Sayfa 212/1001 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312712 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 1,689 - 1,696 arası.

Konu: Viop XXXIX

1.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Başganım süüüle palaya
    Devre kestireceklerse sabah açılışta kestirsinler, işimize gücümüze bakalım.
    bende öyle diyom. hatta devre kesme işini 1 saate uzatsalar fena olmaz

bizim pala ölmüş dediler

https://www.gundemkocaeli.com.tr/hab...cemaat-yapildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,716
     Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Başganım süüüle palaya
    Devre kestireceklerse sabah açılışta kestirsinler, işimize gücümüze bakalım.
    acaba sabah açılıştan sonra endekste devre kesici devreye girerse ve bir süre ara verdikten sonra açıldığı anda tekrar devre kesicinin çalıştırılması mümkün olabilir mi? yani peş peşe devre kesici çalışması mümkün mü? olmasını istemem ama olursa da çok traji-komik olurdu.

diğer yandan Gram altın ve usd-TL işlemlerine bile saçma sapan bir +-%10 sınırı getirmeye çalışan bir anlayış var. aslında önce bunun düzeltilmesi lazım.. yaw öyle yada böyle bazı yapay müdahaleler olsa da serbest piyasada belirlenen bir pariteye nasıl bir sınırlama konulur anlamak zor.. gerçi o sınırları da piyasa vakti zamanı geldiğinde çok sert bir şekilde kaldırmasını bildi..

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Sert barlar çok fazla var neden olmasın diye düşünüyorum.

Mal yedirme mi korkutup mal alma mı karar sizin bir yöne kırılım sert olacak long ve şhort istemiyorlar
    Kimden mal alacak. Elinde zaten 7 sülalelik mal var. Yatayda marttan önce malı Ky ye Yukarı aşağı verecek. Bilanco dönemi de güzel fırsat onun için. Zaten 1 haftadır mal veriyor. Takasta alıcı da diğer kısmı hep yüksek.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : emregunes; 27-01-2022 saat: 00:28.

4.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Vatandaşlarıma sesleniyorum; Kamu bankalarına gidin, sömürge çarkına (özel bankalar) girmeyin."
    Yarın bankaları etkileyebilir bu. Hemen yarın etkilemese bile bir iki kez daha tekrar etsin, kesin etkiler. Ardından bir düzenleme geleceği belli çünkü. Mesela bir gece kararname ile deseler ki, bankalar kredi faizlerini belirlerken en düşük faiz veren 3 bankanın ortalamasının %x üstünde veremez. Geçti gitti bitti. Halk, Vakıf, Ziraat tüm bankaların faiz oranını belirler hale gelir. Olmaz diyemiyorum bu ülkede ne yazık ki
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

5.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    acaba sabah açılıştan sonra endekste devre kesici devreye girerse ve bir süre ara verdikten sonra açıldığı anda tekrar devre kesicinin çalıştırılması mümkün olabilir mi? yani peş peşe devre kesici çalışması mümkün mü? olmasını istemem ama olursa da çok traji-komik olurdu.

diğer yandan Gram altın ve usd-TL işlemlerine bile saçma sapan bir +-%10 sınırı getirmeye çalışan bir anlayış var. aslında önce bunun düzeltilmesi lazım.. yaw öyle yada böyle bazı yapay müdahaleler olsa da serbest piyasada belirlenen bir pariteye nasıl bir sınırlama konulur anlamak zor.. gerçi o sınırları da piyasa vakti zamanı geldiğinde çok sert bir şekilde kaldırmasını bildi..
    İlki %5 de calısıyor ikincisi %7 de. Geçen ay ilk devre kesiciden hemen sonra ikincinin çalıştığı olmuştu.

6. vardı zaten bankalar için öyle bir "şey"; ismi de aktif rasyoydu.. daha yeni kaldırmışlardı, yine getirip koyabilirler sahneye krediler istedikleri kadar verilmiyorsa... baktılar karlar da iyi geliyor, gayet basit bir şekilde bddk çıkarıverir bir gece yeniden....
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

7.  Alıntı Originally Posted by TyphoonTrader Yazıyı Oku
    Yarın bankaları etkileyebilir bu. Hemen yarın etkilemese bile bir iki kez daha tekrar etsin, kesin etkiler. Ardından bir düzenleme geleceği belli çünkü. Mesela bir gece kararname ile deseler ki, bankalar kredi faizlerini belirlerken en düşük faiz veren 3 bankanın ortalamasının %x üstünde veremez. Geçti gitti bitti. Halk, Vakıf, Ziraat tüm bankaların faiz oranını belirler hale gelir. Olmaz diyemiyorum bu ülkede ne yazık ki
    Özellikle halkbank ve galatasaray odasına bir kaç yıl önce takılan ve borsayı çok iyi bildiği izlenimi veren bir arkadaş vardı .boş biride değildi ,meşhur biriydi bu forumda 10 lira civarında Halkbankası hissesi almış çok yüklü miktarda hatta ne yazarsa yazsın altta çıkan plaka gibi yazılar var oraya da sabitlemişti 10 küsür maliyetim var diye,, bu arkadaş bir kaç yıl böyle dolaştı ,sonra duydum ki 5 liradan satmış .
    Bir daha da gören duyan olmadı
    Demem o ki bu tür ifadeler özel bankalar üzerinde bir baskı oluştursa da , aksine ters bir tepki de yapabilir
    her ne yaparsa yapsın kendi adıma banka hisselerine bu iktidar döneminde bulaşmam

8. Haftasonu toplantıda selektif kredi vereceğiz veya ona benzer bir şeyler söylenmiş. Bugün de devlet bankalarına gelin denmiş. 50 milyar sermaye de artıracaklarmış, kabaca yeni 500 milyar aktif büyümesi oradan olabilir.

Bu bilgiler ışığında kamu bankaları kredi verecek diye anlıyorum. Özel bankalar daha karlı ve riski az olan kredi kartı, tüketici kredisi, kısa vadeli krediler, enflasyona endeksli tahviller ve teminatı yüksek işlere ağırlık verir bence. İthalat ihracata ara cılık, çek vs ödeme sistemlerine aracılık da büyük özellerin alanı. Tükiye'deki yabancı şirketler, yabancı banka ile çalışır bence, yerli şirketler de öncelikle hangi holding ile işleri çok ise o taraf ile ağırlıkla çalışır. Küçük bankaların işi daha zor.

Bugün teminatlı özel sektör borçlanma araçları ile ilgili düzenleme çıkmış, özel sektör tahvil vs yolu ile de borçlanacak gibi.

Bir de proje bankacılığı dendi ama ne olduğu tam belli değil.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 212/1001 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312712 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •