Onemli Gunler Banner
Sayfa 209/355 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309 ... SonSon
Arama sonucu : 2835 madde; 1,665 - 1,672 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. Londra'da bir emlak ilanında dikkatimi çeken bilgiler. https://www.rightmove.co.uk/properti...hannel=RES_BUY

-13/10/2023 tarihinde azaltıldı

-Kılavuz Fiyatı 375.000 £ - 400.000 £.

-Felicity J Lord Estate Agents bu mülkün satıcısının temsilcisidir. Taşıyıcınız, herhangi bir satın alma sözleşmesinin konumunuzu tam olarak korumasını sağlamaktan yasal olarak sorumludur. Sağlanan bilgilerin mümkün olduğunca doğru olmasını sağlamak için satıcıya ayrıntılı sorular sorarız. Herhangi bir bilginin hatalı olduğunu fark ederseniz lütfen bizi bilgilendirin.

-Kira süresi, yıllık hizmet ücreti ve arazi kirası da dahil olmak üzere kiraya ilişkin ayrıntılar için lütfen acenteyle iletişime geçin .

-yakındaki mülkler https://www.rightmove.co.uk/properti...hannel=RES_BUY

https://www.rightmove.co.uk/properti...hannel=RES_BUY

-yakın zamanda satılanlar https://www.rightmove.co.uk/house-prices/se1-2pt.html
    -
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Bir dönem de 20 yıl/240 aylık kira bedeli kadar olmalı satış fiyatı deniyordu... O anki değerlerle...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    o zaman bahsettiğim ilan bölgesinde 25,000 kira bedeli var...

yani 6,000,000 adil satış bedeli diyebiliriz...

zaten 8,500,000 giren 6 ay önce girmiş hala bekliyor...

o tren kaçtı haberi yok...

%50 faiz olan ortamda hangi enayi o parayı verecek?

340 ay kiraya denk geliyor satış bedeli...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Bu da Miamiden . https://www.zillow.com/homedetails/1...43835912_zpid/

-40 gündür Zillow'da - 8.825 Görüntüleme - 441 kaydeden

-Zillow en son kontrol edildi: 11 saat önce

-İlan güncellendi: 29 Kasım 2023, 16:10

-Listeleyen:
    Renzo Lamela786-566-1620 , Avenew Realty Corp
    Kaynak: MIAMI , MLS#: A11476713 Menşei MLS: A-Miami Emlakçılar Birliği

-2010'dan bügüne tüm fiyat geçmişi

-Kamu vergi geçmişi

-Yürüyüş Puanı , Toplu Taşıma Puanı , BİSİKLET PUANI

-Yakındaki okullar değerlendirmesi

-Yakındaki evler
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

4. TR'de en aşağılık meslek grubudur emlakçılar ( istisnalar kaideyi bozmaz)

Hayat kadınları ; ne olduklarını söylüyorlar.

5. Konut piyasasındaki anormal fiyat farklılıklarını görüp kafası karışan arkadaşlara Eco101 dersi vereyim
    Gördüğüm kadarı ile Konut piyasası ile ilgilenenler genelde borsadan uzak kişilerde ürünün ucuz mu pahalı mı olduğu anlaşılamıyor.

Aslında konut piyasası borsa ile benzer mantıkta çalışır. Örnek olarak aynı özellikteki konutlar için fiyatlamalar aşağıdaki şekilde olsun;

Satıcı 1: 5,0 milyon
    Satıcı 2: 4,8 milyon
    Satıcı 3: 4,6 milyon
    Satıcı 4: 4,4 milyon
    Satıcı 5: 4,2 milyon

Alıcı 1 : 4,0 milyon
    Alıcı 2 : 3,8 milyon
    Alıcı 3 : 3,6 milyon
    Alıcı 4 : 3,4 milyon
    Alıcı 5 : 3,2 milyon

Yukarıdaki durumda Alım-Satım gerçekleşmez beklemede kalır. Alım- Satımın gerçekleşebilmesi için ya Satıcılardan birinin en yüksek alış (4,0 milyon) a inmesi ya da Alıcılardan birinin en düşük satış rakamı (4,2 milyon) a çıkması gerekir. Bu durum olduğunda Alım-Satım gerçekleşir, böylece piyasa oluşur.

Özetle Acil olarak satılan konutun fiyatı gerçek fiyattır. Benim evi satmak için acelem yok, benim ev 5,0 milyon eder diyen adam kendini kandırır. Ya da bu evler ancak 3,2 milyon eder diyen de yanlıştır. O anda oluşan fiyat ne ise malın ederi de odur.

Piyasadaki fiyatı düşük veya yüksek bulan kişi 6 ay sonrasını bekleyebilir, o zamanki alım-satım şartları daha farklı olabilir.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Konut piyasasındaki anormal fiyat farklılıklarını görüp kafası karışan arkadaşlara Eco101 dersi vereyim
    Gördüğüm kadarı ile Konut piyasası ile ilgilenenler genelde borsadan uzak kişiler ürünün ucuz mu pahalı mı olduğu anlaşılamıyor.

Aslında konut piyasası borsa ile benzer mantıkta çalışır. Örnek olarak aynı özellikteki konutlar için fiyatlamalar aşağıdaki şekilde olsun;

Satıcı 1: 5,0 milyon
    Satıcı 2: 4,8 milyon
    Satıcı 3: 4,6 milyon
    Satıcı 4: 4,4 milyon
    Satıcı 5: 4,2 milyon

Alıcı 1 : 4,0 milyon
    Alıcı 2 : 3,8 milyon
    Alıcı 3 : 3,6 milyon
    Alıcı 4 : 3,4 milyon
    Alıcı 5 : 3,2 milyon

Yukarıdaki durumda Alım-Satım gerçekleşmez beklemede kalır. Alım- Satımın gerçekleşebilmesi için ya Satıcılardan birinin en yüksek alış (4,0 milyon) a inmesi ya da Alıcılardan birinin en düşük satış rakamı (4,2 milyon) a çıkması gerekir. Bu durum olduğunda Alım-Satım gerçekleşir, böylece piyasa oluşur.

Özetle Acil olarak satılan konutun fiyatı gerçek fiyattır. Benim evi satmak için acelem yok, benim ev 5,0 milyon eder diyen adam kendini kandırır. Ya da bu evler ancak 3,2 milyon eder diyen de yanlıştır. O anda oluşan fiyat ne ise malın ederi de odur.

Piyasadaki fiyatı düşük veya yüksek bulan kişi 6 ay sonrasını bekleyebilir, o zamanki alım-satım şartları daha farklı olabilir.
    bende bunu diyorumda djoz bana yükseliyor...

senin tabloya göre 4,2 milyon yazanınkinin dogru oldugu ne malum...

5 milyon yazan belki haklı diyor....

işte tezgahın neresinde oldugunla iş değişiyor...

alıcı/satıcı objektif bakamıyor olaya...

7. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gayrimenkulde ve otomotivde ciddi fiyat düşüşleri oldu.

8.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gayrimenkulde ve otomotivde ciddi fiyat düşüşleri oldu.

Sn. cumhurbaşkanının ilgilendiği segmentlerde oluşan fiyat düzeltmeleri henüz vatandaşın seviyesinde başlamamış olmalı ki biz farkında değiliz.

Sayfa 209/355 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •