Onemli Gunler Banner
Sayfa 208/690 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308 ... SonSon
Arama sonucu : 5520 madde; 1,657 - 1,664 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Bozkurt hc birkac sorum olucak,
    vob lönk nedir? Ve nasıl alıp satılıyor?
    Komisyon ne?
    Aç kapa ne? Öğrenmek için soruyorum yoksa ellesmeyecegim şeyler.
    Birde recaro koltuk nasıl birşey? Ytd
    Hiç bulaşma,bi gözün ekranda bi elin klavyede sürekli ama yinede söyleyim
    Komisyon oranı standart değil kişiye göre değişir, kimisi 10binde 1 öder kimisi 10binde 4 öder
    F_xu0300224 yakın vade kodu
    Poz. alıp poz. kapatıyon alış ve satış ayrı, alışa long satışa short diyorlar. Tradenin hızlı versiyonu ve normalden yüzde 10 marjı fazla, mesela endekis yüzde 1 yapsa sen tavan yapmış gibi kar edersin, aynı şekilde eksi yüzde 1 yapsa taban yemiş gibi olursun. Yani anlayacağın katlamalı stil
    Bu da bizim recaro koltuğumuz

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

2. Endekis alıp satışı da denebilir
    Konuyu biraz daha açıklayacak olursak örneklerle
    Mesela şişe hissesini masaya yatıralım geçen yıl 10.ayda ekimde gördüğü zirvesi 57 tale aradan 5 ay geçmiş şuan 49 tale
    Bist100 geçen yıl 10.ayda ekimde gördüğü zirvesi 8.562 aradan 5 ay geçmiş şuan 8.476
    Çoğu hisse aynı şekilde, mesela çok iyi performans sergilemiş pgsus bile zirvesine bayağı uzakta
    Herifler endekis mühendisliğinde master yapmış dayucuğum.
    Endekis zirvelerde bizim hisseler suyuniçinde
    O yüzden endekis long daha kar lı

3. Ahahaah 😂 bu koltukta arkana nasıl yaslanacan! Birak yaslanmayi oturamazsin bile! İsmi de kendi gibi değişik. Ytd

4. Vob olayını çok anlamadım, gerçi öğrenmek istemediğim için anlamaya çalışmıyor olabilirim, açık olayinida vadeliyide anlamak istemediğim gibi. Ama kolay birşeye benziyor. Yine de benden uzak dursun. Ben böyle küçük Emrah modunda mutluyum.. ytd

5. Şuan elimdeki 8-12 yıllık hisselere bakıyorum, o ilk tarihten itibaren değilde pandemiden itibaren bakıyorum 10-20 misli aralığında artmış portfoyum. Yani pandemideki dip noktalarından! 4 ncü yılın içerisine giricez, tabi bunların bu artışlarına aldım verdim ben seni yendim yapmadan, saf ve katıksız.
    Vop açık vade vs bilmem, öğrenmek istedim ama anlamaya çalışmadım! Sadece spottaki karsiligi ne olur mantığı gutmek icin.
    Dolar o süreçten bu yana 5 misli artmış. Ytd

6. Birde hisse vob u yani hisse vadelileri var, bugün vade sonu yani bir ay önce poz. alan poz. kapatmak zorunda akşama uzlaşma oluyo

7. İşte onları biliyorum da bunlara ne gerek var! Hisseyi al geç, istediğin zaman sat geç! Yok vadeli yok vob ne gerek!
    Tabi komisyonu var, aldısi verdisi var, bindirme indirme sürünmesi var. Nasıl gelgel yapacaklar başka türlü.
    Kumarhanede oyunlar çok olunca, kumarbazlar da eksik olmuyor haliyle. Ytd

8. Bunlar olmadan da olmuyor demekki! Ytd

Sayfa 208/690 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •