Onemli Gunler Banner
Sayfa 23/133 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon
Arama sonucu : 1059 madde; 177 - 184 arası.

Konu: ROYAL Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Alıntı Originally Posted by batıkborsacı Yazıyı Oku
    Benim anlamadığım şey şu. Bunlar 530 milyona neyi sigortalamışlar.
    72 milyon arsa ve bina için değerleme. İçindeki makina ve techizat için değil asıl para makina larda ve isim hakkında. Bu sadece özsermayeyi kurtarmak için kullanıldı. Bunu açıklamasalar genel kurulu toplayıp ya sermaye arttırımı yapmaları lazımdı ya da varlık satışı ile sermayeyi düze çıkaracaklar dı. İşi kitabına uyduruyorlar yani. Benim nezdimde bu haber çok olumlu çünkü gözaltında ancak böyle çıkarız. Bilanço ertelenmezse tabi.

2.  Alıntı Originally Posted by Hyundai Yazıyı Oku
    Eksi özsermaye sorununu çözdük. Şimdi 2020 ilk çeyrek bilançosu kaldı. Eğer o da ertelenmezse gözaltı pazarında kalmamız için kanuni sebep kalmıyor. Bu haberin düştüğü ortamda kağıda satış gelmesi Keriz silkeleme operasyonudur. Yakında belli olur kimler silkelenmiş.
    ☝ben burdayım ve en az 7 ila 10 arasında bir yerlere kadar da satmam inşallah

3. arkadaslar elma ile armutu karistiranlar var halen. Amortisman denen kavram vardir. Sirket duran varliklarini amortismana tabii tutar. Boylece arazi makineler binalar vs. tum techizat diyelim en bastan 100 milyon ise, bu zamanla azalir. 2018 yilinda devlet yeni degerleme kanunu cikardi. Degerlemesi dusuk sirketler bu kanundan faydalanabilecegini soyledi. Linkte detaylarini gorebilirsiniz. Basta Vedat Twitterda bazi sahislar vay efendim Royalin makinesi su kadar arazisi bu kadar vs hesaplar yaptilar. Royalde bahsettigim gibi sirket senelerdir calisan bir sirket zaten amortisman yaza yaza defter degeri azalmis sirketin, bu degerleme ile bir miktar sirketin degeri artmis oldu. Ama Vedatin dedigi gibi sirketin degeri birden 70 milyon tlden 700 milyon tlye cikmadi ki cikmaz da. Sirket zaten makinelerini vs. amortismana tabii tutmus zamaninda. https://www.verginet.net/dtt/1/tasin...tutulmasi.aspx Olaya soyle bakin sirketin toplam varligi 616 milyon oldu, kisa vade borclari duselim (cunku bu sene odeyecegiz) 616-382=234 milyon tl (marka degeri altyapisi vs. hepsini gectim) sirketin olu degeri 234/60=3.9 tl ediyor. Ki bizim sirket ihracat yapan ve doviz kazanan sirket. Yani kisa vade uzun vade borclulugu vs. eger sirketin satislarinda sikinti olmaz ise(ki aldiklari siparislerden olmayacak gozukuyor) azalacaktir. Burada vay philip satmis, vay vedat almis, ahmet vermis mehmet almislarla kisa vade bakarsaniz pek birsey cikmaz. Uzun vade olaya bakin sirasiyla degerleme-ilk ceyrek bilanco-satis haberi-gozaltindan cikma haberi vs. bircok olayla hareketli gunler gorecegiz. Sirketi neden 534 milyona sigortalamis sorusuna gelince. Bu konuyu yazdim size ama zamaninda yine beni linc edecektiniz. Uzman arkadaslar yine yorumlarini yapmisti. Fabrika yarin yansa, sirket sigortadan kac para alacak? Asil soru bu. Iste burada amortisman muhabbeti yok. Makinelerin techizatlarin serverlerin vs. bastan o sistemi kursan(kar kaybi vs. icinde) cebinden en az 700-800 milyon tl cikmasi lazim. Adamlar da 584 milyon tlye sigortalatmis. Konu bu. Ancak aramizdaki uzmanlar defter degeri bu olacak falan gibilerinden hem burada hem de twitterda sacmaladilar. Sacmalamaya da devam ediyorlar..... Bilancodaki defter degeri ile malin sigorta degerini karsilastirmamak lazim. Royalde hersey guzel gidiyor. Artik gecmisi unutun. Onumuzde bambaska bir sirket var. Sirketin kanini emen Fetoculer temizlendi. Bundan sonra yolumuza emin adimlarla devam edecegiz....

4. Merhaba ricam etsem takas günlük

5.  Alıntı Originally Posted by alfred23230 Yazıyı Oku
    Bugün yüzde 5 aşağı çekerler yine. O yüzden heycan yapmıyorum üstad

Benim aklım bana bile yetmiyor...
    Şaşırdık mı ? Hayır...

6. Arkadaşlar bu 72 milyon arazi bina yer üstü bilmem neyi falan çok düşük değil mi? Önce ki değerleme de kaçtı ki şimdi 72 milyon oldu. Benim için hayal kırıklığı oldu bu degerleme. Zaten bugün ki düşüşte bunu gösteriyor bana göre.. düşüncelerinizi merak ediyorum

2013 kur ortalama 1.90 dolar 2019 nisan mayıs kur 5.40 dolar degerlemeye tabi olan varlıklar 2013 de 30 milyon civarı bir miktar binadan amortismasyon düşsen verilen rakam mantıklı fakat biz 2020 deyiz ve kur 7 tl yani 100 milyona yakın bir rakam gerekir hem o biraz günü kurtarma olmuş asıl degerleme 2019 agustosda yapıldı yabancı bir kuruluş tarafından .Makinalara gelince 140 milyon gibi bir rakamdan amortismasyonu düşe düşe 20 milyona kadar gelmiş onuda yine kura endekslersek yaklaşık 240 milyon gibi bir rakama gelir .Birde ben şu karşılıkların 2020 bilançosunda tahsilini görebiliriz diyorum ytd

Yani o makinaları bu gün alsan 515 milyona tekabül eder artı bunların elektronik ve program aksamları ğüncel aslında mekaniginden düşersin amortismasyonu .Artı atlas halı buraya 2016 da dahil oldu ve 2015 de alınan iki adet iplik hattı bilançolarda varmıydı bilmiyorum ytd

Sayfa 23/133 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •