Sayfa 21/106 İlkİlk ... 1119202122233171 ... SonSon
Arama sonucu : 848 madde; 161 - 168 arası.

Konu: Temettu Etkisizligi

1. Yine tonlarca yazı yazacaktım ama vazgeçtim kırıcı olduysam özür dilerim!!!

Daha fazla sizinle konuşmanında anlamı yok. Sadece buradakı ınsanların sızın yazınızdakı noktalara acıklık getirmezsem yanlış eylemlerde bulunmasını ıstemıyorum o yuzden cevap vermek zorunda kalıyorum.

buffetin malıyetını 0 lamasından bahsedeyim.

Malıyet 0 lama diye birşey yoktur arkadaşlar Aracı kurumun yazılımlarıyla alakalı isterseniz HSBC bank Ziraat bank gibi aracı kurum firmalarıyla çalısırsanız malıyetınız hiç düşürülmediğini görürsünüz. Bazı aracı kurumlarda ise malıyet düşürülmektedir Fakat bunun size kattıgı hiçbirşey yoktur görüntüde malıyetınız düşük görünürken sermayenizde paranızda bir değişiklik olmaz.

yine yanlış anlaşılma olmasın diye bazı yerlere değinmek zorundayım.

Temettü etkisizliği bir varsayım değildir gerçekten olağan birşeydir bu bir uydurma değildir. Matematikle kanıtladıgı gibi. Gerçeklede kanıtlanmaktadır.

Bizim borsamızda BOYP bunun güzel bir örnegı iken amrıkada da Facebook google amazon buffetin şirketi netflix vb neredeyse ismini duydugunuz butun unlu markalar Temettü dagıtmamaktadır.

Hadi faraza ben yanlış birşey söylüyorum facebooku alanların kafası hiç basmıyor kı temettü dagıtmayan bir şirketi alıyorlar yazık kı ne yazık acımalıyız.

Bu admlar temettü elde edemedik diye üzülüyorlar mı ?

Bu adamlar uzun vadeli yatırım yapamıyorlar mı ?

bu yatırımcılar mikro lotlara mı düşüyorlar ?

hadi bunlarada bir bahane buldun diyelim peki ya yazdıgımız makaleler alıntı yaptıgımız dökümanlar açıklamalar profesörler onlarada mı inanmıyorsun ?

Dahasını siz okurlara bırakıyorum temettü alınca extra kar ederim demek ne demek birde siz düşünün...
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Öncelikle şunu belirteyim : Ben TEMEL ANALİZ bazlı yatırım yaparım. Fakat sırf temettü veriyor diye bir hisseyi alıp tutma taraftarı değilim. (Evet elimde ALKİM var, Evet temettüsünü de alıyorum fakat temettüsü için adığım bir hisse değil…)
    TEMEL ANALİZ de ise ORAN ANALİZİ ile ilgiliyim. Oranlar içinde ise favorim “TEMETTÜ VERİMLİLİĞİ”.

Bu topik okurlarına : Yatırım için tekniğinizi oluştururken temettü ile ilgili verileri dışarıda bırakmadan önce ,eğer imkanınız varsa, 126 nolu iletideki “MOMENTUM YATIRIMI” eğitimini almanızı şiddetle öneririm, emin olun temel analize ve temettüye bakışınız değişecek….

Sayın Erhan Bey,
    Anlatmaya çalıştığınız şeyler demekki yeni değil ; amerikada bu konudaki çalışmalar 1961 lerden beri yapılıyormuş hatta işletme fak. Derslerinde de yerini almış Yayınlar bunu doğruluyor. Peki o zaman 146 nolu gazete haberinde de belirtildiği gibi “yabancılar, emekilik şirketleri, yerli-yabancı fonlar” ı yönetenler bunları bilmiyor mu ? okumamışlar mı? Anlatılmamış mı ? Hiç ilgim olmamasına rağmen benim 10 dk.da bulabildiğim bu bilgileri kimse onlara anlatmamış mı?
    Bir de.. bunlar henüz “teori” bu kadar zaman geçmiş “kanun” olamamış.

Ne söylerseniz, ne yazarsanız ne kadar kızarsanız kızın BİRYERLERDE BİRİLERİ TEMETTÜ YATIRIMI İLE PARA KAZANIYOR MU ? KAZANIYOR….BİTTİ… NOKTA
    Ayrıca bu ne özgüven ? Siz biliyorsunuz da KOÇ, FORD, TRAKTÖR ,AYGAZ,TÜPRAŞ vb. CEO ları mı aptal ?

Hiç getiri konuşmuyoruz mesela..
    Sayısal veri istediniz, önceki iletilerimde Gizmen beyin çalışmalarını paylaşmıştım, bir sürü hata buldunuz. Bulduğunuz tüm hatalara rağmen çalışmadaki getiriler belli…..,Gizmen Bey “ 2005-2016 arasında temettü verimliliği ile yatırım yapmış olsaydınız %11000 getiriniz olacaktı” diyor. Sistemi belli, getirisi belli…..(yine gizmen beyi örnek verdim zira ben sisteme 2015 te başladım elimde yeterli veri yok)

Siz ne durumdasınız mesela ? Eğer sizi dinlesem daha çok kazanır mıyım? 2005-2016 ARASI DÖNEMDE 100 liranızı kaç lira yaptınız ? ya da sizin istediğiniz 2 tarih arasını karşılaştıralım. Öyle değil mi; Bir sürü örnek veriyorsunuz, kıyaslama yapıyorsunuz da….Sizin sisteminiz ne? Getiriniz ne ? Eğer getirisi daha iyi ise sizin yolunuzu izleyeyim.

Yok, getiri değilse o zaman amaç ne? para kazanamayacaksak neyi tartışıyoruz? “Her ne kadar temettü temelli yatırımlar süper ötesi getiri sağlasa da, topiğimde 19 sayfadır savunduğum gibi aslında temettü yatırımcılığı saçmalıktır” bu mudur?…….

Bu işler matematikle olsaydı bal arılarının uçamaması gerekirdi , literatürü okumakla zengin olunsaydı önce işletme-iktisat profesörleri maaşla çalışmazlar, teori üreteceklerine para kazanırlardı , ne demişler : yapabilen para kazanır, yapamayan dersini anlatır…..

Bu vesileyle sizin ve diğer topik okurlarının 23 NİSAN BAYRAMINI VE MİRAÇ KANDİLİNİ TEBRİK EDERİM……

3.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Öncelikle şunu belirteyim : Ben TEMEL ANALİZ bazlı yatırım yaparım. Fakat sırf temettü veriyor diye bir hisseyi alıp tutma taraftarı değilim. (Evet elimde ALKİM var, Evet temettüsünü de alıyorum fakat temettüsü için adığım bir hisse değil…)
    TEMEL ANALİZ de ise ORAN ANALİZİ ile ilgiliyim. Oranlar içinde ise favorim “TEMETTÜ VERİMLİLİĞİ”.

Bu topik okurlarına : Yatırım için tekniğinizi oluştururken temettü ile ilgili verileri dışarıda bırakmadan önce ,eğer imkanınız varsa, 126 nolu iletideki “MOMENTUM YATIRIMI” eğitimini almanızı şiddetle öneririm, emin olun temel analize ve temettüye bakışınız değişecek….

Sayın Erhan Bey,
    Anlatmaya çalıştığınız şeyler demekki yeni değil ; amerikada bu konudaki çalışmalar 1961 lerden beri yapılıyormuş hatta işletme fak. Derslerinde de yerini almış Yayınlar bunu doğruluyor. Peki o zaman 146 nolu gazete haberinde de belirtildiği gibi “yabancılar, emekilik şirketleri, yerli-yabancı fonlar” ı yönetenler bunları bilmiyor mu ? okumamışlar mı? Anlatılmamış mı ? Hiç ilgim olmamasına rağmen benim 10 dk.da bulabildiğim bu bilgileri kimse onlara anlatmamış mı?

Ne söylerseniz, ne yazarsanız ne kadar kızarsanız kızın BİRYERLERDE BİRİLERİ TEMETTÜ YATIRIMI İLE PARA KAZANIYOR MU ? KAZANIYOR….BİTTİ… NOKTA
    Ayrıca bu ne özgüven ? Siz biliyorsunuz da KOÇ, FORD, TRAKTÖR ,AYGAZ,TÜPRAŞ vb. CEO ları mı aptal ?

Sayısal veri istediniz, önceki iletilerimde Gizmen beyin çalışmalarını paylaşmıştım, bir sürü hata buldunuz. Bulduğunuz tüm hatalara rağmen çalışmadaki getiriler belli…..,Gizmen Bey “ 2005-2016 arasında temettü verimliliği ile yatırım yapmış olsaydınız %11000 getiriniz olacaktı” diyor. Sistemi belli, getirisi belli…..(yine gizmen beyi örnek verdim zira ben sisteme 2015 te başladım elimde yeterli veri yok)

Siz ne durumdasınız mesela ? Eğer sizi dinlesem daha çok kazanır mıyım? 2005-2016 ARASI DÖNEMDE 100 liranızı kaç lira yaptınız ? ya da sizin istediğiniz 2 tarih arasını karşılaştıralım. Öyle değil mi; Bir sürü örnek veriyorsunuz, kıyaslama yapıyorsunuz da….Sizin sisteminiz ne? Getiriniz ne ? Eğer getirisi daha iyi ise sizin yolunuzu izleyeyim.

Yok, getiri değilse o zaman amaç ne? para kazanamayacaksak neyi tartışıyoruz? “Her ne kadar temettü temelli yatırımlar süper ötesi getiri sağlasa da, topiğimde 19 sayfadır savunduğum gibi aslında temettü yatırımcılığı saçmalıktır” bu mudur?…….

Bu işler matematikle olsaydı bal arılarının uçamaması gerekirdi , literatürü okumakla zengin olunsaydı önce işletme-iktisat profesörleri maaşla çalışmazlar, teori üreteceklerine para kazanırlardı , ne demişler : yapabilen para kazanır, yapamayan dersini anlatır…..

Bu vesileyle sizin ve diğer topik okurlarının 23 NİSAN BAYRAMINI VE MİRAÇ KANDİLİNİ TEBRİK EDERİM……
    Harika bir yazı tebrik ederim.
    Hele bal arıları örneği müthiş.

Buraya iki makale kopyalayıp, üç matematik formülle ve son derece güzel yazı sitili ile desteklenen cümlelerle gerçeklerle bağdaşmayan sonuçları allayıp pullamak büyük zanaat. Ben yapamıyorum. Sanırım Erhan bey benim evladım yaşındadır değilse de küçük kardeşim gibidir. Yukardaki nezaket için kendisine öncelikle teşekkür ederim. Bende kendisini kırdıysam kendisinden özür dilerim.

Ben aslında temettü yatırımcısı değilim. Borsada asıl kazancın fiyat hareketleriinden kazanıldığınıda biliyorum. Ama temettüden para kazanılmaz dendiğinde üzülüyorum zira ben bundan da çok para kazandım.

Aynı örneğe devam edeyim de portföyümüzün şekli belli olmasın Bakın ben 2014'den beri İş Yatı elimde tutuyorum, arada girdiler çıktılar oldu ancak son hesabıma göre şu anda yatırdığım paranın %68'ini temettülerden dönenlerle çoktan geri aldım. Önümüzdeki bir kaç senede %100'ünü bana geri vermiş olacak muhtemelen.

Siz bir dükkan aldığınızda yaptığınız basit mantık nedir? Aldığınız rakamın alacağınız kira ile size ne kadar sürede geri döneceğini öncelikle hesaplarsınız. Herkesin öncelikle yaptığı kıstas budur. Çünkü bilirsiniz ki yada size mantığınız öyle söyler, verdiğinizi aldıktan sonra elde kalan sizin kazancınızdır. Dükkanın değer artışı eğer enflasyon karşısında ezilmediyse veya daha fazlaysa da bunuda cebinize kalan kar olarak görürsünüz.

Temettü yatırımcısının bakış açısı da bundan farklı değil. Yada ben bu basit mantıkla bakıyorum. Basit ama işleyen bir mantık. Kağıt üstünde kalan bir teori filan değil. Ben temettüden para kazanıyorum, maliyetimi çıkardıktan sonra gelecek her para benim artımdır diyorum. Eğer bu arada hissede yükselirse buna hayır diyende yok o kazancıda bir kenara yazarım diyorum.

Ama şunları demiyorum,
    - Git temettünün verileceği günden bir gün önce yani son gün al bu senin için artı paradır, kazançtır demiyorum.
    - Temettü işi ne zaman nereden alırsan al karlıdır demiyorum
    - Her şirketin temettü vermesi gereklidir demiyorum
    - Kara bilançoya bakmayın demiyorum
    - Hissenin yükselmesi ek bir değer değildir demiyorum,
    - Erhan beyin yaptığı matematik hesaplar yanlıştır demiyorum,

Ama temettüden para kazandım ve kazanılır diyorum. Ha birde Devletin resmi evrağı kesilen stopajın geri alınabileceğini söylüyor diye stopaj geri alınabilir diyordum, artık onuda demiyorum, zira Erhan bey uyardı demeyin dedi, demiyorum Ama öğretmek isteyen varsa öğrenmek için can atıyorum, diyorum.

Herkese sevgilerimi sunuyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Öncelikle şunu belirteyim : Ben TEMEL ANALİZ bazlı yatırım yaparım. Fakat sırf temettü veriyor diye bir hisseyi alıp tutma taraftarı değilim. (Evet elimde ALKİM var, Evet temettüsünü de alıyorum fakat temettüsü için adığım bir hisse değil…)

Sayın Erhan Bey,

evet öncelikle 23 nisan ve miraç kandilimizi kutlarım.

İşte böyle mantıklı şeylerle gelin bana. Konusalım

momentum yatırımını araştıracağım.

evet sırf temettü verimliliği diye yatırım yapmadığınız için sizi kutlarım bende temel analiz bazlı hisse seçerim siz ayriyetten temettüye de bakıyormuşsunuz ben bakmıyorum mesela.

Muhtemelen biliyorlardır ancak onlar seçimini yaparken temettüye bakıp yaptıklarını sanmıyorum ?

Ben daha öncede bilanco analizleriyle hisse çıkartırdım ozmanda aynıydı temettü görüşüm çıkarttığım hisselere bir bakın yaklaşık 25 küsür şirketin sanıyorum 24 tanesi temettü dağıtıyordu. belki 25 ide etemettü dağıtan hisseydi tam hatırlamıyorum. Peki bu benim temettü verimliliğini göz önünde bulundurdugum anlamına gelmeli ? Yada beni temettü sever mi yapar.

Alakas yok temel analiz çıkarttıgım bu hisselerin temettü verimliliklerine bakmadım bile...

İşte sizlerin ettiği şu kelam beni kızdırıyor. "Temettü yatırımı" cümlesi benim çıkarttıgım 25 hisse temettü yatırımı adı altındamı sınıflandırılmalı ? Yani bunun adını genelleyip Temettü yatırımıyla kazandı demek çok ayrı temel analizle çıkartılan bu şirketlerin temettü veriyor olması ap ayrı. Ancak sizler bu konudaki temel analizleri ve diğer göstergeleri hatta en önemli göstergeleriş silip atıp temettü yatırımı bu deyip konunun en ilintisiz noktasını bir genelleme başlıgı yapıyorsunuz.

Yani şöyle birşey gibi örnegın bir araba alıyorsunuz arabanın teknik özellikleri full + full efendim sağlamlık derecesi 10 üzerinden 9 efendim fiyatı ucuz efendim servis imkanları çok fazla kliması var.
    Bu özelliklere bakarak Alıyorsunuz aracı Ama bunun ismine "kliması olan araç alma" diye genelleyerek araba alırken önem derecesi belkide en düşük olan bu sıfatı genelleyıp böyle bir araba alma çeşidinin adına klimalı araç alma adını takıyorsunuz.

BU adamlar bu arabayı alırken aslında diğer özelliklerini baz alarak aldıgı arabada sırf klima da var diye bunun adına klimalı araç alma sıfatını yüklemenize kızıyorum.

Sonra sizi gören yatırımcı diğer tüm özellikleri boşverip Kliması olan ama içi bom boş özelliklere sahip arabayı alıyor. Bunun ismini genellemeyin bu isimle genellemeyin.

Sağlam şirketlere yatırım yapıyorum bu sağlam şirketlerin karlılıkları öz sermayesi vb ne bakıyorum deyin.

Bende size ne diyorum klimasına bakarak araç alınmaz. otur diğer özelliklerine bak onlar iyi ise al diyorum içinde klima olsada olur olmasada zaten öteki özellikler sizi her halukuarda kurtarıyor diyorum.

ISrarla bu kilmalı araç almaktır diyorsunuz. bende yaw ozman buffet niye klimasıza biniyor google niye klimasız facebook niye klimasız diyorum. ORası amerıka diyorsunuz.

Bak diyorum BOYP da da klima yok yani klima olasda olmasada siz gideceğiniz yere yine gidersniz diyorum. arabanızın hareket etmesi klkimaya bağlı değil motoruna motorunun özellikleriyle ilgili diyorum.

Yok klima oldugu için böyle olmuş diyorsunuz. ee bu olay kitaplarda geçmiş sen açıkladın bunu.

EE ozman fonlar onlar bunlar niye klimalı araç almış diyorsun.

Diyorum kı klima veriyor olabilir onlar klimaya bakmıyor öteki özellikleri okeymiş almışlar diyorum. Bunun adını böyle genelleştiren sadece siz değil aynı zmanda bu ekranda izlediğiniz adamlar Malesef ki malesef böyle insanlara sunumlar yapıp Siz hiç öteki özelliklere bakmayın tembel tembel oturun kliması varsa alın diye öğut veriyorlar. İyilik mi yapıyorlar kötülük mü belli değil.

Ben Klimalı araçlara kötü demiyorum Klimasız araçlara da kötü demiyorum. Tam aksine klimalıda olabilir klimasız siz diğer özelliklerine bakın ve alımınızı yapın diyorum bunda kötü ters yanlış ne var.

Ne var bana açıkla bu cumlede senin hoşuna gitmeyen hangi kelam var ?

Hoşuna gitmiyor cunku klima sizin için olmazsa olmaz olarak bakıyorsunuz. Bende sizlere tonlarca matematik teori örnekle bak diyorum klmasız araç araç değildir diyorsun ya bu deliller klimasız aracında araç oldugu gidebildiğini gösteriyor gördünmü diyorum. Sizde bana dönüp dönüp bak klimalı araçlarda gitmiş diyorsunuz.

Bende diyorumkı ben klimalı araca KARŞI DEĞİLİM ki zaten. Sen klimasızlara karşısın ben her ikiside olabilir klimaya bakmam dedikçe bak bak buda klimalı ama bu arabada gitmiş diyorsun. Yaw tamam bende aynı şeyi söylüyorum klimalıyada binerimm klimasızadaa binerimmmmm. peki sen klimasız olursa binermiydin ??????????

Ben binmezdim diyorsun eee niye binmeyeceğini açıkla ozman.

Bunda ne var kötü ters yanlış ? Reel olmayan ne var ?

Benim sistemimin getirisi sizinkilerden daha iyidi olacaktır.

Bakın aşağıdaki listeyi ben tee 2014 lerde oluşturmuştum.

Bilancoları beğendim hisselerin listesi ve çeşitli bilanco analizlerine dayanan stratejiydi.

Hisse isimlerine baktınız mı kaç tanesi temettü vermiyor bilmiyorum belkide hiç temettü vermeyen yoktur.

İşte benim yolum 2014 te bu hisselerden geçmiş...

Sizce benim gittiğim yol yol mu değil mi.

Temettü yatırımcılıgı elbetteki böyle bir sıfatla anılası bir yatırım değildir. Benimde yukarda kendi listemde oldugu gibi yukardaki yatırım listesine verilecek ad temettü yatırımcılıgı olamaz.

Ben o hisselerin gelcekte temettü dağıtacağını dağıtmayacağını bilmiyorum. Siz biliyormusunuz ? Hangisinin daha çok temettü dağıtacağınıda bilmiyorum.

BU fonlar BU saydıgınız emeklilik şirketleri Aldıgı bu hisselerin gelecek yıl temettü dağıtmadığı oldumu mutlaka olmuştur pekşi bu fonların temettü gelmedi diye satıp çıktıgını hiç duydunuz mu duymadınız. Oysakı size göre satıp çıkmalıdırlar...
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

5. BU arada listenin güncel değildir bu listeye bakarak bu hisseleri almak gıbı bır noktaya girmesin okuyucular ilerleyen zamanlarda yeni konu başlıgımda bu tarz analizleri paylasacagım.

6. Benim Boğaziçinde okurken bir hocam vardı. Henüz o zaman 35 yıla yakın pofesörlük ünvanı vardı. Çocuklar derdi, yazdığım makalelerin haddi hesabı yok. Uluslararası literatürden çalışmalarımı kopyalayıp unvan alan o kadar çok akademisyen var. Ama yazdıklarımın bir bana faydası olmadı, memur geldik memur gidiyoruz. Parayı kabzımal yapar, okumamış müteahhit yapar sen ne yazarsan yaz ne kadar yazarsan yaz yapamazsın. Parayı kazanmasını bilen kazanır.

Teori başka şey gerçek başka şey.

7.  Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Benim Boğaziçinde okurken bir hocam vardı. Henüz o zaman 35 yıla yakın pofesörlük ünvanı vardı. Çocuklar derdi, yazdığım makalelerin haddi hesabı yok. Uluslararası literatürden çalışmalarımı kopyalayıp unvan alan o kadar çok akademisyen var. Ama yazdıklarımın bir bana faydası olmadı, memur geldik memur gidiyoruz. Parayı kabzımal yapar, okumamış müteahhit yapar sen ne yazarsan yaz ne kadar yazarsan yaz yapamazsın. Parayı kazanmasını bilen kazanır.

Teori başka şey gerçek başka şey.
    :D latifeniz güzelmiş.

Bu latifeniz tıpkı edison ile nicola tesla gibi olmuş.

Edison para kazanmayı bilmiş fakat teslanın gözü parada değilmiş.

8. Bir rock topluluğu bir yerde konser vermek için anlaşma yaptıklarında solistin odasında büyük bir M&M şekerleme kavanozu konulmasını fakat hiç kahverengi şeker olmamasını şart koşuyorlarmış, eğer bulurlarsa konseri iptal ediyorlarmış. Bu istekleri yıllarca “artist kaprisi” olarak görülmüş ; yıllar sonra bir gazeteci “neden böyle yapıyorsunuz?” diye sorunca topluluğun menajeri demiş ki : “Biz konser için geldiğimizde güvenliğe çok önem veririz, zira sahne kurulumu, elektrik tesisatı vb. hazırlıklar kazasız bir konser için önemlidir. Her şeyin nasıl olması gerektiğin en ince detayına kadar sözleşmemizde tarif ederiz. Konser öncesi alana geldiğimizde her şey hazırdır fakat sözleşmemize uygun mudur? Bunu anlamak için hemen solistin odasına gider ve şekerlemelere bakarım, eğer kahverengi şekerleme bulursam hemen konseri iptal ederim ; bu kadar basit bir şeyi bile yapmamışlarsa mutlaka sahne hazırlığına da gereken özen gösterilmemiştir diye düşünürüm” demiş…

“Klima” örneğinizi , izin verirseniz,”DERİ KOLTUK” OLARAK değiştireyim ve siz “hiç deri koltuk olduğu için araba alınır mı? Diye sormuş olun…..Eğer “0 km” arabada deri koltuk varsa = o araba full + full dur diyebilir miyiz ? Bence çok rahat diyebiliriz (belki sunroof eksik olabilir)….peki deri koltuk yoksa o araç full+full dur diyebilir miyiz? Bence diyemeyiz , niye ? Çünkü deri koltuk yok…

DOW ENDEKSİNİN TAMAMI temettü verir ; buffet eğer DOW a girebilecek kadar büyük olsaydı temettü vermek zorunda kalırdı…Diğer saydığınız şirketler NASDAQ endeksine kayıtlı teknoloji şirketleri ama bir gün onlar da DOW a girerlerse temettü verecekler…..

“Ben binmezdim diyorsun eee niye binmeyeceğini açıkla ozman.” Demişsin. Üstte açıkladım zaten : 2007 de ALKİM ALDIM,temel analizi çok iyiydi bana göre. Sizin hesabınıza göre 4,4 lira maliyet, sonfiyat 27,5 lira…10 yılda 6,5 kat getiri…..İYİ Mİ ? BENCE DEĞİL…Bu kadar zaman bırakın diğer şeyleri, sadece “temettü verimine”bakarak yatırım yapsaydım sonuç ortada..yok cari oran,yok borçları, yok net karı, yok özsermaye karlılığı, yok yatırımı…EEEEE SONUÇ ORTADA….Ben yandım siz de yanmayın , tek çabam bu…..

Sayfa 21/106 İlkİlk ... 1119202122233171 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •