Sayfa 216/247 İlkİlk ... 116166206214215216217218226 ... SonSon
Arama sonucu : 1970 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: OYAKC - OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    nuhcm ve akcansa, goltas,cımsa gibi çimento şirketlerinin piyasa degerlerine ve uretım kapasıtelerıne bakıp kıyaslamak lazım..nuhcm 25 milyar piyasa degerıne sahıp, akcansa 12 miyar piyasa degerıne sahıp.
    nuhcm 5,700.000 ton yıl çimento
    4,600.000 ton/yıl klinker kapasıtesı var

OYAKC.........adana bolgesı ve mardın ..6,200.000 çimento kapasıtesı
    4.850.000 klinker kapasıtesi

dıkkatınızı çekerım..sadece adana civarı ıller ve mardının kapasısıtesı..nuhcm den fazla..

oYAKC'nin diger iller ıcın ve toplam kapasıtesı ıcın DAHA ONCEKI aşagıda gondermıs oldugum haritaya ve kapasitelerine bakabilirsiniz..

yatırım tavsıyesı degıldır..kendı görüş ve analizlerimi yansıtır. al sat tut tavsiyesi değildir.
    Koyu olarak işaretledim kısımdan. Mardin cimentonun hala borsa kotunda oldugunu zannediyor.
    Kaldı ki nuhcm cok bedendiğim bir hisse.. Üretim kapasitesini kıyaslama ve oyakc nın turkiye nin üretim kapasitesi en büyük halka açık çimento firması oldugunu, açıklayabilmek için bir kıyas yaptım
    Çimento firmalarınıda bildiği üç araba markasıyla, karışlaştırıyor, vizontele yok. Somut bir bilgi yok.. Sırf mahalle agzıyla.,gaz verme, gibi kelimeler kullanıyor. İhyayda kuyruğu fotoselli kapıya sıkışmış....gibi ünlem işaretleriyle yazıyor..
    İner çıkar.. Düşündüğüm yere gelirse satarım. Trade ederim.. Yatırım tavsiyesi değildir
    Son düzenleme : palmet; 28-02-2023 saat: 20:59.

2. Beyefendi.. O kriterlere göre.. Tüm çimentolar çöp.. Nuhcm nasıl bu uretim kapasitesine göre.. 25 milyar ediyorsa.. Nuhcm nin kapasitesinin en az 3 katı buyuk oyak..neden 2 katı piyasa degerli olmasın.. Kaldık. Hiç bir hısse fıyatıda telaffuz etmedim.. Kapasite vepiyasa degerleri i kıyasladım. Ne gazı ve dumanı.. Ben 15 TL de deburdaydım.. Formda Asagida kanıtlı..sen gibi damdan iner gibi.. Alamadım..

3. 10 gün önce bu hisse...oyak çimento....!!!!!!!!! 20 tl idi....alan yok yüzüne bakan yoktu....

Birkaç gün içinde....deprem felaket gazı....hisse 50 tl.....!!!!!!!

10 günde oyak 3 tane daha fabrkamı aldı.....altınmı buldu....!!!!!!

Algı ...hayal satıyorlar.....dikkat edin....sert çıkan.....sert düşebilir.....

Bu alemi soygun alemine çevirdi birileri.....!!!!!!!!......bir ömürboyu zoraki 20 tl olan hisse.......10 günde....50 tl....

Bu bir çılgınlıktır.....!!!!!!!!!.....paranıza sahip çıkın.....birileri paranızı çalmak istiyor.....birileri sizleri soymak istiyor.....!!!!!!!!

4. Nuhcm, cimsa, bucim, çılgınlık. Nuhcm 3 yılda 10 TL den 200tl, cimsa 10 TL ilerden 65 tlye,, bucim 2 tellerden 7 TL ye,(bolu me hesaptayok).. Ben ucuz pahalı demiyorum.. Sadece kıyaslıyor, oyakc hangisi ile kıyaslayan kıyasla, olması gereken fiyat bana göre 40 TL bandı.. İçerisinde olası iş potansiyeli yoktu..
    Sizin ıhyayın hesabını ıhaas göre yaptığınız gibi bir hesap bilirsin, veya işine gelmezse bilmezsin

5. Çok sert hareketlerden sonra 50 nin üstünde sakinleşti..50 TL yi taban yaparsa 60 lı fiatlara gidebilir..

6.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Çok sert hareketlerden sonra 50 nin üstünde sakinleşti..50 TL yi taban yaparsa 60 lı fiatlara gidebilir..
    Hareket açısından Thyo gibi bir yol izleyecek gibi. Sırasıyla döke döke 70’ler, 100’ler ve arkasından 150’ler…
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by baddog Yazıyı Oku
    10 gün önce bu hisse...oyak çimento....!!!!!!!!! 20 tl idi....alan yok yüzüne bakan yoktu....

Birkaç gün içinde....deprem felaket gazı....hisse 50 tl.....!!!!!!!

10 günde oyak 3 tane daha fabrkamı aldı.....altınmı buldu....!!!!!!

Algı ...hayal satıyorlar.....dikkat edin....sert çıkan.....sert düşebilir.....

Bu alemi soygun alemine çevirdi birileri.....!!!!!!!!......bir ömürboyu zoraki 20 tl olan hisse.......10 günde....50 tl....

Bu bir çılgınlıktır.....!!!!!!!!!.....paranıza sahip çıkın.....birileri paranızı çalmak istiyor.....birileri sizleri soymak istiyor.....!!!!!!!!
    Şurda 2 yıl önce nuh çimento 8 tl idi şimdi 165 tl.21 kat yükseldi..............3 yıl önce tofaş şahin 5 bin tl idi şimdi 150 bin tl.30 kat yükseldi.
    3 yıl önce süt 0.80 kuruş idi şimdi 15 tl .19 kat yükseldi.

3 yıl önce oyakc 11 tl idi şimdi 50 tl.5 kat bile olmadı.Pahalı diyen başka hisse alabilir.

8. Cimentolar duran inşaat sektörünün canlandığı, yıllar sonra ilkdefa yeserecek alan buldu, elbette ki bunu fiyatlayacak. Pandemide duan turizm ile Hava yolları, petrol, enerji nasıl hareketlendi ise bunlarda hareketlenecek. THY 10 dan 150, Tupraş 65 den 670,oldu, cimentolar niye olmasın? Bundan sonra düşüşler kar satışı değil mal toplama, silkelemedir.Ky beklemedikce UV olmayınca kazanamaz. Sabırlı olmak gerek...

Yatırım Önerisi Değildir...

Sayfa 216/247 İlkİlk ... 116166206214215216217218226 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •