Sayfa 204/274 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254 ... SonSon
Arama sonucu : 2188 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. Doas bilanço geldi gayet güzel sanki birde ay sonu temettü gelir

2. ELITE ile bu sabah vedalaştım.
    Son bilanço ile hbk 1,89 ve f/k 29 olarak gercekleşti ve 1 yıllik f/k ortalamasının (19) üzerinde kaldı. Pahalı olduğunu değerlendirdim ve çıktım.
    ANSGR, OYLUM, PNLSN"a eklemeler yaptım bir miktar da nakitte kaldım.

3. AFYON, BEYAZ, CEMTS, DESA, DOAS, MAKTK, MEGAP, ORGE, PNLSN, YUNSA

Yeni portföyüm bu.. Tamamen hisse senedindeyim bugün itibariyle. Nakit 0.

Genel hatlarıyla çoğunun gidişatını beğeniyorum finansal olarak. Kusursuz değiller, her birinden birden fazla kusur bulurum tek tek saymaya kalksam. Ama kısa vadede prim yapma potansiyellerine inanıyorum. Ufak tefek bazı dokunuşlar yapabilirim bir süre sonra.

Ya nasip.
    25

4. Erken çıkış yaptığım için pişman olduklarım ARDYZ ve GENTS. Alıp başını gitmezlerse bir süre sonra onlara portföyde yer açmayı planlıyorum. Bilançoları oldukça iyi.
    25

5. Şirketin büyüme stratejisinde büyük değişiklikler olmadığı müddetçe, ORGE muhtemelen her dönem portföyümde yer alacak. YUNSA ve DESA da tamamen aynı olmasa da benzer bir yaklaşımım olan şirketler. OZRDN'i portföye alıp almamakta biraz tereddüt edip sonra vazgeçtim.

OYLUM'un bilançosu görüntü olarak iyi, ama benim gördüğüm kadarıyla Katılım Endeksi kriterlerine uymayan bir durumu var (net kârın önemli bir kısmı KKM faizi) ve endeksten çıkarırlarsa satış yiyebilir. KAP'a henüz Katılım Endeksi kriterlerini sağlayıp sağlamadığını gösterir formu göndermediler. Aksi takdirde tutmayı düşündüğüm kağıtlardandı.
    25

6. Deva Hocam, OZRDN bu ceyrek kari içinde yaklaşik 18 milyon maddi duran varlik satışı var.
    2022/4.ceyrek karı da zayif olunca bu donem hbk yüksek çiktı.
    Ben de tercih etmedim.
    OYLUM'da 2023/4.ceyrek icin ihtiyatlı bir yaklaşimla daha düşuk ceyreklik karla bile hbk 1,50 - 1,60 beklentim var. F/K ortalaması 10 civarı, bu da fiyatı 14-16 tl arası bir yerlere cıkartır diye bekliyorum.
    Yeni portfoyunuz hayirli bereketli olsun.

7.  Alıntı Originally Posted by snkleyp Yazıyı Oku
    Deva Hocam, OZRDN bu ceyrek kari içinde yaklaşik 18 milyon maddi duran varlik satışı var.
    2022/4.ceyrek karı da zayif olunca bu donem hbk yüksek çiktı.
    Ben de tercih etmedim.
    OYLUM'da 2023/4.ceyrek icin ihtiyatlı bir yaklaşimla daha düşuk ceyreklik karla bile hbk 1,50 - 1,60 beklentim var. F/K ortalaması 10 civarı, bu da fiyatı 14-16 tl arası bir yerlere cıkartır diye bekliyorum.
    Yeni portfoyunuz hayirli bereketli olsun.
    Teşekkürler hocam. Sizin portföyünüz de bereketli olsun.
    25

8. Günün sürprizi BEYAZ oldu. Aldığımda % 2 idi, tavan olmuş. Diğerleri de aldığım fiyatlardan biraz geri çekildi. Totalde portföy nakitte olduğu seviyenin bir tık üstünde.
    25

Sayfa 204/274 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •