Sayfa 22/84 İlkİlk ... 1220212223243272 ... SonSon
Arama sonucu : 672 madde; 169 - 176 arası.

Konu: MIATK - Mia Teknoloji A.Ş.

Temettü verseydi ilk yıldan farklı bakardım

2. Bugün ilk alimlarimi yaptım.

3. Mia :

Şirketimizin ABD New York eyaletinde bulunan MIA Tech
    Corporation, Long Island New York
    bölgesinin en büyük üniversitelerinden Stony Brook Üniversitesinin sağlık
    bilişim alanında yatırım ve proje ortaklıklarına imkan veren The Long Island
    High Technology Incubator (LIHTI) kümelenmesinden katılım onayı almıştır.

LIHTI , Şirketimiz için iş ortaklıklarıyla network
    oluşturulması, birlikte yatırımlar ve projeler üretilmesi konularında önemli
    bir basamak oluşturacaktır.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

4.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Favori hisselerimizden, metavers (sanal evren ) dünyasına ait çalışmaların borsadaki tek ya da belkide ülkemizdeki tek iddialı temsilcisi Mia Teknoloji , gönderdiği son derece etkili bilançosuyla uzun bir aradan sonra yeniden dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Daha doğrusu projeleriyle bizleri buna mecbur bıraktı.

Açıkladığı biten ve devam eden birbirinden etkileyici; sağlıktan eğitime, savunmadan güvenliğe, siber güvenlikten metavers dünyasına kadar 40 civarında projesiyle ve daha gelecek niceleriyle birlikte Mia Teknoloji daha öncede burada vurguladığımız gibi gerçekten özellikle yurt dışında büyük açılımlar yaparak adından çok söz ettirecektir.

Hiç abartmıyorum; Mia Teknoloji ,yine çok önem verdiğim borsadaki diğer 2 teknoloji ve yazılım şirketimizle birlikte bu gidişle dünya çapındaki teknoloji yıldızlarımız olacaktır.
    Diğer 2’si hangileri? Sektöre biraz yabancıyım ve sektörde doğru seçimler yapıp yapmadığıma emin olamıyorum. Karşılaştırmalı kısa bir analiz mümkün mü acaba? Mesela bende ARDYZ var ve MIATK de portföye dahil etmeyi düşünüyorum. Bunun bilançoları çok daha iyi, ama çarpanları yüksek diğerine göre. Burada daha iyi büyüme gelebileceğini düşünmeye başladım. Anlatılan projelerin altı gerçekten dolu mu?

5. Başka bir hisse tavan kapasa ortalık curcuna olurdu . MIATK tavan kapadı ancak cenaze evi gibi tık yok. Günün birinde bu sayfada da çok ses gelecektir ve insanlar şuan yüzüne bakmadığı bu hisseyi çok daha fazla bir fiyattan alma derdine düşecektir.

6.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Diğer 2’si hangileri? Sektöre biraz yabancıyım ve sektörde doğru seçimler yapıp yapmadığıma emin olamıyorum. Karşılaştırmalı kısa bir analiz mümkün mü acaba? Mesela bende ARDYZ var ve MIATK de portföye dahil etmeyi düşünüyorum. Bunun bilançoları çok daha iyi, ama çarpanları yüksek diğerine göre. Burada daha iyi büyüme gelebileceğini düşünmeye başladım. Anlatılan projelerin altı gerçekten dolu mu?
    İlgileriniz için sağolun. Ard Yazılım ile ilgili,bedelli faciasının ilk gününde düşüncelerimizi yazmıştık. Bu hatalı karardan vazgeçilmesini aksi takdirde bunun sonuçları olacağını sadece hissedarların değil , şirketin ve patronun da bu işten zarar göreceğini , itibar kaybını özellikle belirtmiştik. Hisse fiyatları geçen sürede kendini toparlamaya çalışsa da maalesef yatırımcının gözündeki o eski muhteşem ardyz yok artık .
    Sorunuza gelince projeler faal. raporları ve sunumda verilmiş zaten.Yazılımlar bittikçe değerleniyor. Diğer 2 hissem vbt yazılım ve kontrolmatik' tir. Her 3 şirketinde en belirgin ve ortak özelliği ise dünya şirketi olma yolundaki çalışma ve gayretleridir. Bu çok değerlidir. Diğer çok önemli bir özellik ise patronların yatırımcıya değer verdiklerine inanmamdır. Gerisi zaten gelecektir.

7.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Başka bir hisse tavan kapasa ortalık curcuna olurdu . MIATK tavan kapadı ancak cenaze evi gibi tık yok. Günün birinde bu sayfada da çok ses gelecektir ve insanlar şuan yüzüne bakmadığı bu hisseyi çok daha fazla bir fiyattan alma derdine düşecektir.
    Haklısınız .Bir zamanlar kontrolmatik hissede 16 lı ve 70 li fiyatlarda iken bizler deli gibi 3-5 kişi yazarken orasıda aynen burası gibiydi. Bu gün ise hisse 600 lü fiyatlarda . Ve ilk rakamını vermediğimiz 3 lü ve hatta 4 lü rakamlara doğru yol almakta. Ve şimdi binlerce yatırımcı ve finansçı bu hissede bir kaç yıl içinde zenginlik hayalleri kurmakta ve bu hayallerini hisse net ve diğer yerlerde paylaşmakta .
    Mia Teknolojide bana göre yıldız hisselerdendir .Çok yakın bir zamanda değeri anlaşılacak ve sizinde dediğiniz gibi buralarda yatırımcı ile dolacaktır. Biz yinede inşallah diyelim.

8.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    İlgileriniz için sağolun. Ard Yazılım ile ilgili,bedelli faciasının ilk gününde düşüncelerimizi yazmıştık. Bu hatalı karardan vazgeçilmesini aksi takdirde bunun sonuçları olacağını sadece hissedarların değil , şirketin ve patronun da bu işten zarar göreceğini , itibar kaybını özellikle belirtmiştik. Hisse fiyatları geçen sürede kendini toparlamaya çalışsa da maalesef yatırımcının gözündeki o eski muhteşem ardyz yok artık .
    Sorunuza gelince projeler faal. raporları ve sunumda verilmiş zaten.Yazılımlar bittikçe değerleniyor. Diğer 2 hissem vbt yazılım ve kontrolmatik' tir. Her 3 şirketinde en belirgin ve ortak özelliği ise dünya şirketi olma yolundaki çalışma ve gayretleridir. Bu çok değerlidir. Diğer çok önemli bir özellik ise patronların yatırımcıya değer verdiklerine inanmamdır. Gerisi zaten gelecektir.
    Cevabınız ve zahmetiniz için teşekkürler. Mia birkaç zamandır radarıma girmişti ama büyümenin devamlılığı olacak mı yönünde kafamda soru işaretleri vardı. VBT Yazılımı inceleyeceğim. Ardyz ise 2021’in bir kısmında portföyüme girip çıka bir şirket ve hasbelkader bedelli açıklandığında elimde olmadığı için o düşüşten etkilenmedim. Ve SPK sonuçları açıklanana kadar da bulaşmadım. Ancak o güven kaybını hem fiyat hareketlerinde hem de yatırımcıların reaksiyonlarında gözlemledim. Sektörde bu kadar ucuz çarpanlarla fiyatlanmasının tek açıklaması bu gelişmeler zaten. Aslında gelir tablosu büyümeleri de çok tatminkar değildi benim için, sadece 1Ç ile 2Ç arasındaki pozitif değişimin 3Ç’ye de ve yıl geneline de yansıyabileceği potansiyelini satın aldım, çok yanlış olmasa da en doğru seçimi yaptığım tartışılır. Bu sebeple Mia üzerinde ve faaliyet alanları ve referansları üzerinde yoğunlaştım. Bilanço gelişimi ve büyüme ihtişamlı. Süreklilik olabilir mi bu büyümede, işin o tarafını çözmeye çalışıyorum. Bunları kurcalarken de bir tavanı kaçırmış olduk

Sayfa 22/84 İlkİlk ... 1220212223243272 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •