Sayfa 205/670 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305 ... SonSon
Arama sonucu : 5360 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: SRVGY - Servet GYO A.Ş.

Satış olur mu derken ,alış haberi....Alıcı şirket,payını yükselt mi dedi acaba?Sadece bir fikir....
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Satış olur mu derken ,alış haberi....Alıcı şirket,payını yükselt mi dedi acaba?Sadece bir fikir....
    sn. batik bence bu guzel bir haber, oncelikle oswe'nin satisina iliskin bir isik niteligi tasiyor olabilir.

yani satilir yada satilsin anlaminda demiyorum.

sadece oswe'nin degeri ile ilgili asagi yukari bir rakam kafamizda olusturabilir , bakalim ne kadar ederi varmis ? bir analiz edelim

Asla yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez !!!

o zaman soyle bir analiz yapalim sirket degerine iliskin :

%4.9' u 4.5 milyon euro ise
    %100'u X ne eder ?
    YAKLASIK : 91.5 milyon euro

demekki oswe 91.5 milyon euro rakamla satilabilir ?! tabi satilirsa... ama satilmazsa da degeri bu

oswe'nin %77.3'luk kismi servet gyo'nun olduguna gore demekki servete ait kismi 70.3 milyon euro yapar !!

70.3 milyon euro x 7.35 TL = 515 milyon TL yapar yaklasik

515 milyon TL yi 52 milyon TL sermayeye bolersek sadece hisse basi 10 lira olmasi lazim. bu hissenin bu hesapla tabi

diger gayrimenkulleri yok sayiyorum !?

istedigi kadar baskilasinlar tahtayi satis olsun olmasin , gunes balcikla sivanmaz.

matematikte yalan soylemez.

demekki,

Haklısın Hayek.ölüsü 7, 8 liraydı galiba...

13.050.000 TL(sermaye) *(hisse değeri)7.0588 € = 92.117.40 * 7.34(bugünkü € değeri) =676.141.275 TL lik iştirakimiz mi varmış yani....(son gelen habere göre birşeyler yaptım,kendimce doğru ama,üstad daha iyi bilir.)

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    o zaman soyle bir analiz yapalim sirket degerine iliskin :

%4.9' u 4.5 milyon euro ise
    %100'u X ne eder ?
    YAKLASIK : 91.5 milyon euro

demekki oswe 91.5 milyon euro rakamla satilabilir ?! tabi satilirsa... ama satilmazsa da degeri bu

oswe'nin %77.3'luk kismi servet gyo'nun olduguna gore demekki servete ait kismi 70.3 milyon euro yapar !!

70.3 milyon euro x 7.35 TL = 515 milyon TL yapar yaklasik

515 milyon TL yi 52 milyon TL sermayeye bolersek sadece hisse basi 10 lira olmasi lazim. bu hissenin bu hesapla tabi

diger gayrimenkulleri yok sayiyorum !?

istedigi kadar baskilasinlar tahtayi satis olsun olmasin , gunes balcikla sivanmaz.

matematikte yalan soylemez.

demekki,

Üstadım bu yazıyı görmedim.ben de birşeyler yaptım diye seviniyordum..Emeklerin için teşekkürler...OSWE Nin bize ait olmayan
    % 22.712 KISMI KİME ait,biliyormusun?

Bugün misafirlerimizde çoğalmışlar,Hoş gelmişler....

Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Üstadım bu yazıyı görmedim.ben de birşeyler yaptım diye seviniyordum..Emeklerin için teşekkürler...OSWE Nin bize ait olmayan
    % 22.712 KISMI KİME ait,biliyormusun?
    zaten oswe, deks yatirimdi sanirim ona ait bir isletme

herkes deks ortagi en buyuk ortak biziz, ama geride kalani bilmek zor. cunku o sirket ve ortaklik yapisi ile ilgili bir bilgi gormedim ben acikcasi

bu arada yaptiginiz analiz icin tsk ederiz. ayni anda calismisiz demekki

Sayfa 205/670 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •