Onemli Gunler Banner
Sayfa 227/557 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327 ... SonSon
Arama sonucu : 4449 madde; 1,809 - 1,816 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    yeni fabrikanın maliyeti 160 milyon eurodur bu hisse başına şu anda 24 tl ediyor....sadece maliyeti bu kadar ise bağfasın kar etmesi ile hisse fiyatının nerelere çıkabileceğini tahmin etmek zor olmamalı..

tabi bu yatırımın %15 ini kendi öz kaynakları ile yapmışlar kalan %85 ini ise döviz bazlı kredi çekerek yapmışlar...işte dövizin aşırı çıkması finansal giderleri artırmış ve borçları yükseltmiştir...ama yapılacak ihracat ile yavaş yavaş toparlanma olmalı...dövizin düşüşü bu hisseye ilaç gibi gelir..
    160 milyon Euro özkaynaktan karşılansa dediğiniz doğru ama yüksek banka kredisi ile oldu mu hesap değişiyor sizin de bildiğiniz üzere

2.  Alıntı Originally Posted by NKN Yazıyı Oku
    160 milyon Euro özkaynaktan karşılansa dediğiniz doğru ama yüksek banka kredisi ile oldu mu hesap değişiyor sizin de bildiğiniz üzere
    doğrudur durum böyledir...yalnız 2018 yılı boyunca yeni fabrika devreye girmememişti vede ihracat da artmamıştı...ama artık bu yıl bu ikisi de var...dolayısı ile bilanço ve temel anlamda en kötüsü yaşandı ..döviz aşırı çıkmadığı sürece (ki artık FED de faiz indirerek doların düşmesine neden olacak) bundan sonraki her çeyrek bilançosu geçen yılın aynı çeyreğine göre iyi gelecek...2020 bilançoları da aynı şekilde 2019 yılı bilançolarından iyi gelecek...yıllar geçtikçe borçları da azalacağından finansal giderler de etksini yitirecektir..

tüm bunları alt alta koyup topladığımızda bu hissede en kötüsünün yaşandığını ve önümüzde sürekli iyiye giden bilançoların geleceğini söyleyebiliriz....

tabi bu yorumları yaparken borsada potansiyeli en yüksek hisse budur diyemem..ben sadece bağdaş sevdalılarına bir müjde vermek istiyorum...yeni fabrikanın maliyet bedeli bile şu anki fiyatlarla 24 tl dir...zamanla bu fiyata çıkıp geçeceğine inanıyorum...artık bu kaç yıl sürer bilemem..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by Belekkimi Yazıyı Oku
    Yine mi ihale sevkiyat haberi gelecek...

ALE-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    üstat Kemal ağa bugün yine yanaştırdı sevkiyat gemisini lakin ses seda yok
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

4.  Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    Elbet bununda zamanı gelecek..hele biraz daha düzeltsin bilançoyu millet bu arada biriktirsin (bende tabiki)..acelesi yok...

Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by Belekkimi Yazıyı Oku
    Elbet bununda zamanı gelecek..hele biraz daha düzeltsin bilançoyu millet bu arada biriktirsin (bende tabiki)..acelesi yok...

ben dahil herkes te güven sorunu var azizim .....

her ne kadar fabrikadan gemiler dolusu tırlar dolusu ürettiğimiz gübreler çıksada
    herkesin bilanconun nasıl geleceği korkusu

borsada beklenti alınır gerçekler satılır

bu uzun soluklu yarışta gözümümün önündeki fabrikanın ilk 6 aylık işleyişini

gübresi ile asiti ile gördükten sonra bende beklentileri alıyorum

zamanı geldiğinde gerçekleri belli dinamikler doğrultusunda satacağım inş.Y-T-D

şu anda geçmekte zorlandığımız sırası ile 1 usd,1 euro üzerine atma dileği ile

herkese bol kazançlar
    :

TATGD büyük ihtimalle bu cuma kapanış itibarı ile portföye girecek. BAGFS da ipi göğüslemeye çalışıyor... Bugünün güncellemesi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    stok depoları fullenmiş Kemal ağa son 6 ayda müthiş çalıştırdı fabrikayı
    hafta sonları dahi 24 saat esasına uygun olarak
    yapılan gübre satışları , fabrika revizyonları ,yapılan sözleşmelerin sevkiyatları
    gelen ithal ürünlerin organizasyonu şapka çıkarıyorum
    2018 de alınan 100.ooo.ooo tl ye yakın yatırım teşfiğinin meyvalarını umarım
    bu bilancoda görmek isteriz artık....

duyduğuma göre sülfirik asit bölümünde 9 temmuza kadar yenileme çalışması yapılacak
    bu boşlukta ithal gelen fosfat ,kükürt taşıma hatlarının değişimi başlamış

Kemal ağa yoksa fabrikayı mı satacak anlamadım ki
    fabrikada yenilenmedik yer bırakmadı yahu buna bu seneki fabrika müdürleri dahil
    :

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    dün üğlen yanaşan gemi ile bir haftada 2.sevkiyat gemisi kalkmak üzere