Sayfa 225/356 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325 ... SonSon
Arama sonucu : 2844 madde; 1,793 - 1,800 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

4. ## Orjinal Link: [https://www.kap.org.tr/Bildirim/916961] (https://www.kap.org.tr/Bildirim/916961) ## Dosyalar: [] (#)
    İhale Süreci / Sonucu 2021-03-10
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet (Yes)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi 08.03.2021
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    İhale Konusu Güneş Enerji Santrali
    İhaleyi Açan Taraf T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı-Enerji İşleri Genel Müdürlüğü
    İhaleye Teklif Verilmesine İlişkin Yönetim Kurulu Kararı Var
    Grup Olarak İhaleye Girilmesi Halinde Diğer Taraflar -
    Grup Olarak İhaleye Girilmesi Halinde Ortaklığın Payı -
    İhaleye Teklif Verme Tarihi 2021-03-10
    İhale Sonucu -
    İhale Bedeli -
    İhale Bedelinden Ortaklık Payına Düşen Kısım -
    Ortaklık Payına Düşen Kısmın Kamuya Açıklanan Son Gelir Tablosundaki Brüt Satış Hasılatına Oranı (%) -
    Açıklamalar
    Açıklama
    T.C. Enerji ve Tabii&-nbsp;Kaynaklar Bakanlığı-Enerji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 03.07.2020&-nbsp;tarihli, 31174 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan, güneş enerjisine dayalı&-nbsp;yenilenebilir enerji kaynak alanları ve bağlantı kapasitelerinin tahsisine&-nbsp;ilişkin&-nbsp;YEKA GES-3&-nbsp;ihalesi 36 ilde 74 yarışmada 8-12 Mart 2021 tarihleri arasında illere ve yarışmalara göre farklı tarihlerde açılan başvuru alımları devam etmektedir. Bu kapsamda şirketimizin %100 bağlı ortağı olan Margün Enerji&-nbsp;Üretim Sanayi Ve Ticaret A.Ş. bugün&-nbsp;Elazığ - 1 (10 MW) , Ankara - 2 (20MW) , Batman - 2 (15 MW) ve Burdur - 2 (15 MW) yarışmalarına&-nbsp;yaptığı 60 MW lık başvuru ile&-nbsp;10 Mart 2021 tarihi itibariyle&-nbsp;toplamda 80 MW başvuru gerçekleştirmiştir.&-nbsp;8-12 Mart arasında devam eden YEKA GES-3 İhalesine kalan yarışmalar için de başvurularımız devam edecektir.&-nbsp;

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla duyurulur.

5. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı-Enerji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 03.07.2020 tarihli, 31174 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan, güneş enerjisine dayalı yenilenebilir enerji kaynak alanları ve bağlantı kapasitelerinin tahsisine ilişkin YEKA GES-3 ihalesi 36 ilde 74 yarışmada 8-12 Mart 2021 tarihleri arasında illere ve yarışmalara göre farklı tarihlerde açılan başvuru alımları devam etmektedir. Bu kapsamda şirketimizin %100 bağlı ortağı olan Margün Enerji Üretim Sanayi Ve Ticaret A.Ş. bugün Elazığ - 1 (10 MW), Ankara - 2 (20MW), Batman - 2 (15 MW) ve Burdur - 2 (15 MW) yarışmalarına yaptığı 60 MW lık başvuru ile 10 Mart 2021 tarihi itibariyle toplamda 80 MW başvuru gerçekleştirmiştir. 8-12 Mart arasında devam eden YEKA GES-3 İhalesine kalan yarışmalar için de başvurularımız devam edecektir.

Hedefi Olmayan Gemiye Hiç Bir Rüzgar Yardım Edemez...
    The Future Will Come One Day.

6. ## Orjinal Link: [https://www.kap.org.tr/Bildirim/917452] (https://www.kap.org.tr/Bildirim/917452) ## Dosyalar: [] (#)
    İhale Süreci / Sonucu 2021-03-11
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi 08.03.2021 - 10.03.2021
    Bildirim İçeriği
    İhaleyi Açan Taraf T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı-Enerji İşleri Genel Müdürlüğü
    İhaleye Teklif Verme Tarihi 2021-03-11
    İhale Sonucu -
    İhale Bedeli -
    Ortaklık Payına Düşen Kısmın Kamuya Açıklanan Son Gelir Tablosundaki Brüt Satış Hasılatına Oranı (%) -
    Açıklamalar
    Açıklama
    T.C. Enerji ve Tabii&-nbsp;Kaynaklar Bakanlığı-Enerji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 03.07.2020&-nbsp;tarihli, 31174 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan, güneş enerjisine dayalı&-nbsp;yenilenebilir enerji kaynak alanları ve bağlantı kapasitelerinin tahsisine&-nbsp;ilişkin&-nbsp;YEKA GES-3&-nbsp;ihalesi 36 ilde 74 yarışmada 8-12 Mart 2021 tarihleri arasında illere ve yarışmalara göre farklı tarihlerde açılan başvuru alımları devam etmektedir. Bu kapsamda şirketimizin %100 bağlı ortağı olan Margün Enerji&-nbsp;Üretim Sanayi Ve Ticaret A.Ş. bugün Kilis&-nbsp;- 2 (10 MW) , Osmaniye - 2 (15 MW) ve Aksaray - 2 (10 MW) yarışmalarına&-nbsp;yaptığı 35 MW lık başvuru ile&-nbsp;11 Mart 2021 tarihi itibariyle&-nbsp;toplamda 115 MW başvuru gerçekleştirmiştir.&-nbsp;8-12 Mart arasında devam eden YEKA GES-3 İhalesine kalan yarışmalar için de başvurularımız devam edecektir.&-nbsp;

7. ## Orjinal Link: [https://www.kap.org.tr/Bildirim/918085] (https://www.kap.org.tr/Bildirim/918085) ## Dosyalar: [] (#)
    İhale Süreci / Sonucu 2021-03-12
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi 08.03.2021 - 10.03.2021 - 11.03.2021
    Bildirim İçeriği
    İhaleye Teklif Verme Tarihi 2021-03-12
    İhale Sonucu -
    İhale Bedeli -
    Açıklamalar
    Açıklama
    T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı-Enerji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 03.07.2020 tarihli, 31174 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan, güneş enerjisine dayalı yenilenebilir enerji kaynak alanları ve bağlantı kapasitelerinin tahsisine ilişkin YEKA GES-3 ihalesi 36 ilde 74 yarışmada 8-12 Mart 2021 tarihleri arasında illere ve yarışmalara göre farklı tarihlerde açılan başvuru alımları bugün tamamlanmıştır. Bu kapsamda şirketimizin %100 bağlı ortağı olan Margün Enerji Üretim Sanayi Ve Ticaret A.Ş. bugün Antalya - 3 (10 MW) , Kahramanmaraş - 1 (10 MW) , Uşak - 2 (15 MW) ve Gaziantep - 3 (10 MW) yarışmalarına yaptığı 45 MW lık başvuru ile 12 Mart 2021 tarihi itibariyle başvuru süreci sona ermiş olup toplamda 160 MW başvuru gerçekleştirmiştir. İhale sürecine ilişkin gelişmeler kamuoyuna duyurulacaktır.

8. Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. güneş
    enerjisi alanındaki yatırımlarını artırma hedefi ve halka arz taahhütleri
    doğrultusunda, şirketimizin %100 bağlı ortaklığı Margün Enerji Üretim
    Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin
    bağlı ortaklıkları Angora Elektrik Üretim A.Ş. ve Bosphorus Yenilenebilir
    Enerji A.Ş., Lisanslı ve Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği çatısı altında
    geliştirilmiş ve kurulmuş olan, toplam 39 adet güneş elektrik santralini satın
    almak üzere, Kinesis Enerji Yatırımları A.Ş. ve Hasan İnaloğlu
    ile 01.01.2021 tarihinden itibaren tüm gelirler tarafımıza ait olacak
    şekilde 12.03.2021 tarihinde hisse devir sözleşmesi imzalamıştır.

Söz konusu satın alma işlemine
    istinaden, 3.000.000 Euro (Üç Milyon Euro) peşinat, Kinesis Enerji
    Yatırımları A.Ş.'ye ödenmiştir.

Satışa konu güneş elektrik santralleri
    Konya, Antalya, Ankara, Eskişehir, Adana ve Muğla illerinde işletmede olup,
    toplam kurulu güçleri 61,68 MWp'dir.

Bu santraller, ürettikleri
    elektriği, geçici kabul tarihinden itibaren 10 yıl süre ile 13,3
    USDcent/kWh fiyatla 5346 ve 6094 sayılı kanunlar gereğince devlet alım
    garantisi altında satacaklardır. 2021 yılında bu santrallerden yaklaşık
    102.150.000 kWh üretim ve 13.585.950 USD satış geliri ile yaklaşık 12.760.000
    USD net gelir beklenmektedir.

Bu satın alma ile
    birlikte, şirketimizin toplam kurulu güneş elektrik santrali gücü %110
    artarak 118,03 MWp'ye ulaşacaktır. Toplam yıllık elektrik üretim miktarının
    yaklaşık 190.096.750 kW/h olması beklenmektedir. Yenilenebilir enerji
    sektöründe faaliyet gösteren şirketimizin; yurt içi ve yurt dışı güneş elektrik
    santrali proje geliştirme ve müteahhitlik hizmetleri haricinde, yalnızca güneş elektrik
    santrali yatırımlarından yaklaşık 25.282.868 USD yıllık toplam satış geliri ve 23.580.000
    USD net gelir elde etmesi öngörülmektedir.

Devir işlemlerinin
    tamamlanmasının ardından satın alma işlemleri tamamlanacaktır.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza
    saygı ile duyurulur.

Sayfa 225/356 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •