminiz gerçekleşirdi diye düşünüyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by umut_x Yazıyı Oku
    3-4 sene önce bir banka veznesinde görevli kişi bizde BES iniz yok, çok avantajlı, size de yapalım falan filan dedi. Bende BES imin olduğunu fazlasına ihtiyacim olmadığını şeklinde cevabımı, karşı tarafın ikna çabaları vs şeklinde konuşma ilerledi. Peki o zaman size taşıyalım şeklinde teklifimi. Biz o şekilde almıyoruz gibisinden yanıtla kapattı. Aynı durum çeşitli zaman aralıklarında, hatırladığım 4 kere tekrarlandı. Önceki BES kurumu ve bana asılan bankanın BES i büyüklük olarak ilk üçteki firmalar.
    Umarım anlatabilmisimdir.
    Gerçekten taşımak istiyorsunuz müşteri talep formu ile kolayca yapabiliyorsunuz. Genelde şubede çalışan "finansal danışman" ünvanlı kişilerin bilgisi oldukça düşüktür.
    Detaylar linktedir.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    2019 yılı yatırım araçları analizim

https://dividendexpert.blogspot.com/...endirmesi.html

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Ne derlerse desinler...BES'te uygun fonu bulunca inanılmaz iyi bir yatırım oluveriyor.

% 80 altın fon, % 20 avrobond.

2019'u % 31 civarında bir + ile kapattık.

6. yılımız.

Bu son yıl artık herhangi bir prim de ödememeye karar vermiştik.

Bundan yıllar önce de çok mütevazı primlerle 15 senede gayet iyi bir birikimimiz olmuştu eşimle ayrı ayrı hesaplarla...,

Anadolu hayattan bir şikayetimiz yok.

Paylaşayım dedim.

İyi yıllar.

5. % 31 gayet güzel bir oran. Devlet'ten gelen katkı hariç değil mi üstadım ? Yani sadece fon kazancı ?

6. Hisse fonlarla ilgili takip ettiğim grafik. Dikkatli olunması gereken dönemlerde olduğumuzu söylüyor. Faiz ve kur tarafında henüz endişe verici bir fiyatlama yok. Açıklanan enflasyon oranları makul seviyelerde. Bu da faizlerdeki stabil dönemin bir süre daha devam edebileceğini göstermekte. % 100 Altın fondayım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    evet..sadece fon kazancı...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,354
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    evet..sadece fon kazancı...
    Ben de Sgk dan emekli olmama rağmen alacağım tazminat maaş vb ile Bes birikimine devam edeceğim.
    Zira vadeli mevduat, döviz vb ile bu rakamları yakalamak hayal.

Çalışmasam da BES e devam.

Sayfa 204/469 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •