Sayfa 217/939 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317717 ... SonSon
Arama sonucu : 7510 madde; 1,729 - 1,736 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Bu günkü performansı gözlerimi yaşarttı, aslında %4-5 düşüş beklerdim. Bu arada ortaklar şu son özellikle 3-4 gündür sizde fark ediyormusunuz bilmiyorum ama, bende şöyle bir his oluştu; dolar artışta, borsada şimdilik hafif sayılacak bir geri gelme, acaba diyorum yabancılara buyurun efenim mi yapılıyor?

Syg.
    Şimdi valelerin konusmasını dinliyorum herkes borsada;)
    İnşallah güzel kagıtlar almışlardır;)
    Ytd

2. Sermayenin tabana yayılmasında sorun yok bence. Valede olur; temizlik personelide, vücut geliştirme sanatçısıda; beyaz yakada, göllerde kuğu yetiştiriciliği yapan işletme çalışanıda, 10 M kurduğu şirketi halka açıp 250 M piyasa değeri yapmış patronda borsada olsun sorun yok ama herkesmi trader olur.

Borsadaki herkes trader, bütün traderlar kazanıyor, hepsinin eğitimleri var. Ne eğitimmiş arkadaş eğitimi alan herkes deli gibi para kazanıyor.

TTYGD ; Türkiye Traderları Yetiştirme ve Geliştirme Derneği Başkanı ne diyor ona bakmak lazım....
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

3. https://x.com/Uc5satir/status/1702215554302386238?s=20

â—¾ï¸Avrupa Çin elektrikli araçlarına set çekebilir..

â–Sübvansiyon soruşturması açıldı

â–Dokuz ay kadar sürebilir

â–Gümrük ihtimali az değil

Bu konuyla ilgili düşünceleriniz nasıl, Romanya'da üretilecek tam elektrik li Puma için bir tehdit olarak görüyorum ben Çin'li elektrikli araçları, Çin sadece binek araç ihraç ediyor diye biliyorum Euro bölgesine, ticari tarafımız için şimdilik sorun olmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by reaktif Yazıyı Oku
    https://x.com/Uc5satir/status/1702215554302386238?s=20

Bu konuyla ilgili düşünceleriniz nasıl, Romanya'da üretilecek tam elektrik li Puma için bir tehdit olarak görüyorum ben Çin'li elektrikli araçları, Çin sadece binek araç ihraç ediyor diye biliyorum Euro bölgesine, ticari tarafımız için şimdilik sorun olmayabilir.
    Böyle bir durum bize yarar ama binekte ne kadar iddialıyız ki?

5.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Sermayenin tabana yayılmasında sorun yok bence. Valede olur; temizlik personelide, vücut geliştirme sanatçısıda; beyaz yakada, göllerde kuğu yetiştiriciliği yapan işletme çalışanıda, 10 M kurduğu şirketi halka açıp 250 M piyasa değeri yapmış patronda borsada olsun sorun yok ama herkesmi trader olur.

Borsadaki herkes trader, bütün traderlar kazanıyor, hepsinin eğitimleri var. Ne eğitimmiş arkadaş eğitimi alan herkes deli gibi para kazanıyor.

TTYGD ; Türkiye Traderları Yetiştirme ve Geliştirme Derneği Başkanı ne diyor ona bakmak lazım....
    Yasayarak öğrenirler…

6. Millet düzeltme diye diye bir tarafını yırttı, ahanda size düzeltme. Hiç bir sebep yokken artan borsa, şimde de hiçbir sebep yokken düşüyor. Bu yetmez diyenlere 6000'e kadar yolu var.

şirketten iki KAP haberi beklentim var.

duyumum yok tabi bi yerde de okumadım. bakalım atıyorum tutabilecek miyim?

1- Kasım başı 15-20 TL civarı temettü vereceğiz haberi

2- VW grubu ile anlaşmamız gereği planlanan yatırımda sonlara gelindiği bantlar kurulduğu ve 2024 bla bla tarihinde seri üretim planlandığı.....

iki aya hadi üç aya kadar ikisini de bekliyorum haa

8.  Alıntı Originally Posted by reaktif Yazıyı Oku
    https://x.com/Uc5satir/status/1702215554302386238?s=20

2 haftadır elektrikli otomobil dünysı ile ilgilineiyorum, Çin gerçekten korkutucu, Avrupa treni kaçırmış ama bence yakalar bir sekilde, fakat Çin'lilere izin verilirse tüm dünyayı istila edebilirler, Elektirikli otomobil konusunda çooook iyiler, şu an resmen bir Çin istilası var aslında bakalım Amerika ve Avrupa nasıl tavır koyacaklar ve nasıl yakalacaklar, VW ceo'su 5 sene önce Tesla'yaı küçümseyen bir konuşma yapmış, şu an TEsla en degerli otomobil firması, her yerde TEsla'lar artmaya başladı, Almanyada ki fabrikalarını kapasitesini artırıyorlar, çok daha fazla Tesla olacak gozukuyor hem Avrupa hemde bizde,

Tesla , FSD - sürücüsüz tam otonom yazılımı bir firmaya verecek gibi , dedikodular var, bu konuda açık ara TEsla çok iyi, verecegi firma Ford gibi konuşuluyor, bu bize ne kadar yarar ? muhtemelen faydası olacaktır,

en büyük hissem froto, ve bence işler iyi, hatta Romanya inşallah iyi yaparsak dahasıda gelecek,

2 tane makro risk var froto icin, bir tanesi İstanbul Depremi herkes icin var, 2. Çin 'in elektrikli otomobildeki üstünlüğü , umarı ford global ve ford otosanda'da bu konuda hızlı aksiyonlar alır ve TEsla/Çin'i bir şekilde yakalamayı başarırlar

hürmetle,

Sayfa 217/939 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317717 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •