Sayfa 217/340 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317 ... SonSon
Arama sonucu : 2713 madde; 1,729 - 1,736 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku

Kademelerde satıcılar fazla olması ilk bakışta olumsuz gibi .
    Ancak hisse fiyatı desteklerinde olduğu için bunu toplanıyor olarak okumak lazım.
    Eğer zirvelerde iken olsaydı dağıtılıyor olarak okumak gerekirdi.
    Şahsi görüşüdür. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Bu da gün sonu kademeler

Benim şahsi tecrübelerime göre kademelerle ilgili görüşlerim şöyle.

Aktif satışların veya aktif alışların fazla olmasına göre yapılacak yorum her zaman aynı değildir.

Diğer bir faktöre daha ihtiyaç var ve ikisini birlikte değerlendirmek her zaman olmasa da çoğunlukla doğru sonuç verir.

Diğer faktör hisse fiyatının desteklerinde veya dirençlerinde olmasıdır.

Eğer hisse fiyatı desteklerinde iken aktif satışlar fazla ise ve fiyat daha fazla düşmüyorsa hissenin istikrarlı olarak toplandığını gösterir.
    Hisse fiyatı desteklerinde ve aktif alışlar fazla olmasına rağmen fiyat yükselemiyorsa hissenin dağıtılmaya devam ettiğini ve daha da düşme ihtimali olduğunu gösterir.

Eğer Hisse fiyatı zirvelerinde ise ve aktif alışlar fazla olmasına rağmen fiyat yükselemiyorsa hissenin dağıtılmaya başlandığını ve düzeltmeye girmekte olduğunu gösterir.
    Eğer hisse fiyatı zirvelerde iken aktif satıcılar fazla olmasına rağmen hisse fiyatı gerilemiyorsa ve aksine artıya geçiyorsa; bu durumda yükselişin biraz daha devam edeceğini gösterir.

NOT: Yukarda yazdıklarım şahsi yorumlarım olup yatırım tavsiyesi değildir. Zira yatırım uzmanı olmadığım gibi yatırım danışmanlığı yapacak yetkiye de sahip değilim. Yatırım yaparken benim yorumlarımı dikkate almayınız.

3. Haftalık grafikte macd geçen hafta sat verdi, bugünde günlük desteği çok az bişi kırdık, teknik olarak kısa vade de bi hareket zor ve yönde aşağı gibi görünüyor, inşallah yanılırım. Tahta yapıcı sana söylüyorum, ziraat’ten çok çapulcu hareketler yapıyorsun, bazı şeyleri aş artık 🤣🤣🤣

Alıntı Originally Posted by piyaus Yazıyı Oku
    Haftalık grafikte macd geçen hafta sat verdi, bugünde günlük desteği çok az bişi kırdık, teknik olarak kısa vade de bi hareket zor ve yönde aşağı gibi görünüyor, inşallah yanılırım. Tahta yapıcı sana söylüyorum, ziraat’ten çok çapulcu hareketler yapıyorsun, bazı şeyleri aş artık 🤣🤣🤣
    Ben ise farklı düşünüyorum.
    Tahta sığ olduğu için günlük oynamalar mümkündür. Genel düşüncem hissenin toplandığı yönünde.
    Mesela ben de şahsen sanki 11.50_11.70 arasına bir sarkma olabecegini düşünüyorum. Ancak bu seviyede çok tutabilecwklerini sanmıyorum.
    Mesela ben bu fırsatı kaçırmam.

Özetle diyorum ki, düşse bile kalıcı olmaz. Temwl finansallarda bozulma olmaz.ise Yukarı gitmesi gerekir.

5.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Benim şahsi tecrübelerime göre kademelerle ilgili görüşlerim şöyle.

Aktif satışların veya aktif alışların fazla olmasına göre yapılacak yorum her zaman aynı değildir.

Diğer bir faktöre daha ihtiyaç var ve ikisini birlikte değerlendirmek her zaman olmasa da çoğunlukla doğru sonuç verir.

Diğer faktör hisse fiyatının desteklerinde veya dirençlerinde olmasıdır.

Eğer hisse fiyatı desteklerinde iken aktif satışlar fazla ise ve fiyat daha fazla düşmüyorsa hissenin istikrarlı olarak toplandığını gösterir.
    Hisse fiyatı desteklerinde ve aktif alışlar fazla olmasına rağmen fiyat yükselemiyorsa hissenin dağıtılmaya devam ettiğini ve daha da düşme ihtimali olduğunu gösterir.

Eğer Hisse fiyatı zirvelerinde ise ve aktif alışlar fazla olmasına rağmen fiyat yükselemiyorsa hissenin dağıtılmaya başlandığını ve düzeltmeye girmekte olduğunu gösterir.
    Eğer hisse fiyatı zirvelerde iken aktif satıcılar fazla olmasına rağmen hisse fiyatı gerilemiyorsa ve aksine artıya geçiyorsa; bu durumda yükselişin biraz daha devam edeceğini gösterir.

NOT: Yukarda yazdıklarım şahsi yorumlarım olup yatırım tavsiyesi değildir. Zira yatırım uzmanı olmadığım gibi yatırım danışmanlığı yapacak yetkiye de sahip değilim. Yatırım yaparken benim yorumlarımı dikkate almayınız.
    Satıcının acelesi var alıcının sat buradayım deme durumu

Bunu bir tık daha güzelleştirecek görüntü pastanın %50 ve fazlasını belli bir kurumun alacak olması.

Mesela geçen hafta tek kalemde İŞ sattı, bugün Deniz Yatırım.

Alanlar daha genele yayılıyor. Muhtemelen dediğimiz durum olduğunda daha sert hareketler göreceğiz.

----

Olan şu : Bugün satan yarın hisse fiyatı düşerse oh iyi ki satmışım diyecek.

Ki piyasa şu an TUCLK bardağının boş tarafını görmeye meyilli, fiyat hareketleri de bunu teyit ettikçe bıyık altından gülümsemeler

başlayacak.

Bir iyi haber, bir bedelli haberi ya da bir net alıcı geldiğinde; piyasa dolu tarafı gördüğünde o alacağı lotu almak için muhtemelen

tavana sürmesi gerekecek.

Satanla, satmayanın durduğu ince çizgi bence budur.

Benim çizgim sektör, şirket ve bilanço.

Eğer bunlarda mutabıksak biraz ekranı kapatıp hayata karışmamız gerekecek.

Borsanın, hissenin yorduğu zamanlar.

Bende diyorum keşke finansman borcu olmasaydı lakin olmasaydı da buralardan kimse alamazdı

Syg

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Ben ise farklı düşünüyorum.
    Tahta sığ olduğu için günlük oynamalar mümkündür. Genel düşüncem hissenin toplandığı yönünde.
    Mesela ben de şahsen sanki 11.50_11.70 arasına bir sarkma olabecegini düşünüyorum. Ancak bu seviyede çok tutabilecwklerini sanmıyorum.
    Mesela ben bu fırsatı kaçırmam.

Özetle diyorum ki, düşse bile kalıcı olmaz. Temwl finansallarda bozulma olmaz.ise Yukarı gitmesi gerekir.
    Dediğim yere geliyor bakalım, neler olacak

7.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Dediğim yere geliyor bakalım, neler olacak
    Yarın sabah oraya iğne atıp çekiç yapması hoş olur ,

Artık biz bize kaldık

8. Tahta da çok işlem yapmıyorum, belirli kademelerde destek alımları yapıyorum. Hareket tarzı ile bana cemts i hatırlattı. Grafikteki boyun kırılması pek hoş görünmüyor. 11.8 altında başka kapanış yapmamalı bence yarın iğne atar toplarsa iyi olur, ama süzülerek 11.5 lere gelir ve buralarda kapatırsa hiç güzel olmaz

Sayfa 217/340 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •