Sayfa 21/651 İlkİlk ... 1119202122233171121521 ... SonSon
Arama sonucu : 5207 madde; 161 - 168 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

1. temettüde bedelsizde gayet iyi bence, yıllardır gentaş'ın takipçisiyim, her zaman beğenmişimdir, yönetim 2000'li yıllarda güzel iş çıkardı, bizde yatırımcısı olarak karşılığını aldık tabi ki, ancak son 4-5 yıldır yerinde sayıyor, dolar bazında piyasa değeri eridikçe eridi, aile şirketi olmasından kaynaklı bazı sorunlar var bence, şirkete yeni bir vizyon lazım, bu şirketin başında profesyoneller olsaydı şimdiye 500 milyon ciroya ulaşmışlardı, adam gibi avrupa'ya açılamadılar bir türlü, avrupa olmuyorsa başka pazara açılırsın kardeşim, yönetim şunu anlamalı, 100 milyon sermayeli bir şirkete bu ciro yetmez, öyle görünüyor ki bir süre daha kendi yağında kavrulacak. Kurdaki istikrarsızlık ciro tahmini yapmayı çok zorlaştırıyor, en muhafazakar tahminle bu sene ciroyu %10 artırabilir ama yeterli değil, ayrıca iştiraklerin ana ortaklık paylarını olumsuz etkilediği durumlar var ki bunları önceden kestiremiyoruz, ne olup bittiğini ben şahsen anlayamıyorum. Ancak gentaş her zaman gentaştır benim için, portföyümde muhakkak biraz bulunur, çünkü gentaş hala borsanın en ucuz bir kaç şirketinden biri ve yıllardır biriken bir enerjisi var, sanki piyasa değeri dolar bazındaki açığı kapatacakmış hissini veriyor insana, o yuzden bir türlü kopamıyorum gentaş'tan.

2.  Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    tamam şimdi anlaşıldı. Bahsettiginiz sıralamaya göre 5kat 3 kat 1 kat simdide 0,6 kat artış gerekiyor. Biz bunada razıyız İnşallah tez zamanda gerçekleşir. gerçekleşmesede benim için farketmez çünki maliyet 1,42 hersene bu temettü ve bedelsiz bölünme bana yeter.
    Marul fiyatından ben de aldım ama maydonoz fiyatını bekliyorum. Bejlemeyelim mi? Ytd

GT-I9301Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by DEMLİKEYF Yazıyı Oku
    Marul fiyatından ben de aldım ama maydonoz fiyatını bekliyorum. Bejlemeyelim mi? Ytd

GT-I9301Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bence bir mahsuru yok bekleyebilirsin

4. Agaç ve orman ürünleri ihracatı %15 arttı haberini gördükten sonra neymiş diye bir baktım. Mobilya vb. şeylerden sonra bir de Gentaş dikkatimi çekti. Genel metal deyince pek dikkatimi çekmemişti. Parke plaka vs. işi de yapıyormuş. İhracat oranı yüksek bir şirket. BU YÜKSELİŞTEN NE KADAR NASİPLENMEŞ, NASİPLENMİŞ Mİ İNANIN BİLMİYORUM. Ama güzel geldi bana kağıt. Bilanço rakamlarına göre de değerlenmiş gibi durmadı. Nihayetinde aldık bakalım. Bu hafta toplama haftası benim için. Yükselecek beklentim yok. 1,40 ile 1,44 arası gezinmesini bekliyorum. Ama önümüzdeki hafta inşallah o iki kere deneyip de yapamadığını yapar ve kanalı geçer inşallah. 1,50 küsur rakamlar kısa hedefim. Hakkımızda hayırlısı herkese iyi kazançlar

5. Israrla satış görüntüsü vermeye çalışıyor. Bu fiyattan kim satar anlaşılır gibi değil.

LG-D802 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Kimse Yok mu ?

Alıntı Originally Posted by ertunga77 Yazıyı Oku
    Kimse Yok mu ?
    buralardayız ama hissede hareket olmayınca sessiz kalıyoruz.

8. hisse tassss gibi masallah...

borsa rekorrlar kiriyor; bana misin demiyor...

Sayfa 21/651 İlkİlk ... 1119202122233171121521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •