Sayfa 228/1011 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328728 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 1,817 - 1,824 arası.

Konu: Viop XLVI

1. Elimde EREGL var 30 31 lerde herkes bağırırken aldım dı..
    44 tl yi gördü geçen perşembe 39 lara düştü..
    44 den satsa idim diye geçirdim içimden..
    Tamam da sattın ne yapacan..
    TL demi bekleyecem..
    Kalp ritmi durmuş dolarda mı?
    Altın mı alacam..
    Al EREGL bugün yeniden 41..
    Var mı bugün yarın öbür gün tavan koyamaz imkansız hedef 25 tl diyen..
    Sattığın hisseyi alttan alamazsan dön dolaş BAŞKA HİSSE arama durumunda kalıyorsun..

Zaten PY nın oyunu da bu..
    TUPRS mesela 490 lardan 420 lere bastı uydurma rapor falan..
    500+ çok kısa vadede tak tak tak tak diye almasını bekliyorum..
    1.5 2 senedir oyun bu..
    Sert verdilerse eğer 90 derece ile gerisin geri deli ralliye kalkıyor..

2. Sayın Güneysu kardeş. Bozkurt size küsmüş gelmiyor. Ben özür diledim, yazdım özelden kendisine ama yine dönmedi. Size kırgın kendisi bozkurtun gönlünü alın yoksa bir efsaneyi kaybederiz. Tulaaay lütfen geri dön.

3.  Alıntı Originally Posted by snob77 Yazıyı Oku
    Borsadaki yükseliş hareketi son günlerde 1999 hareketine benzetiliyor, o günleri yaşamış bir olarak bir kaç şey söylemek isterim.Borsa ile ilk tanışmam 99 ilkbahar aylarıydı. İnterbank'ın seans odasında ilk tecrübeleri yaşamaya başlamıştık. o günlerde de borsada kaybetmek yoktu. Hisseler kısa sürede muazzam yükselişler sergiliyordu.o zaman banka ve holding hisselerinin bir kademesinde 1 milyon ila 2.5 milyon arasında hisseler yazılırdı tek tuş ya alınır yada satılırdı.Hisseler 6 -9 ay arasında 5-10 katlamıştı. Şu anda borsada 10-15 hisseyi çıkarırsak öyle bir yükseliş yok,hisselerdeki yükselişler pandemi sonrasına yayılan bir süreçte ortalama % 100-200 gitmiş. FK'lar ortada,usd bazlı grafikler ortada,ben şu an itibari ile benzerlik görmüyorum.Bu yazılanlarlar ekonomik ve siyasal gerçekliklerden bağımsız olarak yazılmıştır. Borsanın geleceği yada ülkenin geleceği hakkındaki düşüncelerim bana kalsın.(Not.o tarihte bende kazandıklarımı masada bırakıp giden tecrübesizlerdendim,masadan kalkmayı bilmek lazım zamanı geldiğinde!!)
    Atladığınız nokta o zaman faizler sanırım %80-%100 civarındaydı, şimdi ise %25'lerde... Yani o dönem borsanın 4 kat daha hızlı gitmesi gerekiyordu zaten faizlere göre...

Mevcuttaki faize göre, sene başından bu yana ortalama 3 kat giden çoğu kağıt da 10-12 kat yapmış durumda.

Özetle durum gayet benzer...

4. Bugün Alper kardeşin halay çekme günü. Rahat rahat eli arkasında dolaşabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    im-kan-sız ..

5+ civarı bir kapanış bekliyorum.
    Yarın yüzde 1 1.5+ daha yapar yatayda sindirmeye geçer

Endeks geçen haftaki zirve rakamda..
    Ama xu030 içinde o zirveden geride çok baba bir çok kağıt var..

tuprs sasa eregl hekts bankaların bazıları..
    5555 Biraz sıkıntı var...Buralarda 17.30 a kadar oyalayıp son 30 dk da 5600 sürebilir gibi geliyor.
    Bankalar devreye girmeye başladı...

6.  Alıntı Originally Posted by yemekci Yazıyı Oku
    Bendeki beklenti de bu
    Viop'taki güçlü duruş, 5500 üstüne atması ve cuma günkü +3'lük hareketi boşa yapmadıklarını da hesaba kattığımda benim de oyum +5'e yönelik...

7.  Alıntı Originally Posted by Ex2000 Yazıyı Oku
    5555 Biraz sıkıntı var...Buralarda 17.30 a kadar oyalayıp son 30 dk da 5600 sürebilir gibi geliyor.
    Bankalar devreye girmeye başladı...
    Yazar yazmaz deniyor...
    5 Ocağa kadar long olacağım sanırım

8.  Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Atladığınız nokta o zaman faizler sanırım %80-%100 civarındaydı, şimdi ise %25'lerde... Yani o dönem borsanın 4 kat daha hızlı gitmesi gerekiyordu zaten faizlere göre...

Mevcuttaki faize göre, sene başından bu yana ortalama 3 kat giden çoğu kağıt da 10-12 kat yapmış durumda.

Özetle durum gayet benzer...
    o günleri tek hisse ile değerlendiririm. eğer IHLAS hissesi 2000 yılı değerlerine gelmişse borsa şişik demektir.
    bence daha gidecek çok yolu var borsanın.

Sayfa 228/1011 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •