Sayfa 223/999 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon
Arama sonucu : 7986 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: Viop - XXV

1. İlaçlar ilaç dağıtım sektörünün kontrolünde bildiğim kadarıyla kur şu anki fiyatın yarısı olarak kabul ediyor sağlık bakanlığı her ne kadar kar marjı yüksek olsa da demek ki kurtarmıyor. Yine bildiğim kadarıyla hastanelere ilaç temin eden firmalar ihalede kur hedefi belirleyip öyle teklif veriyorlar. Vade 1-2-3 yıl bu sürede hem faktöring faiz oranı hemde kurda yaşanan artış firma gelirini eksiye getirmiş olabilir. Benim çalıştığım firma 45 gün vade ile girdiği üniversite ihalesinde ödeme iki yıl olunca ve kur zıplaması sebebi ile iflas etti. Örnek olarak yıllık faiz %10 ile faktöring de kirdirdigin dolar kuru da 3,5 hesaplanarak ihaleye girildi. fatura %25 faiz ile kırılınca kurda 5-6 olunca bir iki yıl faturayı bekletip sonra faktöringe verdiği halde kur zıplamasi da dahil olunca alacağın para borcuna karşılık sermayen sıfır bile olmuyor hatta eksiye geçiyordu.

2. sorun eğitim değil aslında..sorun üst kademelerdekilerin yanlış örnek olması ile tüm değerlerin ve ahlakın çökmesi..güçlü isen paran varsa en iyi müslüman sensin , sen ne dersen o müslümanlığın kurallarını sen koyarsın, dine ekleme çıkarma dahi yaparsın, insanlık öyle olur anlayışı ile toplum un ahlakı çöktü ..hamdolsun..
     Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    bu ....iğim memleketinde eğitim şart cahil kro görgüsüz hayvan ne ararsan milyonlarca var

Ya katlanacan adam ağzına bile .... ses çıkarmıcan yada

3.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    bu arada benim 2. parti shortlarda gelmiş....

tam tepeden çakmışım...

short var huzur var...

long açınca veya senet alınca o gece huzursuz oluyorum bir an önce kapatmam lazım gibi geliyor...

bugün 3.92 vakbn aldım günü çıkaramadım 4.00 lirayı görünce kaşıntı tuttu sattım.

4. dow shortlarda kapanmış...

1400 pipse yakın çok güzel para bıraktı...

5.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Su ortamda faiz artışı 600 olursa ülkenin %50 sini çöpe atarsın. Ha dolar böyle giderse de yine oransal olarak bir zayiat olacaktır. İnce bir çizgi hangisi daha çok zararlı buna göre karar vermek lazım. Ben düşük faizle inşaat sektörüne destek olacağını düşünüyorum
    Faiz candir faiz berekettir
    Tr gibi uretmeyen ulkelerde faiz asla 15 altina dusurulmemeli
    Kac kere inat edip dusurdu ise ulke batisa suruklendi
    2018 de faiz arttirmasaydik insanlar birbirini yicekti

Birakin o 1500 yillik haram masallarini

Faiz 20 lere ciksin borsada güvenli hissediyorum ne zaman inat edip düşürüyor ulke siciyor resmen

Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    sorun eğitim değil aslında..sorun üst kademelerdekilerin yanlış örnek olması ile tüm değerlerin ve ahlakın çökmesi..güçlü isen paran varsa en iyi müslüman sensin , sen ne dersen o müslümanlığın kurallarını sen koyarsın, insanlık öyle olur anlayışı ile toplum un ahlakı çöktü ..hamdolsun..
    Doğru söylüyorsun para ve ahmaklık insanları yoldan çıkarmış

Herkes güç sarhoşu olmuş dün hastaneye gittim 2 şeritli yol gidiş gelişli yani fakat gidiş yolunu bir sivil araç kapatmış sinirlendim yanından geçtim baktım polis yeleğini direksiyona geçirmiş yani ben polisim herşeyi yaparım

Hani anlarım olay oldu müdahale vs ama bu dallama izinli eşini çocuğunu anasını vs hastaneye getirmiş dallamalık yapıyor

Yine bir hastane olayım yeni çocuğum olmuş acil kapısına geldim 5 dakika eşimi çocuğumu alıp çıkıcam dedim güvenliğe yok çekemezsin ula 5 dakika dedim yok dedi neyse ben çıktım arkamdan bir sivil geldi erkek araçtan indi peşinden bir bayan indi adam güvenliğe dediği emniyetten bilmem kim ..avşak güvenlik sesini bile çıkarmadı

Görevini kötüye kullanan haddini aşanlar ...vşaktır görevli değil

7. ABD Türkiye Büyükelçisi Satterfield:

Türkiye deki devlet hastaneleri, yabancı ilaç şirketlerine borcunu ödemiyor.

1 yıl içinde borç 230 milyon dolardan 2,3 milyar dolara çıktı.

ABD li ilaç şirketler, borç ödenmezse Türkiye ye ilaç satmayı durdurabilir.

Reuters

Almanya bizi kıskani...

8. 5 yıllık BIST50 getirisi ve hedef fiyatlar vs.

Matriks bilgilerine göre %50 üstü potansiyeli olanlar SAHOL, GARAN, AKBNK, KCHOL, TTKOM gibi.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 223/999 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •