Onemli Gunler Banner
Sayfa 204/308 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon
Arama sonucu : 2461 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: PAGYO Panora GYO A.Ş.

1. Ugraşma dememdeki olay; her gün 100 bin lot satmaz bir anda 1 milyon lot verir anlaştığı fiyattan.

2. Benim gördüğüm olay, çok işlem oluyor.Pagyo da bu kadar işlem hacmi olmazdı.günü 1000 lot işlemle kapattığı olurdu.

3. Kısmen piyasaya da veriyor olabilir ama tamamının piyasa tarafından alınması için ekstra olumlu bir haber olması lazımki panora avmde herşey rutin şekilde devam ediyor. Sinan Aygün ile büyükşehir belediye başkanı arasındaki dava pek de iyi olmadı Panora için.

ASUS_Z012S cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Uzun zamandır topluluk yazılarını okumamıştım, hisse sahiplerini rahatlatacak bazı bilgiler vermek istedim, zaten gizli bilgiler de değil aslında hisse alan zaten bunları bilerek almıştır, yine de farklı konularda tartışmalara girilmiş.
    Öncelikşe pagyo bir temettü şirketidir. Panora avm den alınan kiraları temettü olarak dağıtır. Şirket yatırım ve atılım yapmaz, büyümez, ama küçülmez de. Hissesi diğer bazı hisseler gibi 3 e katlamaz, yarıya da düşmez. Fiyat temelde dağıtacağı temettü ve faiz/enflasyon oranına göre oluşur.
    Şimdi biraz rakamsal bilgiler. Panora 2020 de tahminen Mart/Nisan gibi (2019 da birkaç parçaya bölerek dağıtıldı sanırım ilk kez) yaklaşık 65 kuruş hisse başı temettü dağıtacak. Geçen seneki kar rakamları ve dağıtılan temettü ile bu seneki karlara bakarak bu rakama ulaşabilirsiniz. Bu arada bankaların faiz oranları %10 dan aşağı düştü, hatta net hesapta %8-9 civarı bir getiri, o da bir yıl paranızı beklettiğinizde.
    Pagyo nun 2020 Mart ta 65 kuruş, 2021 Martta da tahminen en az 70 kuruş vereceği ortamda, yani 15 ayda 1.35 TL vereceği ortamda sizce fiyatı kaç olmalı?
    Banka ile aynı getiriyi yapacağı varsayımı ile hesaplandığında ve net %10 gibi biraz yukarıdan bir değer alırsak bile, 2020 Marttaki temettü sonrası 2021 deki 70 kuruş için fiyatı da 7 TL olmalı. Yani 2020 Mart temettüsü öncesi de 7.65 olmalı.
    Ancak bu fiyatlara çıkacak diye de anlaşılmasın Borsada %10 un çok üzerinde başka bir sürü fırsatlar var, patron satışı var, bunun hem fiyat baskısı var, çünkü Pagyo sığ bir hisse, hem de "patron satıyor" psikolojik baskısı var. Yine de şu anki fiyatlar, parasını bankaya yatıracak birinin karar değiştirmesi için çok cazip. Elinde hisse olanlar için de bence bir sorun yok. Panora gelirlerinde senelik minimum enflasyon oranlı artışlar devam ettiği sürece, faizler de düşük kaldığı sürece günlük olayların etkileri fiyatı baskılasa da 7.65 altında kaldıkça, bankaya yatırmaya kıyasla ucuz olduğunu bilelim. Kıymetini bilelim Selamlar.

5.  Alıntı Originally Posted by Aremak Yazıyı Oku
    Uzun zamandır topluluk yazılarını okumamıştım, hisse sahiplerini rahatlatacak bazı bilgiler vermek istedim, zaten gizli bilgiler de değil aslında hisse alan zaten bunları bilerek almıştır, yine de farklı konularda tartışmalara girilmiş.
    Öncelikşe pagyo bir temettü şirketidir. Panora avm den alınan kiraları temettü olarak dağıtır. Şirket yatırım ve atılım yapmaz, büyümez, ama küçülmez de. Hissesi diğer bazı hisseler gibi 3 e katlamaz, yarıya da düşmez. Fiyat temelde dağıtacağı temettü ve faiz/enflasyon oranına göre oluşur.
    Şimdi biraz rakamsal bilgiler. Panora 2020 de tahminen Mart/Nisan gibi (2019 da birkaç parçaya bölerek dağıtıldı sanırım ilk kez) yaklaşık 65 kuruş hisse başı temettü dağıtacak. Geçen seneki kar rakamları ve dağıtılan temettü ile bu seneki karlara bakarak bu rakama ulaşabilirsiniz. Bu arada bankaların faiz oranları %10 dan aşağı düştü, hatta net hesapta %8-9 civarı bir getiri, o da bir yıl paranızı beklettiğinizde.
    Pagyo nun 2020 Mart ta 65 kuruş, 2021 Martta da tahminen en az 70 kuruş vereceği ortamda, yani 15 ayda 1.35 TL vereceği ortamda sizce fiyatı kaç olmalı?
    Banka ile aynı getiriyi yapacağı varsayımı ile hesaplandığında ve net %10 gibi biraz yukarıdan bir değer alırsak bile, 2020 Marttaki temettü sonrası 2021 deki 70 kuruş için fiyatı da 7 TL olmalı. Yani 2020 Mart temettüsü öncesi de 7.65 olmalı.
    Ancak bu fiyatlara çıkacak diye de anlaşılmasın Borsada %10 un çok üzerinde başka bir sürü fırsatlar var, patron satışı var, bunun hem fiyat baskısı var, çünkü Pagyo sığ bir hisse, hem de "patron satıyor" psikolojik baskısı var. Yine de şu anki fiyatlar, parasını bankaya yatıracak birinin karar değiştirmesi için çok cazip. Elinde hisse olanlar için de bence bir sorun yok. Panora gelirlerinde senelik minimum enflasyon oranlı artışlar devam ettiği sürece, faizler de düşük kaldığı sürece günlük olayların etkileri fiyatı baskılasa da 7.65 altında kaldıkça, bankaya yatırmaya kıyasla ucuz olduğunu bilelim. Kıymetini bilelim Selamlar.
    Bu temmettüyü yatırım yapmasına rağmen ödeyen sanayii firmaları var. Ne yazık ki bizim insanımız borsada yatırım yapmaya güvenmiyor o nedenle hepsi ucuz.. belki de ne mutlu demem gerekir uygun fiyatlardan yatırım yapabiliyorum diye..

Sent from my iPhone using Tapatalk

6.  Alıntı Originally Posted by Aremak Yazıyı Oku
    Uzun zamandır topluluk yazılarını okumamıştım, hisse sahiplerini rahatlatacak bazı bilgiler vermek istedim, zaten gizli bilgiler de değil aslında hisse alan zaten bunları bilerek almıştır, yine de farklı konularda tartışmalara girilmiş.
    dediklerinize katiliyorum lakin salih bezci'nin satisinin son donemde gundeme gelen sinan aygun ve avm insaatlarindaki arka kapi oyunlarindan bagimsiz olup olmadigini bilmemek bir pagyo ve yggyo ortagi olarak canimi sikiyor..
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

7. Patron bütün hisselerini satarsa temeetuden sonrada 5tl ye iner bence.

8. ''Patronları'' anlamak zor olmaya başladı...

Sayın paydaşlar ve forumdaşlar... gerçekten fikirler o kadar hızlı değişiyor olsa gerek ki, davranışlarda o kadar hızlı başlangıç noktasından 180 derece çark ediyor...

2018 başlarında herhalde malda, borçta ve tahaahütte olan ''Patronlar'' döviz krizinin geleceğinide fark ederek, Panorada bulunan hisselerini toplu şekilde satmak istediler ve aracı kuruma 2018 yılı şubat ayı gibi yetki verdiler... Tabii bu arada Gayrimenkul krizinin ilk işaretleri 2017 belirginleşmişti... Satış fiyatı olarak, borsada oluşan fiyatı değilde, Gayrimenkul piyasasında oluşan değer üzerinden pazarlama yapılmıştır diye tahmin ediyorum, buda tabiki piyasa değeri/defter değeri üzerinden olmuştur kanımca ve sonuç olarak aksiyon alınamadı.

Şimdi ise PD/DD örneğin Ankamall göre çok düşük olmasına karşın Salih beyden nerdeyse her gün 100.000 lot satış geliyor... Eğer bu bir danışıklı dövüş değilse, tam bir bilek güreşinin ortasındayız. Diğer ortaklardan bir satış görmüyoruz, gerçi Ankamall bir parça sattı ama orda kaldı... Faizlerin çok düşmesi gerçekten A+ ofis ve konutlara yarıyormu bilemiyorum, hala 25-30 yıl F/K oranları konuşuluyor...

Alıntı Originally Posted by Aremak Yazıyı Oku
    Ancak bu fiyatlara çıkacak diye de anlaşılmasın
    Sayın Aremak ın fikirlerine katılmakla birlikte, kendi yorumumu sizlerle paylaşmak istiyorum... 2020 temettü beklentimi hala 70 kuruş olarak koruyorum, evet biliyorum iyimser bir beklenti! Ayrı yeten önümüzdeki günlerde %8 ve Mart ayı gibide %7 olmak üzere toplamda %15 kiralara zam bekliyorum, buda otomatik olarak 2021 temettü beklentimi 0,80 TL çıkartıyor, tabi AVM de işler yolunda giderse... Eğer piyasadaki tahminler tutarsa 2021 yıl sonu enflasyonu tek haneli olacak gibi. Diyelimki %9, eee bunuda eklersek 2022 temettüsü 87 kuruş gibi bir rakama tekabül ediyor. Eğer 2020 piyasa öngörüleri tutarsa Merkez Bankası 400 baz puan indirime gidebilir... Buda gösterge tahvilin %11,68 den %7,68 düşmesini getirebilir, artık siz mevduatın durumunu düşünün ve stopajınıda hesaplayın....

Şimdi ''Patronlar'' niye satıyor? 2020 yılının trendi tüketim gibi gözüküyor, Gayrimenkul değil... Sınırlı sayıda hisse karşı gurup güçlü ise çabuk bitebilir, eğer karşı tarafın nefesi çabuk bitersede rakamlar daha komikleşecek gibi... Anlamak zor ...

Sayın Paydaşlar ve Forumdaşlar, sizlerle fikirlerimi paylaştım, yatırım tavsiyesi değildir...

Sağlıcakla kalın, şimdiden iyi seneler...

Sayfa 204/308 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •