Sayfa 22/211 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon
Arama sonucu : 1688 madde; 169 - 176 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

kervt 100 üstü iken bedelsiz haberi ile tavadan deli mal verdiler ben sokm tahtasına sadece sabah baktım zaten akıbeti belliydi yazık yani özsermaye eksi diye kottan şirketleri atıp yatırımcı mağdur edilir ama özsermaye eksi olan sirket kalın lotlar ile halka arz edilir yabancı aldı denir inanmıyorum kfein sabah işleme başlayacak gedik yatırım ve gedik trader mobil uygulamasında kfein yok ama sokm kodu hemen çıkıyor ben masaüstünde hesabı açtım kfein hiç düşünmeden 4.63 ten anca aldım erken sattım o ayrı mesele piyasada kesinlikle art niyet var bmeks in hali ortada ben böyle prekendecilerin borsaya gelmesini istemiyorum borsaya ilgi duymadan önce şunu çok iyi biliyordum enerji ve teknoloji hisselerinden özellikle kurumsallaşmış şirketler çok kazandıracak ve öyle de oldu istisnalar var

SM-G532F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    adam batmış, halka ırz yapıp para topluyor alet olmayı , varlığını kaçırmış yurt dısına.. marketten yerli ürün diye ülker bile alınmaz..
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

2017 eylül ekim ayı kervt haber geldi ben tavandan aldım ertesi gün tavanin 10 kdm altından verdim normalde tavan olmalıydı ama adamlar 300K satış yazmışlar yani ülker grubu sadece ben kazanmaliyim zihniyetinde hep bir engel artık ülker grubunun hisselerini almıyorum uzak durulması gereken bir grup yazık

Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

4. Arkadaşlar ağlama duvarına döndü burası
    Varsa bir bileğiniz yani mali yapısı şirketin faaliyet durumu. Yani negatif veya pozitif bir durum varsa paylaşalım faydalanalım
    Yoksa öyle kuru laflarla karalama ortamı sahada bunaltmayalım
    Ramazan ayı genelde marketler için verimli aylar sayılır bildiğim kadarı ile

5. Kumaş haberi düştü bunun la ilgili yorumu y apabilecek varmı acaba

612 milyon ödenmiş sermayesi olmuş borsaya açıldıktan sonra.
    380 milyon ödenmiş sermayeden 240 milyon güya şirket ortakları bedellini ödeyip yani 240 milyon tl kasaya koyarak sermaye arttırmışlar.
    240 milyonluk kısmınıda borsada halka yada yabancıya arz edilmiş.
    yada 10,5 tl den satılmayan arz edilemeyen bölümü bu ne kadarlık kısımsa kimse bilmiyor.
    bu bölümünüde borsaya seans açıldığı andan itibaren arz etmeye devam ediyorlar.
    yani tam tvlerde basında yazdığı gibi bu arz işlemi yapılamıştır.
    hisseyi eder değeri 12.5-14 tl de sonra 10,5 tl den çok büyük talep gelmiş gibi 2. uzatmada arzı yaptık deyin.
    10,5 tl den arz oldu ise neden çok değerli bir hisse ise düşüş neden .
    şirket satamadığı hisseleri buradan arza devam ediyor.
    elde kalan ne kadar hisse varsa buradan müşteriye pazarlamaya başlamışlar görünüyor.
    ayrıca diğer şirketin 9 milyar dolar borçuda varmış.hafızamızda kalsın.unutmayalalım.
    9 milyar dolar 40 katrilyon para yapar eski parayla.bu paranın faizini nasıl ödeyecekler.

bimle bu şoku kimse karşılaştırmasın arada uçurumlar var.bimde özsermaye var.kar var.aktifler.
    bu şok şu haliyle 1,3 milyar dolar edermi.etmezmi.
    carrfour 700 milyon dolar.
    migrosta öyle 700 milyon dolar değerleri var.
    şok gel görki 1,3 milyar dolar.
    ilizyon değilde bu ne.
    hangi halka arz.şirketin sermayesini arttır.parası nerede.sonrada arz et.hemde bulduğun her fiyattan arza devam et.
    kasaya her türlü para gelsinde gelsin.
    sermaye artışından 2 milyar üzeri bir para toplamaya çalışıyorlarmı.nedir.ne değildir.
    ilisyon gibi bir arz işlemi oldumu desek.ne desek.
    kimsede anlayamadı.
    bu tip borsada şirketlerin işi ya bedelli sermaye ile yatırımcıyı zarara uğratıyorlar.
    zaten her sene bilançolsteriyorlar.temettüde vermezler.işlerine gelmez.

kimiside sermaye azaltımı yapıyor.birde bakıyoruzki küçük yatırımcılar her zamanki zarar ettirilmişler.
    böyle şirketler malesef borsamızda onlarca sayısı belli değil.
    bunlara spkda bir şey yapamıyor.mevzuat eksik.yetersiz kalıyor.
    onlarca şirket kot dışı yada göz altı pazarına alınıyor.
    neden.nedeni gayet açık her türlü dümeni çeviren partronlar yüzünden.
    bu tip şirketler kimseye kuruş yedirmezler.
    spknın bu tip şirketleri acilen küçük yatırımcıları bir nevi dolandırdıklarını görmüyorlarmı.
    hangi şirket halka arz ediliyorda kime ne kazandırıyor.
    spk bu tip şirketleri borsaya açılmasına kesinlikle müsade etmemesi lazım.
    yoksa küçük büyük yatırımcı her zaman kazıklanmaya devam edeceklerdir.

ya sermaye arttır milletten bedavadan parayı topla.
    yada sermaye azalt.gene milleti zarar ettir.
    spk nın artık bu tip şirketleri hemen borsa dışına atması lazım değilmi..

zarar eden gene küçük yatırımcılar.
    parayı her türlü yolla pazarlayıp bulan bu tip şirketler.
    borsada bunlardan aynı yöntemlerle yatırımcıları sövüşleyen onlarca şirketler cirit atıyorlar.
    vay küçük yatırımcılar vay halimize.
    her şey ortada açık seçik.
    kim dur diyecek bu tip şirketlere onlarcası gözaltı pazarında.onlarcası kot dışına atılmışlarda ne olmuş.
    olan küçük yatırımcıya olmuş.küçük yatırımcıda yıllardır böyle şirketlere halka arz yoluyla nasıl zarar ettirildiğini hepimiz mutlaka yıllar içinde öğrenmiş olduk.
    yatırımcı yok edilmiştir.
    elini kolunu bu tip hisselere kaptıranlar sonradan gövdesinide bu tip hisselere kaptırmışlardır.
    adeta bu tip hisselere yatırım yapanlar yok edilmiştir.bunları uzun yıllardır görmekteyiz.
    ellerindeki 5-10 bin liralarını böylece hiç etmişlerdir.
    borsamızda adeta bu şirketlerin çokluğu bellidir.sayılarıda çoğalmaya devam ederken küçük yatırımcıların sayısıda adeta sıfırı tüketmektedirler.yok olmaktadırlar.
    işe yaramayan vatandaşın parasını her türlü spk kanunlarındaki boşluklardan faydalanarak şirketlerin hemen borsa dışına atılması kesinlikle gerekmektedir.
    yeni bir spk yasasına yada spk yönetmeliğine ihiyaçda vardır.
    yoksa yakında ne buralarda büyük yatırımcı ne küçük yatırımcı nede borsa kalır..
    küçük yatırımcıyı kimse korumuyor.sonrada neden yatırımcı borsaya gelmiyor diyorlar.
    nedeni belli.küçük yatırımcı sürekli zarardadır.bu tip şirketlerde sürekli yatırımcıların parasını almaktadır.
    bu durumda kimse borsadan hisse neden alsınki.
    alıncade temettü zaten vermezler.hep zarardadırlar.
    para lazımsada buradan bedelli ile gene yatırımcının parasını alacaklardır..
    borsada küçük yatırımcıyı koruyacak gerçek düzenlemeler yapılmadıktan sonra borsayıda bu tip şirketler batıracaklardır.
    şokm halka arzında aynı durumu görmektemiyiz.
    nedir.ne değildir.
    şöyle bir beyin fırtınası yapsın benim gibi küçük yatırımcılar.
    belkide ben yanılıyorumdur....ytd
    Son düzenleme : kartalcı53; 19-05-2018 saat: 18:08.

7. Bu hisseyi almayın gitsin .niye alıp sonra aglama duvarı oluyor.ytd

8.  Alıntı Originally Posted by mavideniz000 Yazıyı Oku
    2017 eylül ekim ayı kervt haber geldi ben tavandan aldım ertesi gün tavanin 10 kdm altından verdim normalde tavan olmalıydı ama adamlar 300K satış yazmışlar yani ülker grubu sadece ben kazanmaliyim zihniyetinde hep bir engel artık ülker grubunun hisselerini almıyorum uzak durulması gereken bir grup yazık

Murat beyın hisseleri alınmaz.ytd

Sayfa 22/211 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •