Onemli Gunler Banner
Sayfa 214/288 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264 ... SonSon
Arama sonucu : 2297 madde; 1,705 - 1,712 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. Kalan DOAS'ları da sattım ve PLTUR alıyorum.. Böylelikle büyük şirket bırakmadım portföyde.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

2. AFYON, ARDYZ, DESA, DEVA, ORGE, PLTUR, YUNSA şeklinde eşite yakın dağılımla 7 şirketle portföyü yeniden kurdum. Tekrar tekrar aynı hataları yapmaya gerek yok, bana yaramıyor büyük şirketler..
    Clausewitz

3. 2-3-5 formasyonu ile maçı çevirmeye çalışıyoruz
    Clausewitz

4. Neyse artık alışverişlerimiz bittiğine göre teorik işlerle iştigal edebiliriz, nasılsa bu son maçı kaybettik..

Biraz 2024 sezonu ve enflasyon muhasebesi sonrası oluşabilecek senaryolara kafa patlatalım.
    Clausewitz

5. Son 15 dakikaya kadar tavanda kalabilen PNLSN bile günü %2,72 artıda bitirebilmiş ancak. Günün züğürt tesellisi onu daha yukarılardan satabilmiş olmam.
    Clausewitz

6. Her bir paydan eşit satarak portföye tekrar PNLSN’yi ekledim. Şimdi yeniden 8 eşit dağılımlı bir portföy oluştu.

7.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Her bir paydan eşit satarak portföye tekrar PNLSN’yi ekledim. Şimdi yeniden 8 eşit dağılımlı bir portföy oluştu.
    Günün bonusu oldu şansımıza. %2 ekside iken aldık. Şimdi %6’larda. Bakalım nasıl bitirecek?

8. Kendime notlar;

İçinde bulunduğumuz durumu anlamaya çalışıyorum.

* Böyle dönemleri çok gördük yaşadık, finansallarina güvendiğin uygun çarpanlı hisseleri al, ekranı kapat, arkana yaslan, işine bak.

* Borsanın çıkmak için de düşmek için de bir nedeni her zaman olur.

* Şu an yaşadığımız aynı zamanda bir paradigma değişikliği olabilir

* Bir değil birden çok paradigma değişikliği de yaşayabiliriz arka arkaya.

* Faizlerin düşük, enflasyonun yüksek olduğu dönemi yaşadık ve bitirdik. Şimdi faizlerin yüksek olduğu yeni bir dönemin kapıları "yine bir seçim dönemiyle" açılıyor. Eski paradigmanın yerini alan sey bu olabilir. Hisselerin üzerinde sallanan "demoklesin kılıcı"

* Bir diğer paradigma; 2024 yılı şirket karlarında olası aşınma beklentileri, enflasyon muhasebesinin şirketlerin durumu üzerinde yarattığı belirsizlik! Bu da hisselerin üzerinde sallanan ikinci "demokles kılıcı"

* Günün "en" sonunda farklı bir durum ortaya çıkabilir; 2024 sonlarında enflasyonun kontrol altına alınmasıyla birlikte, faizlerde indirim beklentisi ve ızdırap dolu bir borsa sürecinin sonunda şartların oluşmasıyla yabancının artık borsaya girmesi.

* Tünelin sonunda yolun çok kötü bir yere çıkma ihtimalini de konuşalım; Türkiye'nin enflasyonla mücadelede "davayı" kaybetmesi!

* Enflasyonla mücadele konusunda aklın ve bilimin emrettiği yoldan sapılıp sapılmayacaği verecek cevabı.
    İYİP'in ittifak açıklaması hukumetin seçimlerde elini güçlendirmiş olabilir; bu da seçim öncesi enflasyonu körükleyici adımlar atılmasını bir nebze önleyebilir, yaşayıp göreceğiz.

* İçinde bulunduğumuz şartlar hükümeti de rasyonel sınırlarda kalmaya zorluyor. Yeni bir Naci Ağbal sürprizi yaşayacak şartlara sahip değiliz.

Dedim ya kendime notlar; bunları okuyup da yatırımlarınıza yön vermeyin. Cahilin önde gideniyim.
    Son düzenleme : snkleyp; 07-12-2023 saat: 17:17.

Sayfa 214/288 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •