Sayfa 210/837 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310710 ... SonSon
Arama sonucu : 6689 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. serhat ��
    @fxfinans
    Abd 2021 sonu şebekeye bağlanmak için bekleyen proje sayısı 2100 ��. Bunun %93 ü ges,res,depolama. Fosilden elektrik üretimi daha merkeziydi, yenilenebilir ise dağıtık olduğundan 700bin mil olan iletim hattı yılda %25 büyümek zorunda. Yüksek voltaj hatlar neredeyse tam kapasite. Şebeke sistemi bu hacmi kaldıracak boyutta tasarlanmamış. WSJ.

@TCEnerji
    2023 rekor yenilenebilir başvurularını değerlendirirken abd gibi sıkıntı yaşamamak için - ölçülebilir dağıtılabilir depolanabilir- ve akıllı şebekeler ile alt yapıyı eş zamanlı geliştirmesi gerekecek.

Hızlandırılmış senaryoda Türkiye yılda 800 km iletim hattı çekmeli bu transformatör demek voltajı yükseltip uzak uçlara iletim için.

Ges santral\panel tamam ama arka planda 2 unsur kaldı
    1. res ler
    2. Şebeke \İletim hatları\ transformatörler.
    Astor ve Europower takip edilmeli.

https://twitter.com/fxfinans/status/1605360957269479424

Tüm kürekler Gesan'dan, bıçağının her tarafı kesiyor maşallah

2. Gesan da aslında her şey gayet iyi gidiyordu ta ki patronlar hisse satıp tüm dikkatleri Europower'a çekene kadar. Ben bundan rahatsız olup bir miktar Alfas'ta pozisyon açtım. Patronların nezdinde Europower lokomotif Gesan vagon olacak gibi duruyor. Oysa tersi olmalıydı...
    Yorumlarım kişisel olup yatırım tavsiyesi olarak görülmemelidir.

3. Allah'ın izniyle yarın hissede yukarı yönlü hareket başlayacak gibi geliyor bana. Halka arz onayının ayak sesleri yaklaştıkça-özellikle kapanışa doğru- hisse talep görecektir.

Patronlar geçen hafta topuyla tüfeğiyle hisseyi diri tutmaya çalişmisti çünkü onların planı "arz onayı" öncesi hisseye kuvvet vermekti.

O yüzden yarın patronlar da tam da "arz" havasına uygun biçimde yeni "kartlarını" ortaya koyacak gibi geliyor bana.

Enseyi karartmayın Gesancılar. Bulutlar yarın dağılmaya başlayacak Allah'in izniyle. Yarın akşam ssans sonrası "keyif" yapmaya geleceğiz inşallah buraya😇

4.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    Ben arz fiyatinin 100 den aşağı olacağını düşünmüyorum.
    Forumu biraz geriden okuyup Europower halka arzinin yaratacagi etki konusunda neler yazilmis gozden gecirmek istedim.

Ben yukaridaki fiyat tahminini gercekci buluyorum. Uc asagi bes yukari arz bu civarda olacak diye tahmin ediyorum.

https://www.getmidas.com/midasin-kul...er-sey-p-15798

Bu sartlarda Europower fiyatlamasinin 20-22 milyar TL civari olmasi beklenir.

Bu halka arz Alfas'a bakarak buyuk bir hucum ve benzer miktarda artis olmasi halinde %500 civari bir yukselis Europower'da yasanirsa. Europower degerlemesi 100-120 Milyar TL ye yaklasir. Bu her ne kadar spekulatif bir fiyatlama olsa da hatta bu noktadan sonra bir sure sonra yatay gitse bile beklenti bu yonde.

Bunun direkt GESAN yansimasi %55 ortakligin duz mantigiyla 55-60 Milyar TL ki su anki GESAN'in fiyatlamasinin nerdeyse iki kati.

Bunun yaratacagi GESAN fiyatlama momentumu ne olcude olur, tahminlerinizi duymaktan memnun olacagim.

Ayrica yukaridaki EUROPOWER halka arzla ust uste binen hissenin bolunmesi gerceklesecek. Bu durumda hisse icin benim maksimum beklentim, bolundugu noktadaki fiyata ulasmasi ancak bu daha cok bir temenni. Her ne kadar Kontrolmatik'teki 1'e 5 bolunme cok hizli bolunme oncesi fiyata gelmis olsada acaba burada ayni sey olur mu diye de beklemek mumkun olur mu? Yani 4'e bolunup tekrar ayni fiyata hizla erisirmiyiz?

Sayin paydaslarimiza sevgi ve saygilarimla

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir, dusunce eksersizi olarak ele almaniz en dogrusu olur, kararlarinizi kendi degerlendirmelerinizin isiginda almaniz en dogrusudur.

5. Kwon dostum bak alfasta muritlerin artıyor..gesandan gelen bu dostlarımıza iyi bak... sonra onlara kimse mal kitlemesin..

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Kwon dostum bak alfasta muritlerin artıyor..gesandan gelen bu dostlarımıza iyi bak... sonra onlara kimse mal kitlemesin..
    Günaydın. Bu halka arz işlerininin şirkete mali yansımalarını pek anlayamadım. Eğer bilgin varsa misal Europower arzından gelen paradan Gesan'in bilançosuna yansiyacak bir miktar olacak mı? Olup olmayacağı patronların uhdesinde mi yoksa "iştirak" olması hasebiyle bu zaten prosedürel bir zorunluluk mu?

Diyelim ki yansiyacak. Peki bu paranin pd/dd ya da fk gibi rasyolara direkt bir etkisi olur mu?

7.  Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    Günaydın. Bu halka arz işlerininin şirkete mali yansımalarını pek anlayamadım. Eğer bilgin varsa misal Europower arzından gelen paradan Gesan'in bilançosuna yansiyacak bir miktar olacak mı? Olup olmayacağı patronların uhdesinde mi yoksa "iştirak" olması hasebiyle bu zaten prosedürel bir zorunluluk mu?

Diyelim ki yansiyacak. Peki bu paranin pd/dd ya da fk gibi rasyolara direkt bir etkisi olur mu?
    Gesan kasasına buradan para girmeyecek. para patronlara ve europower kasasına gidecek. Europower üzerinden yatırımlar yapılacak bu şekilde europower ın artan karlılıgı gesan ın bilançolarına olumlu yansıyacak.

8.  Alıntı Originally Posted by ikasemre Yazıyı Oku
    Gesan kasasına buradan para girmeyecek. para patronlara ve europower kasasına gidecek. Europower üzerinden yatırımlar yapılacak bu şekilde europower ın artan karlılıgı gesan ın bilançolarına olumlu yansıyacak.
    Bilancoda sadece olumlu katkisi olur demek bana kalirsa bu halka arzin kucumsenmesi anlamina gelmesin. Bilancoda EuroPower 50, 60 milyar TL gibi bir buyukluge erisirse kritik bir kutle etkisi yaratir.

Finansal arbitrajcilar bunu rahat birakmaz, bilancodaki agirligina gore degerlemesi icin piyasayi zorlarlar.

KOZAL/KOZAA/IPEK uclusune bakin grafiklerini alt alta koydugunuzda belli bir surec icerisinde birbirlerini ortaklik oransalligi icinde yakaladiklarini gorursunuz.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir

Sayfa 210/837 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310710 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •