Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 22/1014 İlkİlk ... 1220212223243272122522 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 169 - 176 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Şöyle bir analiz yazısı var: http://www.hakanozyildiz.com/2017/02...en-haklsn.html

Okumanızı tavsiye ederim. Emlak sektörü açısından da kilit değere sahip veriler. Altındaki soru cevapları da okuyun derim.
    İyi günler..

2.  Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku
    konut satılsın diye m2 bazlı satış başlatacaklarmış ne diyorsunuz bu konuda ? Markalı projelerde benim 100,000 liram var deyip evin bir bölümüne yatırım yapabilecekmişsin. Bu ay hayata geçecekmiş.
    "Satan satmaya bakar, alanın gözü nereye bakar?" derdi rahmetli anneannem..
    Sistem bana da çok çok saçma geldi.
    Lakin bu ülkede neler neler alıcı buldu, bu da alıcı bulacaktır.

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku
    kör bir noktaya koyulan metro niye fiyatları uçuruyor anlamadım. Başakşehir metrosu gibi ölü bir yatırım olur.Millet beylikdüzünden sefaköye gitmek için yanıp tutuşuyor sanki.Başakşehirede kirazlı denen bir yere metro yapmışlardı. Şimdi metro iş saatleri dışında sinek avlıyor.
    Bu metronun yapılacağı son durak olan Tüyap Beylikdüzüne 1,5 km uzaklıkta oturuyorum. Tüyapdan 1,5 km sahile doğru içeride , Beykent de. 15 yıldır , haftanın 5-6 günü aralıksız araba ile bu metro güzergahında Beylikdüzü - Sefaköy arasında gidip geliyorum. Yol 16-17 km. Araba ile 1,5 - 2 saatte gitmişliğim o kadar çok ki. Ortalama araba ile 1 saate yakın sürer. Tıklım tıklımdır yol. Her saat. Hele Torium - Şükrübey arası her saat ama her saat genelde kilit vaziyette. Sefaköy - Küçükçekmece de Cennet mahallesi doğumluyum , yaşım 49. Beykent de oturuyorum , 11 yıldır. Cennet mahallesinde bu olay çok konuşulmakta son günlerde. Metrobüs güzergahı e-5 in ortasından geçiyor zaten. Haberde Yakuplu tarafına da uğrayacak deniliyor ki metrobüs güzergahı ile alakası yok orasının. Cennet mahallesinde itfaiye nin oraya da durak yapılacağı konuşuluyor ki orası da metrobüs yolundan 1,5 km kadar içeride.

Yani ; habere , semt sakinlerinin ileri gelenlerinin konuşmalarına göre metrobüs güzergahına paralel olmayacak sanki. Zaten ya metrobüs yolunun tam altından giderse metrobüs yolu güzergahında olur , öbür türlü e-5 e paralel Beylikdüzünden Sefaköye kadar yola paralel mümkün değil olamaz , binlerce bina , apartman var. Nasıl olacak o iş.

Doğma büyüme bu güzergah yaşayanı ve kull***** olarak derim ki , bu metro ful + ful çeker. Beylikdüzü , eskinin Ataköy ü olma yolunda hızla ilerliyor. Sefaköy de ulaşım yolları tam kavşağında yer alan bir semt. Dört gözle bekliyoruz bu metroyu , bırak 4-5-6 vitesleri , 3, vites ile nadiren gittiğim ve her gün kullandığım bu yolda , sol ayağımın her gün uyuştuğu bir ortamda sevmediğim ve desteklemediğim bu hükümete çok duacı oluruz.

4.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Mart 2016 diye yazmışsınız....bu kanun çıktı mı....aradan bir yıl geçmiş çıkmıştır herhalde ama hiç duymadık...

2 ekim2016 tarihinde yapılan açıklamada hala üzerinde çalışıldığı söylenmişti.

Referandumdan sonra bir kaç yıl içinde işlerliğe koyarlar.

Kiralar ve rant vergisi hakkında olan kısım defalarca gazetelerde haber yapıldı ancak tüm kanun değişeceği için çalışmalar uzayacaktır.

Aşağıda komisyona gönderilen kanun tasarısı mevcut:
    http://www2.tbmm.gov.tr/d26/1/1-0516.pdf
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Spk başkanı ertaş: Spk'dan gerekli izni alan inşaat şirketleri sertifika ihraç edebilecek- bloomberg ht

spk başkanı ertaş: Sertifikalar banka ve aracı kurumlar aracılığıyla satışa sunulacak- bloomberg ht

spk başkanı ertaş: Proje süresi boyunca sertifikalar borsada satılabilecek- bloomberg ht

İstanbul Seyrantepede deki Skyland dan bir tanıdık projeden ofis almış, aylık 40 bin Tl kredi taksidi ödüyormuş (15 ay daha ödeyecekmiş), proje söz verilen teslim tarihini epey geçmiş, işin kötüsü 2017 içinde de teslim edileceğine dair kuşkular varmış. Şimdi bu arakadaş ithalata dayalı proje bazlı iş yapıyordu ki yaptığı işte betonculara bağlı bir işti, 2017 yılının ilk üç ayında sıfır proje almış kendisi. Geçen gün benden dolar borç istedi ki asla babamın oğluna borç vermem , kendisine ofisini devret nasıl olsa aldığın tarihten bu yana iyi prim yapmıştır diye akıl vermeye çalıştım.
    Ona söylenen %50 prim yapmış mış eee! dedim `sat çık bu işin içinden` oda dediki `sen alırmısın ? ` Cevap vermedim , bu aralar kendisiyle bozuştuk , ben değil o bozuştu , sebep ? İyi günde benle işi olmayan, hep bana hep bana amenna diyen beton sevdalısı bu arkadaş kötü günde kendisine borç Dolar vermediğim için benle bozuştu. Yani diyeceğim hem beton düşmanıyım hem betoncular yüzünden arkadaş`dan olduk.
    Son düzenleme : umutabi; 08-03-2017 saat: 15:58.

7. Eleman betoncuymuş zaten Rıza baba.
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 08-03-2017 saat: 16:00.

MALTEPE RİTİM İSTANBUL 3,5+1 SATILIK REZIDANS DAİRE
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...70865875/detay
    DAP BURGU KULEDE OTEL KIRACILI SATILIK FIRSAT
    2+1https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-dap-burgu-kulede-otel-kiracili-satilik-firsat-2-plus1-397526361/detay
    DAP ROYAL CENTER' DA DENİZ MANZARALI 130m2, 3+1 KLİMALI LÜKS
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...02185959/detay

Ulan görende bizim insanlarımızın aileleri onları Manhattın da gökdelenlerde büyüttü sanır. Görmemişin oğlu olmuş çekmiş şeyini koparmış misali bizimkilerde BETON alacam diye her türlü abukluğa para dökmüş. Valla yukarıda bir kaç ilanını paylaştığım ,kendilerine kakalalan bu abuk binalardaki konutları keriz bulup satabilirler mi bilemem ama binaların boylarına bakıp bakıp neye geldiklerini hayli uzun yıllar düşünecekler gibime geliyor. Eh betonu seven insanımıza da böyle işler yakışır.

Sayfa 22/1014 İlkİlk ... 1220212223243272122522 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •