Sayfa 23/1000 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Vıop XLI

1. Petrol 2 sene önce ne düştüydü ariston abi, üüüle bi düşüş tekrar olur mu ki

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

2. ABD borsalarında dip görülmeden coinlerin işi zor önce yerin üstü sonra yer altı

3. Abi Rusya Ukrayna dan çekilirse emtialar düşer borsalar tavan kitler..

Ben VOB yapın diye yazmıyorum yapmayın diye yazıyorum bilemezsin borçlu kalirsiniz..

Şaka değil..

4.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Petrol 2 sene önce ne düştüydü ariston abi, üüüle bi düşüş tekrar olur mu ki
    Sıra dışı bir durumdu, o kadar düşmez bence ama daha yükselmesi zor gibi.

Geçen atmosferin toplam kütlesine baktım, her yıl milyarlarca varil petrol yakılıyor atmosferin dengesi bozuluyor, eskiden çok inanmıyordum. Petrol ve kömürü ileride yasaklayabilirler ya da sadece plastik vs işlerde kullanın diyebilirler.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. Geçen TV'de bir uzman konuşuyordu. ABD'de ülkenin en alçak bölgesi Floarida özellikle Miami, ilk sular altında kalacak yer, ABD'liler oradan kaçıyor bizimkiler de ucuz diye oradan ev alıyorlar dedi.

6. Bilim bazen günlük hayatta çok dikkat edilmeyen şeyler ile ilgileniyor. Bir süre sonra günlük hayata etkileri anlaşılınca tedbir alınıyor ya da burada fırsat var denip işi teknoloji ele alıyor.

7. Kendi kendime, barajlar ile, denize dolgu ile mega inşaat ile dünyanın fiziği değişiyor acaba etki eder mi diye düşündüm, duvar cevap veremedi.

Lastikçilerde janta yeni lastik takınca dengesini sağlamak için bir makinaya sokuyorlar bir kaç gram sağa sola ağırlık takılıyor. Bir kaç gram 10-15 kg lık tekerlekte fark ediyor.

8. Cehalet mutluluktur deniyordu, inanmıyordum.

Genelde olumsuz bilgi moral bozuyor, olumlu bilgi ise aksiyona geçilemedikçe işe yaramıyor ve o kadar da mutlu etmiyor.

Örnek olarak falanca kişi senden nefret ediyor deseler insan üzülür, düşüncelere dalarsın uykunu etkileyebilir, falanca kişi seni çok seviyor deseler aynı oranda olumlu etkiyi yapmaz.

Bu neden ile olumsuz haberler/bilgi daha hzlı etki ediyor olabilir.

Bunun dışında genelde yeni bir fikir oluşturmak çok zor iken, oluşan fikri anlamak için çok çaba gerekmiyor, yine bir eser (bina, makina alet vs) çok uğraş gerektirirken onu bozmak yok etmek çok kolay oluyor hatta kazaen hasar görüyor vs.

Kısaca dünya hayatı tam simetrik değil. İnsanlar için burun sürtme yeri olması olasılığı oldukça yüksek.

Mutlu değilsen çok problem etmemek lazım.

Sayfa 23/1000 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •