Sayfa 209/568 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309 ... SonSon
Arama sonucu : 4538 madde; 1,665 - 1,672 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    haklısınız da mevduat faizleri yılbaşından beridir %40 değilmi zaten? şu an getirisi %40 olan ne ppf ne de baf yok..haticeye değil neticeye bakmak lazım.
    tartışma bileşik faizin olup olmadığı yoksa hatice netice meselesi değil, bugün getiriler böyle diye bileşik faiz uygulanmıyor demek mantığa aykırı, her şey birbirine yakınsamasının konuyla alakası yok siz isterseniz suzana bakın..

2.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    tartışma bileşik faizin olup olmadığı yoksa hatice netice meselesi değil, bugün getiriler böyle diye bileşik faiz uygulanmıyor demek mantığa aykırı, her şey birbirine yakınsamasının konuyla alakası yok siz isterseniz suzana bakın..
    tamam hocam biz burda nerden daha iyi para kazanırız peşindeyiz matematik profesörlüğü yapmıyoruz..ego yarışına gerek yok matematiğiniz çok iyi ok: ) sonuçta bileşik de olsa fon getirileri kötü. önceki yıllarda fonlar daha iyiydi hele pandemi öncesi mevduata göre ciddi öndeydi baf'lar 1,5 kat gibi getiriler vardı aylık hesaplayınca.

3. faiz sabit (%) ama getiri bileşik

Fon başlangıçta 1 lira iken 1 yıl sonra 1.35 olmuş diyelim. Sonrasında her gün Günlük %.0.11 getirmesi aslında faizin sabit olması ama fon değerinin günlük değeri üzerine koyarak gitmesi demek. Yani fon değeri bugün 1.35 iken 1.35 üzerine %0.11 alıyorsunuz 1 lira üzerine değil. (Repo mantığına göre böyle düşünüyorum)

Zaten günlük faizden daha küçük bir vade yok, saatlik ya da yarım günlük falan
    Bu da günlüğün en büyük avantajı.

4. TCD fonu oldukça düşmüş. Alınır mı iç yüzü nedir bu düşüşün?
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    TCD fonu oldukça düşmüş. Alınır mı iç yüzü nedir bu düşüşün?
    TFF fonu yöneten kişiler değişti artık, bundan sonra bulaşılmaz. Uzak durmak lazım

6. AOY +3,75
    RPD +0,67
    DVT- Belirsiz..fon işinde bundan nefret ediyorum işte..ben yönetici olsam fiyatı akşamdan yayınlarım nasılsa o fiyat geçerli artık.. bir yatırımcı olarak fiyatı geç yayınlayan şirketler son tercihim. çok cazip getirisi olursa ancak.

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    AOY +3,75
    RPD +0,67
    DVT- Belirsiz..fon işinde bundan nefret ediyorum işte..ben yönetici olsam fiyatı akşamdan yayınlarım nasılsa o fiyat geçerli artık.. bir yatırımcı olarak fiyatı geç yayınlayan şirketler son tercihim. çok cazip getirisi olursa ancak.
    ekleme yapayım, RIK +0,41

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    AOY +3,75
    RPD +0,67
    AOY 14 getirdi 2 gunde , alan sanslı 3 gun once ,

Sayfa 209/568 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •