Onemli Gunler Banner
Sayfa 221/1003 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321721 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 1,761 - 1,768 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    SP500 de ABD hisselerinin ortalama yıllık temettü getirisi %3 e yükseldi. Devlet tahvilinin yılda brüt yüzde yarım getirdiği bir ortamda böyle bir temettü getirisi harikuladedir, tahvillerinkinin 6 katı bir getiri söz konusu.
    Bizim eurotahvillerin getirisi de %7.5 ulaştı. Türkiye'ye güvenen ABDli varsa kendi ülkesinde göremeyeceği kazancı alabilir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,780
    Belçika'dan gelen haber umut verici. Geçen ay (Covid-19) karşı antikor bulduklarını duyuran araştırmacılardan yeni müjde geldi. Bilim insanları laboratuvarda koronavirüsü etkisiz hale getirdiklerini duyurdu.
    Ancak bu konuda kat edilecek daha uzun yol bulunduğunu söylendi.

Eğer sonuç alınırsa aşıya göre çok daha etkili tedavi yöntemi,antikor vücudumuzun bağışıklık sisteminin virüslere karşı ürettiği savaşçılar ,labaratuvar ortamında üretilirse
    Bu yeni çağ vebasına çare olabilir .

Toplu halde ülkeye giriş yapan en riskli grup umreden dönenler ,umreden dönen çevresinde hısım akraba arkadaşı olan varsa ve hatta onların yakın çevresinden uzak durmasını tavsiye ederim ..en azından 14 gün

kendi amacaoğluma mesayi koydum ..kapattık yazlığa tecritte ..14 gün uzak dursun tüm aileden ..üstelik işortağım herif

3. Dubai borsası % 30 düşüşte.
    Küçük ülke dedim ama 2005 ve 2011 deki satışların tetikleyicisi olmuş bu borsa ve baktım ama neden böyle düştüğünü bulamadım. Petrolden dolayı ve artı bir sorunu daha vardır sanırım.
    Bize etkisi olmasa bari.

4.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Dubai borsası % 30 düşüşte.
    Küçük ülke dedim ama 2005 ve 2011 deki satışların tetikleyicisi olmuş bu borsa ve baktım ama neden böyle düştüğünü bulamadım. Petrolden dolayı ve artı bir sorunu daha vardır sanırım.
    Bize etkisi olmasa bari.
    Onlarda petrol korkusu var. Adamların tek geçim kaynağı petrol. Makarna sıcak su ile 10 dk da hazır. Ama petrol Malasef böyle zamanlarda tüketilmiyor. 15 gün İtalya bir kaç milyon varil petrol tüketemeyecek. Mesela biz uçuş yasağı getirdik ama Avrupa bize göçmen salınımında dahi ses çıkaramadı, domatesi haftaya 10 Euro’ya satacağız. İki gündür sera yapan çok yer beni arıyor Çelik soruyor. Bildiğin sera yapımı patladı. Zaten talep vardı ama bir tık daha iyi. Kalan petrol başka bür yerde Malasef kullanılamadığı İçin petrol üretenlerin işi çok zor.

5. Biri yazmış, İtalya kısa bir süre sonra corona tarafına gececek, daha önce 1 ve 2. Dünya savaşlarında bunu yaptı demiş. Ülkemiz son 5 gündür 5-6 vaka ile ilerliyor, Ankara’da yurt açıldı konu dikkate alınıyor. Ülkemizin Gıda konusunda avantajı çok yüksek. Hiç yoksa turşumuz var. Avrupa bunun ne olduğunu bilmez. Bir kaç gün sonra ihracat Gıda da yasaklanabilir. İç talebi karşılamak İçin yeterli bir girişim olur.

-U.S. President Donald Trump tested negative for the coronavirus Saturday, one day after declaring a national state of emergency

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Koyyayim takaslari ay basindan.

Pegi:

TAV:

Tombik:

Halk:

Migros:

SAnki yabancilar Halk da daha fazla satmamislar mi ? BErlin de resmen karantina var. Evden calisiyoruz. Ise gitmek yok. Marketler full dolu. Turkiyeye gitmek isteyenler var ama onlarda gidemiyor. Turkiyede hayat komple durdu mu Istanbulda ? AVM ler, sokaklar bos mu ? Gezen yok mu yaw ?

8.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    SAnki yabancilar Halk da daha fazla satmamislar mi ? BErlin de resmen karantina var. Evden calisiyoruz. Ise gitmek yok. Marketler full dolu. Turkiyeye gitmek isteyenler var ama onlarda gidemiyor. Turkiyede hayat komple durdu mu Istanbulda ? AVM ler, sokaklar bos mu ? Gezen yok mu yaw ?
    Sabah yürüdüm, BİM’in önünde 3 araba vardı bagaj açık yanaştırmış, Migros’ta 6 araba vardı, sokaklar hareketli, her şey yolunda. Okul tatili ile metropoller biraz daha rahatlar . Ama toplu taşıma tercih edilmiyor özel arac fazla.

Sayfa 221/1003 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321721 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •