Sayfa 206/1019 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306706 ... SonSon
Arama sonucu : 8151 madde; 1,641 - 1,648 arası.

Konu: Viop XLV

1.  Alıntı Originally Posted by ENGRANDMASTER Yazıyı Oku
    Strateji yazılarını dikkatle okuyorum ve çoğunlukla hem fikirim.
    Amma bu sefer FED ile ilgili görüşlerinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Çekirdek PCE 41 yılın zirvesine gelmiş.
    Powell piyasalara pembe boncuk dağıtmaz.içinden Volcker çıkmasın da
    fed faiz artırım döngüsünü başlatması enflasyonla ilgili olabilir, ama son aylardaki şahinleşmesi petrol fiyatlarını çökertmek amaçlıydı, hem benzin/seçim hesabı, hem rusların petrol hasılatını biçmek için.. 2014 ukrayna/kırım işinde aynı senaryo işlemiş, petrol 11o dolarlardan 30 dolara kadar gerilemiş, ve ruble yüzde 150 devalüe olmuş, rusların burnu sürtülmüştü

bu sefer suud vanayı açmayı reddetti, amerikan çıkarlarına açıkça karşı geldi.. dolar faizi diğer emtia fiyatları üstünde etkili oldu ama petrolü manipüle edemediler.. normal zamanlarda değiliz, extra ordinary işler oluyor sürekli.. faiz artışı enflasyon üstünde bi kaç puanlık marjinal etki yaratabilir, abd enflasyonu eski platosuna dönmez artık, çünkü ucuz çin malı dönemi kapandı, tedarik zincirleri kırıldı, istersen dolar faizini yüzde 20 yap- bi işe yaramaz.. ama sıfır faiz üzerine kurulu finansal pozisyonlar yıkılmaya başlar, 2 hafta evvel ingiliz tahvili 2-3 puan yükseldi ve emeklilik fonları sıfırlama noktasına geldi.. emeklilik fonlarından bahsediyoruz

2.kasım toplantısında beklenenden daha güvercin bir fed açıklaması göreceğimiz kesin gibi bi şey, çünkü seçim vakti geldi, artık şahin olmasında bi fayda yok.. enflasyon mu ?? koy kötüne rahvan gitsin

2. sasa/hektaş takıntısını anlamıyorum, her daim böyle işler olur muhtelif tahtalarda, ben ilgilenmiyorum, ekranımda yok bu hisseler, gerek yok, belli ki mal çok toplu ve dağıtım uzun vadeye yayılacak, short falan yok pair trade gerek yok öyle maceralara, ignore et, ne hali varsa görsün

ay başı yazmıştım, banka bilançoları yukarı oynanır- bilanço vakti karlar realize olur.. aynen de öyle oldu, tahminimden biraz erken realize olmaya başladı sadece.. kasım için yukarı beklentim yok endeksten, her yukarı atak satış fırsatı olacaktır.. fed kaynaklı iyimserliğin de pek yansıyacağını zannetmiyorum.. endeks dışı tahtalardaki operasyonları kovalamak olabilir sadece

piyasaya para girişi durdu, krediler kapalı, hem gayrimenkul hem hisseler yatay/aşağı bi trend izler yıl sonuna kadar.. ocakta krediler açılınca hem konut piyasası hem hisse piyasası canlanmaya başlar, aralık sonu/ ocak bakılır tekrar duruma..

3.  Alıntı Originally Posted by SEL Yazıyı Oku
    Grandsupercycle diye birsey yok...
    Tamam . Tamam.

.

4.  Alıntı Originally Posted by Bailing Yazıyı Oku
    Tamam . Tamam.

.
    Ona inananlari gomduler aga. 30yil falan once . Sen bosver grandesupercycli falan .. Sen bilirsin tabi..

5. Dow 3000 küsürdu (ucbinkusur) aga grandesupercycle game over falan dediler grandesupercycle cilar...dow 30. 000 oldu aga grandesupercycle diye bisey yok bence bosver ama sen bilirsin

6. Elliott'la alsat yapan erken yok olur.

Analiz yapin genel resmi görün. Faydalı olabilir, o kadar..

7.  Alıntı Originally Posted by SEL Yazıyı Oku
    Dow 3000 küsürdu (ucbinkusur) aga grandesupercycle game over falan dediler grandesupercycle cilar...dow 30. 000 oldu aga grandesupercycle diye bisey yok bence bosver ama sen bilirsin

Emmi supercycle i hayatında görmedi yaşayan kimse zaten.

8. 0 dan 40.000 e çıkmış in supercycle %80 düşse 8000 ediyor

%60 düşse 16.000

Veya sıfıra gitse 0

..

16.000 veya 8.000 makul rakamlar

Sayfa 206/1019 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306706 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz