Sayfa 211/963 İlkİlk ... 111161201209210211212213221261311711 ... SonSon
Arama sonucu : 7701 madde; 1,681 - 1,688 arası.

Konu: IPEKE - İpek Doğal Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by etnaxy Yazıyı Oku
    Dayanamadım yine ,git park maden al kardeşim ,onun bilançosunu bak ,göklere yükselmiş ,f/k ya bak of pd/dd ye bak.Koza ,kozaa ,ipeke halt etmiş onun yanında .Saldır .
    Hem büyük yatırımcısınız hem de parkme ile İpeke yi mukayese edecek kadar küçücük bir yatırımcısınız. Siz gidin parkme alın ama buradakiler bu numaraları yemiyor. İyi geceler.

2. ana ortaklık payı dışındaki meblağ bilanço karı olup direkt ya da dolaylı ortaklarının karlarından payına düşen kısımdır..
    yani ipekenin kasasına giren 178 m dir 2017 için. ancak kozal temettü dağıtırsa direkt ortağı olan kozaa toplam temettünün %45 ini alacağından bilanço karını kasaya atar...kozaa temettü dağıtırsa ipeke kozaanın vereceği temettünün %52 sini kasaya atar ve bilanço karını reelize eder.
    kozal ve kozaa nakit temettü dağıtmayıp bedelsiz sermaye arttırımı yapsalar dahi kozaa ve ipeke yine kar etmiş olacak ancak muhasebe karı olarak kalacaktır...iştirakleri büyüdüğü ve daha yüksek karlara ulaşma eğiliminde olacağından yine fiyata etki edecektir.

bu durumun netleşmesi için genel kurul gerekir.
    şirketler tmsf de olduğundan genel kurul yapılamamaktadır.
    şirketlerin varlık fonuna devri ya da satılması sözkonusu olursa...
    genel kurulları yapılabilir ve temettü kararı alınabilir.
    diye biliyorum...
    yanlışım varsa düzeltin lutfen...ytd

3.  Alıntı Originally Posted by denetmenengin Yazıyı Oku
    Hem büyük yatırımcısınız hem de parkme ile İpeke yi mukayese edecek kadar küçücük bir yatırımcısınız. Siz gidin parkme alın ama buradakiler bu numaraları yemiyor. İyi geceler.
    Parkme görünen kar maden ocağı satışından gelen kar olduğunu hatırlatır her yıl satacak maden ocakları olmadığı için bir daha o görünen kâr kısmının hayal olduğunu belirtmek isterim. Haa bu arada sene başında 500 küsür milyon kâr görülürken öte beri derken o maden ocağı satışından gelen kârı da eritecekler. Adam akıllı bir şeyde kullansalar bari

SM-G7105 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bakalım bu damı gol değil...
    Yatırım Tavsiyesi Değildir..

5. Bir haber ne kadar pozitif ya da negatif olursa olsun piyasa nasıl fiyatlamak isterse öyle fiyatlar.

Buna karar verirken de tahta yapıcıları eldeki mal durumu piyasa koşulları vb birçok etmene bakarak tuşa basar ya da trade ederler.

Biraz sütün taşması gibi bir konu bu. Damlaya, ateşe ya da süreye bakar.

Bu nedenle biz temele bakarız. Şirketin gidişatı, hukuki durumları ve en önemlisi piyasa koşulları.

Bu nedenle bilanço iyi ama yarın piyasa ve bizim babalar nasıl yorumlayacaklar bunlar önemli.

Şirketin muğlak konuları netleşirse ve de esas faaliyetleri olan enerji ile petrol konularında daha çok yol alırsa İpek kızın önü açılır.

Ne kadar çok netlik o kadar çok yol alırız.

Yarın benim referansım kapanış değeri, açılış değil....Bakalım ak koyun mu kara koyun mu.....

6. S&P Türkiye'nin kredi notunu BB'den BB-ye düşürdü.

Yaşar hocanın yorumları aşağıda.Dolara baktım sakin...Lakin açılış ilginc olacak....Hem bilanco hem de bu haber.Yanına bir de ittifak haberi geldi.Muhalafet milletvekili seçimlerinde ittifak yapacak ve bunu yakında açıklayacakmış.CB seçimi 2. tura kalırsa yine ittifak yapacaklar demektir bu....Yarın epey ilginc olacak.

Cuma S&P haberi ne kadar fiyatlandı kimler nasıl haberi alıp bastılar hepsi ayrı tartışma konusu....

https://www.bilgeyatirimci.com/2018/...en-haberi-yok/

7. 3 şirketin bilançosu da güzel ama İpek görece daha güzel. Son bilanço ile FK 7 lere PD DD 1.34 e indi. İyi bir piyasada mutlaka fiyatlanır. Artık umutlu olmak için sebep çok.Bilanço gerçekten müthiş ve ben ümitliyim.Hoş kalın.

8. Kozalı kevgire çevirmişler....Bizim tahta fena sayılmaz.

Ben halen kapanış değerini merak ediyorum.Kozaa ile klasik bir ralli olsa....

Kayyumlarin piyasayi bu kadar yakından izlemesi de ilginç !

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 211/963 İlkİlk ... 111161201209210211212213221261311711 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •