Sayfa 206/293 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256 ... SonSon
Arama sonucu : 2344 madde; 1,641 - 1,648 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. Ben heiken ashi sezonunu tekrar açtım.. Ne kadar sadık kalıp, uygulayabilirsek tabii..
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

2. Üstat, artan faiz ortamında faktoring ve finansal kiralama vb. sektörler için bir değerlendirmeniz, projeksiyonunuz olur mu?

3.  Alıntı Originally Posted by snkleyp Yazıyı Oku
    Üstat, artan faiz ortamında faktoring ve finansal kiralama vb. sektörler için bir değerlendirmeniz, projeksiyonunuz olur mu?
    Hocam finans sektörünü çok yakından takip etmediğim için yapacağım yorumlar çok da sağlıklı olmayacaktır. Sadece şunu söyleyebilirim: Faizlerin artışı onları tek başına cazip kılmayabilir, ancak krediye erişim zorlaşırsa o zaman onların zamanı geldi diyebiliriz. Ama şu ana kadar faizler artsa da kredi aktarım mekanizmasında çok sıkılaşma henüz görülmedi. BDDK'nın krediler bültenini takip etmekte fayda var.

Bu linkte BDDK'nın haftalık bazda kullanılan toplam kredi hacimleri ile ilgili raporlar var:

https://www.bddk.org.tr/BultenHaftalik/

Kredi artış hızında bir yavaşlama olsa dahi nominal bir azalma yok. Reel bazda bakarsak enflasyon etkisinden arındırılmış şekilde, hafif bir yataya girme görüntüsü mevcut.

Özellikle Ticari Krediler, KOBİ Kredileri, vb kalemlerin gidişatını takip etmek gerekir net bir yorum yapabilmek için.
    Clausewitz

4. Evet bugün tekrar giriş yaptım (Saat 16:45-17:15 zaman aralığı içerisinde) .. Biraz trade ağırlıklı gideceğim için DOAS ve ENJSA diğerlerinden daha yüklü oldu. ENJSA'daki alımlarım çok kısa vadeli, DOAS'ı bir süre tutabilirim gidişata göre. Çimentolardan OYAKC alma niyetim vardı, ancak AKCNS'deki düzeltmenin trade yönüyle ve bugün itibariyle daha makul olduğunu düşündüm. Bu sebeple OYAKC yerine onu seçtim. Vadeyi uzatacak olsam kesinlikle OYAKC tercihi yapardım. MAVI henüz 9 aylık bilançosunu açıklamadığı için bilanço fiyatlaması olabilir beklentisi ile alındı. ARDYZ ise kırdığı direnci onaya gelip test ettiği için alındı. Belki ARDYZ zamanlaması çok iyi olmayabilir. Çabuk hareket edebilmek için 5 hisse tercihi yaptım. Dağılım aşağıdaki gibi:

DOAS 3X
    ENJSA 2X
    ARDYZ X
    AKCNS X
    MAVI X

Alımlarım sonrası hemen biraz aşağı salındı portföy olağan tarzı gereği. Almadan önceki pozisyonun %0,36 altına düştük hemen. Şaşırttı mı, hayır.

Aslında pazartesi akşamı yapmayı planlıyordum alımları, ancak hafta sonu o kadar nakitle nasıl uyuyacağım endişesi ile yine düğmeye basmış olduk. Sonuçta zoraki vadeyi uzatmaz isek çok kısa vadeli alımlar bunlar. Bakalım nasibimizde ne var.
    Clausewitz

5. Evet endeksteki gap kapandı diye alım yapsam da, içimdeki ses doğru günün pazartesi olduğunu söyleyip duruyor. Bu gap kapanma olayında hemen kapatıp geri dönen bir endeksimiz yok, genelde biraz daha aşağı salınma özelliği var.. Ama piyasa zamanlaması yapabilmek o kadar da kolay değil.. Sen biraz daha düşebilir diye beklerken alıp başını yukarı vurabiliyor ve bu durumda o an almadığına pişman olup biraz daha yukardan almaya razı oluyorsun. Yok artık buralar alım yeri dediğinde de daha aşağı salınıyor genelde. Perfect timing diye bir olay yok. Çok küçük periyotlar ile heiken ashi ve supertrend takibi yapıp alım satım zamanlamalarımı bunlara göre ayarlamaya çalışacağım, disiplinli kalabilir isek.
    Clausewitz

6. Doas harici hisselerimde günübirlik kâr realizasyonu yapıp çıktım. Doas’ta terste olduğum için onları henüz satmadım. Enjsa ve Akcns’de çok ufak bir kâr ile çıktım. Ardyz ve Mavi kârı fena değil. Terste olan Doas diğerlerinde elde ettiğim kârı aşağı çekmiş durumda. Akşama doğru bir durum değerlendirmesi yapacağım, ama boşluk oluştuğu için endeksteki görüntü hoşuma gitmedi. Hayırlısı bakalım. DOAS’ı biraz artırdım. 4x konumuna geldi. İnşallah pişman etmez.

7. Evet son toparlanma ile maliyet civarı DOAS'tan da çıktım an itibariyle. Doğru mu yanlış mı yaptığımdan pek de emin değilim, ama içimdeki sese uydum bir kere. Hayırlısı.
    Clausewitz

8. Teorik eşleşmede 252,00'den DOAS ve 49,60'dan ENJSA aldım tekrar. DOAS'tan % 0,8, ENJSA'da ise % 0,6 civarı daha aşağıdan alım yapmış oldum. Fazla bir aşağı marj yakalayamadım ikisinde de. Sabah seans açılışında veya sonrasında % 0,75-1,00 civarı marjla tekrar satmayı planlıyorum ikisini de. Eskiden çokça yaptığım bir yöntemdi. Bakalım evdeki hesap çarşıya uyacak mı?

Uzun zamandan sonra scalper moduna girmek pek de hoşuma gitmedi, ama piyasa zorluyor (ya da ben kendimi kandırıyorum).. Bir yerde tekrar 10 hisselik portföye döneceğim, ama geri çekilmesini beklediğim kağıtlarım var.. Onları beklerken elimiz boş durmasın hesabı güdüyoruz.. Piyasanın sillesini yemez isek tabii.
    Son düzenleme : deva-i dert; 27-11-2023 saat: 18:33.
    Clausewitz

Sayfa 206/293 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •