Onemli Gunler Banner
Sayfa 227/819 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327727 ... SonSon
Arama sonucu : 6550 madde; 1,809 - 1,816 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by philosophyt Yazıyı Oku
    1,50-1,80 fiyatını hangi analize göre buldun. Tek gerekçen yabancıların çıkması mı?
    izmir nikli kardeşin yukarıdaki grafiği aslında herşeyi özetliyor. 1,96 kırıldığı anda soluğu nerde alacağımız belli. bu 1,96 daha uzun süreli grafikte 10-12 yıllık grafikte 1,83 lerede denk geliyor. kırılırsa düşün artık. hissenin güçlü olduğuna dair bir belirti henüz yok. ama zayıfladığına dair emare çok. sıkıntı burda. yapıkredi ve işbankasının özellikle bereket enerjiye verdikleri 4 milyar dolarlık kredinin geri dönüşünde sıkıntılar var. bir kaçtane daha büyük ölçekli yapılandırmalar var. ülker gibi.yani adamlar verdiklerini zamanında geri alamıyorlar. bir başka husus faizlerin yüzde yirmi olduğu bir yerde bankalar zayıflar. çünkü işleri parayla. herhangi bir bankaya git, tanıdığın bir çalışan varsa sor. kredi başvurularının hızla düştüğünü söyleyecektir. hareket zayıfladı. konut fiyatları neden hızla düşüyor, bankalar neden çok az kişiye konut kredisi vermeye başladılar, çünkü konut kredileri 1,50 leri geçti. derecelendirme kuruluşları başta fitch olmak üzere devamlı bankaların notunu indiriyor. fitch ten bize ne diyebiliriz. ama işte öyle değil. yabancı yatırımcı bizim değil onların sözünü dinleyip çekiliyor. kardeş isteyen istediğini yapsın tabi. burası forum. düşüncelerimizi yazıyoruz. sıkıntılar olmasaydıda başka şeyler yazsaydık keşke.

Kredi başvuruları düşüyorsa, bankalar ellerindeki parayı verecek yer bulamıyorlarsa mevduata daha az faiz verirler. Çünkü kasa kullanamadığı parayla dolu. Niye yeni paraya faiz ödesinler?

Gerçı 3'ü 1$ olsun, alan almayan bellolsun diyoz bir aydır ....bea..!
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

3.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Kredi başvuruları düşüyorsa, bankalar ellerindeki parayı verecek yer bulamıyorlarsa mevduata daha az faiz verirler. Çünkü kasa kullanamadığı parayla dolu. Niye yeni paraya faiz ödesinler?

Gerçı 3'ü 1$ olsun, alan almayan bellolsun diyoz bir aydır ....bea..!
    Bankacılığa bakış açınız bu mudur..??

Kasa dolu derken ??

Ne kasası..
    Banka aldığı mevduatların üzerine mi yatıyor..

4.  Alıntı Originally Posted by Whitewalker Yazıyı Oku
    öyle bir şey olmaz bankada... koç grubu şirketleri .. aygaz . beko falan öyle şişirme masraf ödemez ..hatta hiç ödemez..
    Yabancı sermayeli ve BDDK murakıplarının sürekli takip ettikleri bu bankaların çakma bilanço veya kar göstereceğine inanan varsa bravo diyorum doğrusu...bu çakma bilanço için mi daha dün Koç holding ve Uni Credit 500 er mio USD sermaye artışı yaptılar...biraz mantıklı olun arkadaşlar...bu banka çok daha iyi yerlerde olacak göreceksiniz...bir kaç spekülatörün işlemlerine kanmayın ne olur...ytd

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Bankacılığa bakış açınız bu mudur..??

Kasa dolu derken ??

Ne kasası..
    Banka aldığı mevduatların üzerine mi yatıyor..
    ali-kaya diyor ya kredi kullanan yok.
    yazı ona.

bankacılıkta paraya müşteri bulabildiğin oranda mevduata faizi yükseltirsin.
    emme basma tulumba.... bea ..!

simdi 1 milyon liram var diye gitsem bankaya bana %25 vir disem. verir mi ?
    o milyonu kârıyla satacağı biri varsa virir.

neyse .....uzun lafın kısası.

3'ü 1 $ olsun, alan almayan bellolsun... ;)
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,923
    sermayenin %50 si kadar kara gidiyor şirket yorumlara bakın.
    iyi iyi güzel vermiş korkuyu tahta yapıcı gözüme girdin
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

7.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    sermayenin %50 si kadar kara gidiyor şirket yorumlara bakın.
    iyi iyi güzel vermiş korkuyu tahta yapıcı gözüme girdin
    Daha fazla olacak gibi
    Ama 20 faiz ortamında

5 f/k

0.50 pd/dd Bankalar için normal kabul edilmeli..

Bankaların normal pd/dd leri 1 ile 1.2 arasında normal kabul edilir 10 faiz de..
    Sanayi hisseleri için bu rakam 2 lere kadar çıkabilir..

Fiyatlamalar çok aşırı anormal değil aslında..

Mevduat 5 f/k

Hatta bileşiği 4.5 a bile gelebilir

8. Bosverin aertik f/k yi krediyi sunu bunu. 1.Çeyrek geldi, dur bakalim 2.çeyrek ne olacak faizler yukseldi dolar uctu dediler. O da sanki nanik der gibi beklentinin %10, gecen yilin %25 ustunde geldi. Bu ceyrekte sermaye artti. 3. çeyrek daha iyi olmaya aday.
    Burada banka kotu, almayin, 1.50 olacak diye samimi inananlar varsa, buyursun islemler acik, tahta orada, bassin aciga. Ben olmaz demiyorum. Basin parayi. Ben dusse de cikacak diyorum aldim mali koydum kenara.
    Hodri meydan, bos yapmayin.

Sayfa 227/819 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •