Sayfa 221/319 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271 ... SonSon
Arama sonucu : 2545 madde; 1,761 - 1,768 arası.

Konu: KAREL - Karel Elektronik

1.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Ardyz'den çıktınız mı sn. Ravi, ben 20'lerde pes ettim şimdi 37 lira olmuş, o şirket de para basıyordu, borcu da yoktu ama süründürdü epey.
    Borç işi biterse, karlar yazılmaya başlarsa temel veriler de düzelir, benim de bakış açım bu yönde, baktım bu senelikte de iyileşme olmadı o zaman değerlendireceğim.
    Bawer hocam ben sizden az önce 18 lerden çıkmıştım. Kazanmayı en çok hakkeden insanlardandık orda. Rahatsız edici olan birçok şirket içinde tek halka açık (açıklık oranı da yüksek, elinden gelse bedelli yapacaktı daha da fonlatmak için kendini) şirket bu. Diğerleri de çok uzak işler yapan şirketler değil.

Gereğinden fazla sabrettim orda, büyük bist rallisinde yeterince ağırlıkla düzgün şirketlere pay ayıramadım bu nedenle. Öyleki başta ciddi bir oran tutarken portföyde, sonlara doğru önemsiz oranlarda kaldı, bunu daha önce yazmıştım hatırlarsanız.

Malum fonla birlikte fiyat yine aynı tuhaflıkta çıktı, benim alabileceğim tarzda bir risk değil, geç anladık.

2.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    Bawer hocam ben sizden az önce 18 lerden çıkmıştım. Kazanmayı en çok hakkeden insanlardandık orda. Rahatsız edici olan birçok şirket içinde tek halka açık (açıklık oranı da yüksek, elinden gelse bedelli yapacaktı daha da fonlatmak için kendini) şirket bu. Diğerleri de çok uzak işler yapan şirketler değil.

Gereğinden fazla sabrettim orda, büyük bist rallisinde yeterince ağırlıkla düzgün şirketlere pay ayıramadım bu nedenle. Öyleki başta ciddi bir oran tutarken portföyde, sonlara doğru önemsiz oranlarda kaldı, bunu daha önce yazmıştım hatırlarsanız.

Malum fonla birlikte fiyat yine aynı tuhaflıkta çıktı, benim alabileceğim tarzda bir risk değil, geç anladık.
    Aynen öyle hocam, yatırımcıya çok çektirdi, bir daha aynısını yaşamamak için erken çıkmışız, zamanında 5 liralardan yüzüne bakmayanlar şimdi 36-37'lerden sıraya giriyorlar, doğru hisseye yanlış zamanda girmişiz, tecrübe oluyor. Karel'le ortaklığım çok eski olduğu için hiç sıkıntı yapmıyorum, şu yangın biraz algıyı bozdu sadece.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Aynen öyle hocam, yatırımcıya çok çektirdi, bir daha aynısını yaşamamak için erken çıkmışız, zamanında 5 liralardan yüzüne bakmayanlar şimdi 36-37'lerden sıraya giriyorlar, doğru hisseye yanlış zamanda girmişiz, tecrübe oluyor. Karel'le ortaklığım çok eski olduğu için hiç sıkıntı yapmıyorum, şu yangın biraz algıyı bozdu sadece.
    😃

Karele girdim 2 gün sonra fabrika yandı, ayağım uğurlu geldi diyelim.🤪
    Herşeyde bir hayır var. Bazen 🔥 gerekli.

4.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    😃

Karele girdim 2 gün sonra fabrika yandı, ayağım uğurlu geldi diyelim.🤪
    Herşeyde bir hayır var. Bazen ğŸ‥ gerekli.
    Büyük talihsizlik olmuş hocam, br de bakarsınız güzel bir haber veya bilançoyla başka şeyler konuşuruz, sürprizlere açık bir şirket.
    Benim şimdilik beklentim kart hatlarının üretime başlaması ve de bilançoda borçların azalması ve de zarardan kara geçmesi.

5. Dikkat eden oldu mu bu ara dohol ve karel aynı fiyat etrafında dönüyor. Oyuncuya bunları aynı yere getir tut dedilerse demek.

6.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    Dikkat eden oldu mu bu ara dohol ve karel aynı fiyat etrafında dönüyor. Oyuncuya bunları aynı yere getir tut dedilerse demek.
    KAREL ile DOHOL ü birleştirip KAHROL diye bir şirket kuracaklar anlaşılan...

7.  Alıntı Originally Posted by BakiÇınar Yazıyı Oku
    Günün anlam ve önemine yakışır...

Doğan hisse aldığında mühendisleri saf dışı bıraksaydı ben de 1 sn durmazdım ama onlar kalınca ben de devam dedim, yani tek güvencemiz mühendis kardeşler, bakalım ne kadar etkili olacaklar veya olabilecekler mi göreceğiz.

8.  Alıntı Originally Posted by BakiÇınar Yazıyı Oku
    O dediğin şirketi 2022 yılında doholun karelin hisselerini aldığı gün kurdu ş….r

Sayfa 221/319 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •