Sayfa 222/1003 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322722 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by memet şimşek Yazıyı Oku
    ikametgah nerde....boş ev tesbiti çok kolay...elektrik su gaz tüketim varmı....imamoğlu istanbulda 1milyon boş ev var...emlak vergisi 2kat alınsın diyo....herkes varlıklıyı öpme derdinde yani...
    İnşaat sektörü durgunluğa girerse ben görürüm bu saçmalıkları 1+1 jakuzili rezidansları kim alır bundan sonra 5 milyona

2. Vicdansız* EV SAHİPLERİNE HAPİS önlemi şimdi nereden çıktı?

İktidar kiracı seçmene şirin görünmek istemiş olabilir. Onların oyu ile SON 15 günde anketlerdeki 10 puanı kapatarak YENİDEN İKTİDAR olmayı hayal ediyor olabilir.

Bana kiracıların yüzde 25 sınır var diye seçmenin oyunu değiştireceği pek mantıklı gelmedi.

Peki bu hamle neden?

Son virajdaki ENGELLENEMEZ bir Panik mi?

Peki iktidar yerinde durdu ve yüzde 25 kira sınırı TEKRAR geldi. Sonrası ne olur.

Burada defalarca paylaşıldı. Bu hamle ile boş duran evlerde keskin bir artış olur ve kiralar daha da artar.

Evinde kiracı olan derhal ihtiyaçtan tahliye davası açar veya evini satar.

Her iki durumda da ülkedeki KİRALIK EV SAYISI AZALIR.

22 Yılda onlarca Tarım Bakanı ile bir soğan piyasasını bile REGÜLE ETMEYİ BAŞARAMAYAN bir iktidar için Zihni Sinir buluşlarını fersah fersah geride bırakacak icraatlar.

Tamam, Bakanlar kuzu gibi olsun, her durumda her şeye evet desin, ancak biraz da liyakat olsa iyi olmaz mı?

Vicdansızlık analizi:
    Adamın 2+1 lik mütavazı bir 2,5 milyonluk evini KKM güvencesi ile yüzde 35 den bağlasa ayda 68 bin TL NET getiri ALIYOR. Bu ev sahibi rayiç kira EN AZ 15 bin TL iken geçen yıllarda girmiş bi kiracı 2 bin TL ye otururken yasal oran olan yüzde 25 artışla 3,125 yerine 5 bin TL isterse VİCDANSIZ oluyor ve bu davranışından dolayı hapis mi istenecek?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    15 gün önce şütte çemensiz pastırma 1700 liraydı
    Apikoğlu çemensiz 1000 liraydı

Sonra ki hafta şütte kalmamıştı, apikoğlu alayım dedim bir baktım

1200 lira olmuştu

Şimdi bi bakayım dedim 1320 lira olmuş.

2 haftada %32 zâm !

Pastırmanın alâsı kuşgönü olanı... katmer - ül lezzet misl - i şifaisi de , Gastamonu' dan geleni. Tez sefere çıkula
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    serbest piyasa dövizi aşağı yukarı doğru fiyattan şuradan da margarinleyebilirsiniz

www.hakandoviz.com

[IMG][/IMG]
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

5. Bu da aynı şeyleri söyleyen haberden...

https://www.memurlar.net/haber/10627...eri-bozar.html

"Yatırım amaçlı konut üretimi zaten bir süredir sınırlıydı. Türkiye'de yıllık konut ihtiyacı 800 bine yükseldi, bu rakam 5 yıl önce 600 bin civarındaydı.

Finanskent Emlak'ın sahibi Ümit Yalçın, kararın yatırım-lara etkisi ile ilgili aynı görüşte değil. "Uygulama konut yatırımlarını baltalayacak" diyen Yalçın, yatırım için daire alımlarının düşeceğini belirtti. Kira gelirinin sınırlanmasının yabancı yatırımcıyı da konut almaktan vazgeçireceğini dile getiren Yalçın, "İnşaat Türkiye'nin lokomotif sektörlerinden biri. Alım olmayınca üretim de olmayacak" diye konuştu.

Tüm Giri-şimci Emlak Müşavirleri Der-neği (TÜGEM) Başkanı Ha-kan Akdoğan ise kira artışının yüzde 25'te sabitlenmesinin ev sahiplerinin büyük tepkisini çekeceğini söyledi. Uygulama-nın aksine kiraları artıracağı-nı ifade eden Akdoğan şunları söyledi:

Diğer taraftan içinde kiracı olan konutlarda belki çok hareket olmayacak ama kiracısı çıkan konutlarda ev sahibi yeni kiracı yerine satışı tercih edecek" dedi.

Geçici düzenlemelerin kalıcı hale getirilmesinin piyasalardaki dengeleri bozduğunu söyleyen Gayrimenkul Hukukçuları Derneği Başkanı Ali Güvenç de "Uygulamanın geçici olması çok önemliydi. Ama yeni haliyle kalıcı olacak gibi.

Mal sahipleri zaten piyasa enflasyonundan dolayı mağdur oldular. Son dönemde çokça karşılaştığımız 'boş ev' kavramı iyice yaygın hale gelecek" dedi.

Nurdoğan ARSLAN ERGÜN - Birol BOZKURT

6. 200k 3 aylık kur korumalı vakıfbank 28.50 oran ile bağlandı.Miktar az olunca 28 verdiler 0.50 puan fazladan ancak alabildim.Meblağa göre 31-32 veriyor vakıfbank.

7. Koca ülkede 30 bin oy bulamayan Perinçek, yeni kira kanun önerisini açıkladı

"Mevcut kira sözleşmelerinde belirlenen kira bedelleri 3 yıl için dondurulacak. Bu yasanın yürürlüğe girdiği tarihten başlayarak, yeni kira sözleşmeleri için tavan bedel uygulanacak. Uygulama, kira bedellerinin dondurulduğu 3 yıl içinde yapılacak yeni sözleşmeler için de geçerli olacak"

Kaynak : Anadolu Ajansı

8.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    200k 3 aylık kur korumalı vakıfbank 28.50 oran ile bağlandı.Miktar az olunca 28 verdiler 0.50 puan fazladan ancak alabildim.Meblağa göre 31-32 veriyor vakıfbank.
    Ben de az önce görüştüm 1 milyon için 31,5 verdi Vakıfbank kur korumalı

Sayfa 222/1003 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322722 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •