Sayfa 223/243 İlkİlk ... 123173213221222223224225233 ... SonSon
Arama sonucu : 1942 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: Fx blıtz trade (dow gold usd bıtcoın)

1. 12.01.2021 Sabah raporu
    Parite ve ETHR longlar aynen duruyor. Dow Jones longlara 35,650 ortalama ile ilave ettim.
    Brent shotlamaya devam 3 benzin istasyonu oldu.
    Altın 1818 üzeri shortlara ilave,
    bugünkü ABD enflasyon açıklaması %7,5 gibi sıçrarsa faizlerin agresif artacağını paniği ile altın, petrol veborsalara sert satış gelebilir piyasanın hızlı soğuyacağı telaşıyla.
    Dow Jones longları kapatırım data saatinden önce.
    Ama bunlar tribünlere yönelik hareketler.
    Yılbaşında Omicron diye panikletip aldılar her şeyi milletin elinden.
    Ons 1830 üzerinde başka bir piyasa boyutuna geçeriz.
    Çin de hububat ihracını yasaklamış. Rusya 2 yıldır vermiyor dışarı hububat.
    Çin, Pamuk ipliği gibi bütün tekstil piyasalarını ilgilendiren ürünlerde piyasadan çekilmiş.
    Bir sabah "Kalk!" borusu duyabilirsiniz askeri üniforma giymiş diktatör bozuntularından.

Dün düşeni topladık borsada.
    Yalnız bazı hisselerde kapanış değeri, öğle dibinden aşağıda oldu endeks 1000 puandan fazla yukardayken.
    Bu sabah gaplı yüksek açıp gazlayabilirler.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Hisselerin çoğunu verdim.
    36.200den dow longları boşalttım.
    1818 üstünden açılan ons shortlar da 1815 altından gitti.
    TESLA 1070 üzerinden satılır.
    Bekleyelim ABD enflasyon datasını parite long, brent short.

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Takip ettiğim sayım kırmızı.
    Takibimde olan birkaç EWcinin sayımı mavi.
    Ayıların umudu da siyah sayım.

5. dalga zirvesi için olası hedef (kırmızı ve ve mavi sayım hedefi) 39600.
    Siyah sayım için 3.2 hedefi 28000-29000 aralığı.

Tüm olasılıklara karşı 1/2 oranında short taşıyorum. Çünkü ekran takibi özellikle geceleri yasaklandı bana.

Kırmızı sayımı takip ettiğimi ama diğer senaryolara da hazırlık için 1/2 short taşıdığımı yazmıştım. Eğer endeks 35200 altına inmeden yeni zirveye giderse kırmızı sayıma devam diyeceğim.
    Yalnız,
    Şu anda ilginç bir durum var. 36830-35500 hareketi A dalgası, 35500-36300 hareketi B dalgası ise 36300 den 34500-34900 aralığına C dalgası için inebiliriz ki bu durumda mavi sayımın geçerli olduğu gibi bir durum da ortaya çıkabilir.
    Benim için çok fark etmez, yukarıda ilk etapta 39600 e kadar kademeli satışlarım, aşağıda ise 23000 e kadar kademeli alış emirlerim bekler.
    Önce aşağı sonra yukarı olursa, yani mavi sayım doğru çıkarsa, portföy mükemmel hale gelir. Doğrudan yukarı giderse de sorun yok çünkü 45000 e kadar hazırlıklıyım.
    Gerisi nasip artık.
    Gündüz saatlerinde bakarım son duruma. Bakalım, alttaki grafikte turkuaz-yeşil karışımı renkteki ağırlıklı ortalamaya bir kez daha dokunabilecek miyiz?
    Son düzenleme : JAS; 12-01-2022 saat: 22:20.

4.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Kırmızı sayımı takip ettiğimi ama diğer senaryolara da hazırlık için 1/2 short taşıdığımı yazmıştım. Eğer endeks 35200 altına inmeden yeni zirveye giderse kırmızı sayıma devam diyeceğim.
    Yalnız,
    Şu anda ilginç bir durum var. 36830-35500 hareketi A dalgası, 35500-36300 hareketi B dalgası ise 36300 den 34500-34900 aralığına C dalgası için inebiliriz ki bu durumda mavi sayımın geçerli olduğu gibi bir durum da ortaya çıkabilir.
    Benim için çok fark etmez, yukarıda ilk etapta 39600 e kadar kademeli satışlarım, aşağıda ise 23000 e kadar kademeli alış emirlerim bekler.
    Önce aşağı sonra yukarı olursa, yani mavi sayım doğru çıkarsa, portföy mükemmel hale gelir. Doğrudan yukarı giderse de sorun yok çünkü 45000 e kadar hazırlıklıyım.
    Gerisi nasip artık.
    Gündüz saatlerinde bakarım son duruma. Bakalım, alttaki grafikte turkuaz-yeşil karışımı renkteki ağırlıklı ortalamaya bir kez daha dokunabilecek miyiz?
    Dow kapanış sinyalleri bugün için 36000-36200 arası iner çıkar diyor.
    Dikkat ederseniz 6 aydır 34-36bin arasında tırmalıyor.
    Sizin siyah sayım için, böyle bir sayımda Çin ve Rusya ile bir jeopolitik gerginlik(Ukrayna-Kazakistana Rus müdahalesi ve Çin Denizinde askeri yığınaklarda çatışma riski) arkasından ticari ambargo veya sınırlamalar gündeme gelirse önce 2021de aldıklarını, çift cephede gerginilik yükselirse 2020de aldıklarını geri verebilir. 27binlere inebilir.
    Benim kanalın altına kırması 35bin altına inmesi durumunda long hevesli olmam.
    Mavi sayım için tıpkı yılbaşı öncesi Omicron silkelemesi gibi bir haftalık faiz, enflasyon silkelemeleri yaparlarsa 35200 altına inen bir çekiç barla, longda çok rahat olurum.

5. Bazı günler kıpraşmadan beklemek gerekir.
    Bugün o günlerden

FDow saatlikte hareketli ortalamalar çakıştı. Bir yöne hızlı hareketin eli kulağında.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Kıpraşmamak lazım diyorum ama;
    36300 üstünden satıp, sabah uyanınca baktım 35950den verdimgitti.
    1825 üstünden sattığım onslar saati dolmadan 1814 altından gitti.
    Ons bugün 1830 ilk seferde geçer mi? Haber gerek.
    Parite long, Brent short kıpraşmadan devam.

Borsa Çarşamba gününü hatırlayacak yine yeniden.
    Dolar vadelilerde inanılmaz bir yığınak var Merkeze karşı.
    Size masanın kerizi Merkez desem?
    Eylül 2022 kontratına dikkat: 15,50 altında dolar long açarım rahat rahat. Eylül dolar hedefim 24

8. Dolar yakın vade için grafikteki kanalın çalışacağını düşünüyorum.
    Kanalın eğimini iç politikalar ve seçim tarihi ile ABD-FED faiz atakları ve ekstrem durumda ABD-AB-Rusya-Çin siyasi-askeri gerginilkler ve ticaret savaşları belirleyecek.
    Mart sonu bir tepe görülecek. 15,5 de olabilir eğer seçim 2023de olacaksa, 17 de olabilir seçim 2022de olacaksa.
    Ocak sonu Şubat başında 12 aşağısı ya da yukarısı kanal alt bandını yoklar.

Sayfa 223/243 İlkİlk ... 123173213221222223224225233 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •