Onemli Gunler Banner
Sayfa 214/1002 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314714 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 1,705 - 1,712 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. Sayın Hellistheothers yanıtınız için teşekkürler... evet ben mesela azimut'u aradım, böyle bir hizmetimiz var dediler... hatta siteye de koymuşlar portföy yönetimi başlığı altında... ben bunun ücretini merak ettim esasen... çünkü parayı elbette onlara teslim edip naparsanız yapın diyecek değilim... bu hizmeti alıp fikirlerini alır yine kendi bildiğimi okurum... ama tabii ücretin ne olduğuna bağlı... selamlar...

Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Rica ederim, bu arada bugün verdim Osd fon alım talimatı iptal olmuş demek ki fon şu an dolu
    Benim de emir gerçekleşmemiş.
    Demek ki millet buraya abandı.
    Ben de ppf yaptım.
    Yarın PPZ yaparım.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Sayın Hellistheothers yanıtınız için teşekkürler... evet ben mesela azimut'u aradım, böyle bir hizmetimiz var dediler... hatta siteye de koymuşlar portföy yönetimi başlığı altında... ben bunun ücretini merak ettim esasen... çünkü parayı elbette onlara teslim edip naparsanız yapın diyecek değilim... bu hizmeti alıp fikirlerini alır yine kendi bildiğimi okurum... ama tabii ücretin ne olduğuna bağlı... selamlar...
    Portföy yönetimi demek koyuyla yazdığım kısım tam olarak. Ancak önce sizin risk profilinizi belirlerler, beklentinizi öğrenirler, sınırlarınızı tespit edip portföyü onlar yönetir. Siz sadece hesabınızı izleyebilirsiniz ama müdahale etme kontrolü sözleşme süresince onlarda olur. Onlar yönetim gideri ve performans primi alırlar.
    Yoksa bana tavsiye verin ben uygulayacağım gibi bir portföy yönetim şekli yok.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Sayın Hellistheothers yanıtınız için teşekkürler... evet ben mesela azimut'u aradım, böyle bir hizmetimiz var dediler... hatta siteye de koymuşlar portföy yönetimi başlığı altında... ben bunun ücretini merak ettim esasen... çünkü parayı elbette onlara teslim edip naparsanız yapın diyecek değilim... bu hizmeti alıp fikirlerini alır yine kendi bildiğimi okurum... ama tabii ücretin ne olduğuna bağlı... selamlar...
    İletişime geçmişken ücretini de sorsaydınız keşke. Yazmadan edemedim, kusura bakmayın.

Osmanlı Portföy'ün teknik bültenlerine abone olurken telefonumu vermişim, düzenli olarak ararlar sağolsunlar. Portföyümü onlara kaydırmaya çalıştılar, arada size özel portföy bile kurabiliriz lafı geçti, çok değil, 6 haneli portföylere bile yapıyorlar. Muhtemelen sizin yatırımcı profilinizi çıkartıp, çok büyük ihtimal standart fonlara yönlendiriyorlardır diye düşünüyorum. Hatta bunun basit programını bile yapmışlardır, muhtemelen de fon ücretiyle aynıdır, yılda %1-2 ama özel portföy hizmeti alayım derseniz, muhtemelen bu kadar düşük rakamlarla yapmayacaklardır. Özel olunca sözleşmesi de özel oluyor malum, muhtemelen kar üzerinden de belli bir yüzde almak isteyecekler, zarara ise ortak olmayacaklardır. Ayrıca bu tarz portföylerde bildiğim kadarıyla takas koruması da yok, ihtimal düşük olsa da, firmanın batma riskini de üstlenmeniz gerekecek.

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Portföy yönetimi demek koyuyla yazdığım kısım tam olarak. Ancak önce sizin risk profilinizi belirlerler, beklentinizi öğrenirler, sınırlarınızı tespit edip portföyü onlar yönetir. Siz sadece hesabınızı izleyebilirsiniz ama müdahale etme kontrolü sözleşme süresince onlarda olur. Onlar yönetim gideri ve performans primi alırlar.
    Yoksa bana tavsiye verin ben uygulayacağım gibi bir portföy yönetim şekli yok.
    evet sayın Pit, bana geri dönüş yaptılar, aynen sizin dediğiniz gibi, kendi fonlarından alıyorlar, serbest fon da alabiliyorlarmış... ancak yıllık getiri üzerinden yüzde 1 komisyon alıyorlarmış... örneğin 100 bin lira bağladınız, 50 bin lira kar etti yıl sonunda... 5 bin lirasını yönetim alıyormuş... onun dışında sizin de dediğiniz gibi, dolardan çıkın, altına dönün ya da hisseyi azaltın şu fonu alın gibi tavsiye şeklinde danışmanlıkları yokmuş... anlaşılan hiç birinde böyle bisey yok... ben öğreneceğimi öğrenmiş oldum... serbest fon konusunu ise düşüneceğim. getirilerine bakarak... selamlar...

6.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    İletişime geçmişken ücretini de sorsaydınız keşke. Yazmadan edemedim, kusura bakmayın.

Osmanlı Portföy'ün teknik bültenlerine abone olurken telefonumu vermişim, düzenli olarak ararlar sağolsunlar. Portföyümü onlara kaydırmaya çalıştılar, arada size özel portföy bile kurabiliriz lafı geçti, çok değil, 6 haneli portföylere bile yapıyorlar. Muhtemelen sizin yatırımcı profilinizi çıkartıp, çok büyük ihtimal standart fonlara yönlendiriyorlardır diye düşünüyorum. Hatta bunun basit programını bile yapmışlardır, muhtemelen de fon ücretiyle aynıdır, yılda %1-2 ama özel portföy hizmeti alayım derseniz, muhtemelen bu kadar düşük rakamlarla yapmayacaklardır. Özel olunca sözleşmesi de özel oluyor malum, muhtemelen kar üzerinden de belli bir yüzde almak isteyecekler, zarara ise ortak olmayacaklardır. Ayrıca bu tarz portföylerde bildiğim kadarıyla takas koruması da yok, ihtimal düşük olsa da, firmanın batma riskini de üstlenmeniz gerekecek.
    sayın Meesut, ilk telefon santraldı ve hizmetimiz var ve sizi aratacağız dedikleri için ilk yazdığım anda ücreti sorma şansım olmamıştı... sonradan aradılar ve meseleyi anladık... herkesin finansal okuryazarlığı artırıp kendi başına karar vermesi en sağlıklısı gibi geldi bana son noktada... selamlar...

7.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    sayın Meesut, ilk telefon santraldı ve hizmetimiz var ve sizi aratacağız dedikleri için ilk yazdığım anda ücreti sorma şansım olmamıştı... sonradan aradılar ve meseleyi anladık... herkesin finansal okuryazarlığı artırıp kendi başına karar vermesi en sağlıklısı gibi geldi bana son noktada... selamlar...
    Aynen, en doğru kararı verdiniz. Eskilerin de dediği gibi, kelin ilacı olsa başına sürermiş. Adamlar tamam profesyonel falan ama sonuçta onlar da maaşlı, beyaz yakalı arkadaşlar, zaten formülünü bulsalar, burada maaşlı çalışmazlar, evi-barkı satar, kendilerine kazandırırlardı.

8. Daha yolun başındayız. %10-20-30 bunlar komik rakamlar. Bakır dolar bazında ikiye katladı. Gümüş ve Bakır birlikte giderler veya düşerler, önce Bakır yönü belirler, arkasından gümüş onu o yönde takip eder.

Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Dostum YZG diyen arkadaş sendin sanırım.
    O ara alaydık temiz %10 cepteydi.
    Kılçıksız kazanç bu.
    Nasip kısmet işte.

Sayfa 214/1002 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314714 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •