Sayfa 23/38 İlkİlk ... 13212223242533 ... SonSon
Arama sonucu : 300 madde; 177 - 184 arası.

Konu: SGK emekli maas vb sohbet....

1. Bunun muhabbetini yapmak bile abes... Kamu kurumlarının kar amacı yoktur, zarar etmez açık verir. Hizmet düzenli işliyorsa, abartılı bütçe bozukluğu yoksa problem de yoktur.

19.10.1987 ssk girisliyim.Bugun itibari ile 10.000 gun primim dolmus durumda.Ssk nin sitesinde dikkatimi ceken aylik baglama orani her yil 2 puan artmasi gerekirken 9000 gun uzerine ciktigimdan beri 2 puan artmadigini goruyorum.Bir donem icin 9000 gun uzerine cikildiginda yillik artis 1 puana dusurulmustu ama bundan vazgecilip tekrar 2 puana cikarimisti diye biliyorum.Benimle benzer durumda olan arkadaslar kontrol edebilir mi.

LG-H818 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. emekli maaşı bağlandı mı, oldukça girişiniz eski , şu an emekli olmanız lazım gibi, 10,000 gün pirim çok uçuk ,4500 1987 için sanki yeterli gibi Bağkur değilse tabiki,
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    emekli maaşı bağlandı mı, oldukça girişiniz eski , şu an emekli olmanız lazım gibi, 10,000 gün pirim çok uçuk ,4500 1987 için sanki yeterli gibi Bağkur değilse tabiki,
    Ssk ya girdigim 1987 senesinde emekli olmak icin gereken sartlar 25 yil sure gecmesi ve bu 25 yillik sure icinde 5000 gun prim odenmesi idi.2012 yilinda 25 yilim ve yaklasik 8300 gunum olmasina ragmen.1999 yilinca yasar okuyan doneminde cikan yasa ile emekli olma yaslari kademeli olarak uzatildi.bana dusen fark 8 yildi.2020 senesinde 50 yasinda emekli olacagim.3.5 yilim daha var calismaya devam ediyorum.yaklasik 11.300 gun prim ile emekli olacagim.

5. Ali Tezel yorumlarında,her sene maasın bir miktar dustuğunden bahsetmekte...Yüksek yatmıyorsa,BES düünülmeli...

YTD..

6.  Alıntı Originally Posted by pronto Yazıyı Oku
    Ssk ya girdigim 1987 senesinde emekli olmak icin gereken sartlar 25 yil sure gecmesi ve bu 25 yillik sure icinde 5000 gun prim odenmesi idi.2012 yilinda 25 yilim ve yaklasik 8300 gunum olmasina ragmen.1999 yilinca yasar okuyan doneminde cikan yasa ile emekli olma yaslari kademeli olarak uzatildi.bana dusen fark 8 yildi.2020 senesinde 50 yasinda emekli olacagim.3.5 yilim daha var calismaya devam ediyorum.yaklasik 11.300 gun prim ile emekli olacagim.

SSK girişiniz 1987 ise arada çıkan kanunlar sizi etkiliyor olmamalı , bence yarın SGK ya gidin SGK girişinize ekrandan baktırın Tarih 1987 ise emekli olmanız lazım , yalnız yaşınız 50 değilse gitmemenize gerek yok , yaşa takılırsınız ,
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    SSK girişiniz 1987 ise arada çıkan kanunlar sizi etkiliyor olmamalı , bence yarın SGK ya gidin SGK girişinize ekrandan baktırın Tarih 1987 ise emekli olmanız lazım , yalnız yaşınız 50 değilse gitmemenize gerek yok , yaşa takılırsınız ,
    Sayin dostum ilginiz icin tesekkur ederim.Sanirim turkiyede yasamiyorsunuz.Aksi taktirde kamuoyunda yasa takilan ssk magdurlari haberlerini mutlaka duyardiniz.Oyunun kurallarinin macin ortasinda degismeyecegini dusunmenizi anlayisla karsiliyorum ama burasi turkiye daha neler neler degisiyor bir bilseniz...

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 23/38 İlkİlk ... 13212223242533 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •