Sayfa 22/230 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon
Arama sonucu : 1840 madde; 169 - 176 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1. Belki bugün yarın piyasalar tekrar yukarı döner, biz de Elliott analizi yine hatasız çalıştı diye gelir burada övünürüz. Ne var ki Türkiye artık bir döviz darboğazı patikasının eşiğinde bulunuyor. Gerçek bireylerin bu anlamsız döviz aşkıyla yaptıkları spekülasyon amaçlı işlemler de ateşe benzin döküyor. Tüzel kişilerin hesapsız borçlanmaları da bu darboğaza katkı yapıyor ama ekonomik bir tercih olduğu için faul teşkil etmiyor.
    Cari işlemler açığını azaltmak için büyüme dinamiklerinin değiştirilmesi bugünden yarına yapılacak iş değil. 20 senedir bunu yapmayanlara sormak lazım.
    Tahminim odur ki yılın ikinci yarısında gerçek kişilerin dövize erişimini zorlaştıracak bazı düzenlemeler gelecek ve epey tartışma yaratacak. Bence yapılmalı ve bu dolar saplantısına bir son verilmeli. Döviz borcun yok. Zaten yasak. Banka sana dünyanın faizini veriyor. Gidip de niye dolar istifliyorsun ?
    Artık spreadleri mi açarlar, sermaye akımlarını en az ürkütecek başka bir formül mü bulurlar onu bilemiyorum.
    --

2.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Dünyaya meteor düşmediği sürece minor ve üzeri dalgaları dışsal faktörler bozamaz. Minute dalga derecesi ise nadiren bozulur. Dow için bir önceki dip 23300 ihlal edilirse Trump ayısının bunu başardığını kabul edeceğiz. Bist sayımlarında da 115000 kritik. Burası aşağı geçilirse portföyün yarısını boşaltırım. Uzun vadeli trendin destinasyonu 200.000 olduğundan sattıklarımı daha fazlasıyla 95000-100000 bölgesinden yerine koymayı planlıyorum.
    Bu öğleden sonra, keza akşam da piyasayı izleyeceğim.
    --
    Ayıların bile gücü bir yere kadar DEVİR Hocam, 23300 ihlal edilmedi.
    Bist100 ise 115000 altına kaydı, ama haftalıklarda-sarkma olarak kalacak gibi görünüyor..
    Nisan ayı çubuğu, Mayısın havasını yansıtacaktır kanımca.
    İyi akşamlar

3.  Alıntı Originally Posted by taraftar Yazıyı Oku
    Ayıların bile gücü bir yere kadar DEVİR Hocam, 23300 ihlal edilmedi.
    Bist100 ise 115000 altına kaydı, ama haftalıklarda-sarkma olarak kalacak gibi görünüyor..
    Nisan ayı çubuğu, Mayısın havasını yansıtacaktır kanımca.
    İyi akşamlar
    Portföyü %50 azalttım. Düzeltme erken başlamış olabilir.
    Strateji basit. 121500 üzerinde yeni bir tepe yaparsa kalanı da satarım. Düşüş devam ederse dokunmam. 95-100 aralığında 100'e tamamlarım. 95000 bence her türlü görülür. Zamanını şu an bilmiyorum.
    Endeks bir yere kadar gidiyor sonra dönüyor. Tek yöne doğru akışlı hareketlerin olmamasına gözler alıştı. Bir türlü durmayan yukarı ya da aşağı hareket karakteristiği yakında başlar.
    İlla bir kısa vadeli yön görüşü isterseniz aşağı derim. Endeks hareketlerini son zamanlarda pek beğenmiyorum. Bu biraz da global piyasaların yönüne bağlı.
    110000 altında traderların ve parayla haşır neşir olan daha dış periferdeki yurttaşın psikolojisi bozulmaya başlayacaktır. Bu da peşinden kötü haberi getirir ki o da dibe yakın yerlerde mesela 100000 civarında gelir. Ne zaman ki 70000 endeks sıkça konuşulmaya başlar, portföyü fulleme vakti gelmiş demektir.
    --

4. buralardan 140 gidip 95 yapamaz mı acaba

5.  Alıntı Originally Posted by sctkrk Yazıyı Oku
    buralardan 140 gidip 95 yapamaz mı acaba
    Ancak 2019'da mümkün görünüyor.
    --

6. Amerika'nın iyi kapattığı bir günün ertesi start verilebilir. Düşüş yine global piyasalarla eşzamanlı olacaktır. Bu benim yön konusundaki tahminim. Yanılıyor olabilirim. Kesin olan şu ki teknik manada bir tarafa momentumlu hareket başlamalı.
    Hareketin mekaniği genelde şöyledir. ABD'nin sert düştüğü günlerde biz yavaş düşeriz. Onlar yavaşladığında bize sert satış gelir. Ama neticede siz günlük bar grafiklere baktığınızda korelasyonun tam olduğunu görürsünüz.
    Dow için 23300'ün kırılması önemli. Bu seviye ihlal edildikten sonra satış hızlanır mı yoksa ayı tuzağıyla sert yukarı alıp sonra daha mı sert verirler, yani gidiş güzergahı nasıl olur bunu bilmek zor.
    --

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791

sayın devir aşağıdaki sayım hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum , tepeden düşüş bit itki gibi , eğer itki ise kesinlikle bir yeni bir dip görülmeli diye düşünüyorum

Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır

8. dow grafiği koymaya çalışıyorum ama imageshack paralı olmuş sanırım.
    --

Sayfa 22/230 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •