Sayfa 229/360 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329 ... SonSon
Arama sonucu : 2875 madde; 1,825 - 1,832 arası.

Konu: ENKAI - Enka İnşaat

1. Endeks düşer, ENKA düşer. Dolar düşer, ENKA düşer. Patron hisse alır, ENKA düşer. Rusya'da AVM açılır, ENKA düşer. Petrol düşer, ENKA düşer. Petrol çıkar, ENKA düşer. Rusya piyasaları çöker, ENKA düşer. Rusya piyasaları toparlar, ENKA düşer.

2.  Alıntı Originally Posted by Uzername Yazıyı Oku
    Endeks düşer, ENKA düşer. Dolar düşer, ENKA düşer. Patron hisse alır, ENKA düşer. Rusya'da AVM açılır, ENKA düşer. Petrol düşer, ENKA düşer. Petrol çıkar, ENKA düşer. Rusya piyasaları çöker, ENKA düşer. Rusya piyasaları toparlar, ENKA düşer.
    😂😂👏 sinirden gülüyorum arkadaşım, duygularımıza tercüman oldun, hakikaten yok böyle hikaye...

Popüler bir hisse olmadığı sürece baya zaman sinirli olacağız gibi görünüyor. Maliyetim 4.71.. Endeks düşerken öncü hisseler gibi düşüyor durdurabilene aşk olsun. Bakalım çıkarken ki performansı nasıl olacak.

LG-H840 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tavsiye vermek haddime değildir, yazdıklarım sadece beni bağlar..
    'Başkasının çıkardığı yerden inemezsin, düşersin!'

4.  Alıntı Originally Posted by serkaninam Yazıyı Oku
    Kağıdı epeyi uzun bir dönemdir takip etmemin neticesini samimiyetle paylaşıyorum; Görebildiğim kadarıyla kağıdın hareket karakteri şöyle;
    01. Senet önce yatırımcısını bezdiren ve katlanılmasına değmeyecek marjda yukarı yönlü hareket ediyor.
    02. Buradan kağıdı alanlarla birlikte çıkışına nazaran daha hızlı hareketlerle ancak aşağıya yönlü hareket başlıyor.
    03. Arada açıklanan "Geri Alım" haberleri neticesinde buradan da alanlar oluyor ve akabinde yavaş yavaş hareket aşağı yön ile devam ediyor.
    04. Buradan vermek durumunda kalanların kağıtları (zaten ilan edilen geri alım programları ile) alınıyor.
    05. Sonra bedelsiz sermaye yada temettüye bağlı aşağıya salınmalar izliyor...
    Koca 1,5 yıllık tecrübenin bana öğrettiği ve (herşey yalan olsada gerçek olan) "halen giriş maliyetine ulaşmamış bir yatırım."
    Maalesef ülkemizde ve pek çok yerde hisse senedi alıcı için bir yatırım aracı olarak tanımlanmakta. Gözden kaçırılan ise "Şirketler için bir borçlanma aracı olmasıdır". Nitekim Finansal hiyerarşi teorisi; firmaların fon kaynakları arasından tercih yaparken, öncelikle iç kaynakları, iç kaynakların yetersiz olması durumunda tahvil ve melez menkul kıymetler gibi borçlanma araçlarını, en son olarak da hisse senedi ihracını tercih etmeleri gerektiğini vurgular.
    Bu yolla firmalar bankaya gitme yada şartları sözleşmelerle sıkı sıkıya belirlenmiş üstelik birde faiz ödeme yükümlülüğü olan borçlara katlanmaktan kurtuldukları bir borçlanma aracına kavuşuyorlar. Birde borcu aldığın, (senedine yatırım yapmış) kişiyi istediğin zaman ve istediğin fiyattan anlaşarak göndermen de cabası. Benzer şeyler piyasada "ancak bu kadar ödeyebiliyorum kabul edersen" diyerek ve alacaklı geçen (kaybolan) zaman ile terbiye edilip şartlara razı edilerek yaşanıyor. : ( Sadece olay piyasada geçmiyor mekan farklı o kadar. : (
    Bloomberg'de sürekli toprak alın arkadaşlar diyerek finansal piyasaların durumuna dikkat çeken bir akademisyenimiz var, ona selam olsun.
    Süper bir yorum olmuş ayrıca maalesef yönetimdekiler de açığa satışlar konusunda gerekli düzenlemeyi yapmayarak bu yapılanlara çanak tutuyor.

5.  Alıntı Originally Posted by leoleon7455 Yazıyı Oku
    Süper bir yorum olmuş ayrıca maalesef yönetimdekiler de açığa satışlar konusunda gerekli düzenlemeyi yapmayarak bu yapılanlara çanak tutuyor.
    Teşekkür ediyorum, maalesef durum benim gördüğüm kadarı ile böyle. Bu arada İSO 500 şirket karlılığı / hisse performansı karşılaştırmalı ilk 10 şirket listesi yayınladı. BIST’in %47 performansına rağmen aynı dönemde bazı şirketle %115’lere bazı şirketle %93 civarı hisse performansı sergilemiş elbette listede Enka yok. Söyleyecek o kadar çok şey var ki birikti ancak faydası yok. Herkese iyi akşamlar.

6. Bugün hacim olarak da yerlerde sürünüyor. Alan satan yok herhalde.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Yılın en düşüğünde şuan neden böyle

8. Bir onceki kiriz yili olan 2008 de yaptigi harekete benzer hareketi yaparsa yandik gidecek daha cok yolu var gibi duruyor. Toparlanip ilk dustugu sevyelere 4 yil da gelmis

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 229/360 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •