Sayfa 23/106 İlkİlk ... 1321222324253373 ... SonSon
Arama sonucu : 848 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Temettu Etkisizligi

1. Erhan abi site ne zaman kurulacak

Lenovo A7010a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by ankarali_omer Yazıyı Oku
    Erhan abi site ne zaman kurulacak

Lenovo A7010a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    daha vakti var onun
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Bak simdi matematiksel hesaba gore okey ayni farkeden birsey yok diosun simdide bam baska birsey diyorsun

İkiz sirket ornegini siz anlayasiniz mantigi diye veriyorum.

Ozman bana boyp hissesi nasil kazandirmis acikla

Boyp hissesini alanlarin akli kafasi calismiyormu

Nasilnkazandirdi boypnhissesi temettude dagitmiyor neden kazandirdi
    Temettü veren vermeyenden fazla kazandırır yada tersi olur diye bir kural yok ki. İkiside mümkün.

Bilmeyenler öğrensin diye verginiz örnek sonucunda temettü vermeyen daha iyi kazandırır diye rakamlarla yazdınız. Bende öyle değil fiyatları aynı olur, diğer açıdan yatırımcısına getirisi aynı olur diye rakamlarla yazdım.Böyle bir piyasa yok diye ekledim. Örnek yanlış demek istedim. Yanlıştan doğruyu bulamayız ki bilmeyenler anlasın, öğrensin.

Şimdi bahsettiğiniz şirketi bilmiyorum incelemedim. Ama bu şirket her yıl %1 temettü verse, yatırımcısına getirisinin aynı olamayacağının garantisini nasıl verebilirsiniz?

4. 173 nolu iletide bir liste çıkarmışsınız BİST TÜM den….Sonra içlerinden “ROYAL”i seçmişsiniz fakat bu hisse istikbal grubuna bağlı, istikbale elkonuldu ya fetöden, “acaba buna da el konurmu ?”korkusunun grafiği ; şirketin temeliyle ilgisi yok anlayacağınız…..

175 nolu iletinizde birtakım hisseleri almış-satmış ve kar ettiğinizi belirtmişsiniz. Demek ki neymiş ? GETİRİ CANMIŞ, Hatta güzel getiri sahibini şair yaparmış……

Teeeee bu topiğin 12.sayfasında 89 nolu iletinizde sorduğunuz soruları SORMADAN GEÇİYORUM….Zaten işlem extreleriniz de aracı kurumda mevcuttur, isteyen olursa gösterebilirsiniz sanırım….

Hisseleri BİST TÜM den seçmişsiniz ; değişik tarih aralıklarında HER SEFERİNDE 1 HİSSE almışsınız. Buna göre QUEENSTOCK a dönelim ve ben sistemimi oluşturayım. Şunu yapacağım : verdiğiniz tarihler arasında BİST TÜM endeksinden (Siz öyle yapmışsınız ) 3 AYDA 1 (siz değişik sürelerde hisseleri tutmuşsunuz) TEMETTÜ VERİMİNE GÖRE 1 ADET HİSSE SEÇECEĞİM.

ŞİMDİ 169 NOLU İLETİME DÖNELİM :
    4. adımda seçtiğiniz tüm oranları silin, sadece TEMETTÜ VERİMLİLİĞİ ni işaretleyin…
    7. adımda endeks olarak BİST TÜM seçin.
    10. adımda temettü verimi….BÜYÜKTEN KÜÇÜĞE (AZALAN) olarak seçin.
    11. başlangıç-bitiş tarihlerini işaretleyin.
    Diğer aşamaları anlatıldığı gibi yapın.
    Bu seferlik ben sizin yerinize yaptım sonuç şöyle :
    29.08.2016-23.04.2017 tarihleri arasında getiri % 150 ; başlangıçtaki 100 lira 250 lira oldu…

Ekran izlemeden….ne zaman satayım diye düşünmeden…..haber izlemeden…sadece temettü verimliliğine odaklanarak…..

Topiğinizin Başlığı neydi ?

5.  Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Temettü veren vermeyenden fazla kazandırır yada tersi olur diye bir kural yok ki. İkiside mümkün.

Bilmeyenler öğrensin diye verginiz örnek sonucunda temettü vermeyen daha iyi kazandırır diye rakamlarla yazdınız. Bende öyle değil fiyatları aynı olur, diğer açıdan yatırımcısına getirisi aynı olur diye rakamlarla yazdım.Böyle bir piyasa yok diye ekledim. Örnek yanlış demek istedim. Yanlıştan doğruyu bulamayız ki bilmeyenler anlasın, öğrensin.

Şimdi bahsettiğiniz şirketi bilmiyorum incelemedim. Ama bu şirket her yıl %1 temettü verse, yatırımcısına getirisinin aynı olamayacağının garantisini nasıl verebilirsiniz?
    Evet ikiside olabilir bunu belirleyen şey karı dagıtması veya dağıtması değil elde ettiği karları ve bilancosuyla alakalıdır.

Bunda bir sorun yok ben bu görüşteyim. BOYP ornegını niye verdim. Demişsiniz ki yazınızda hayal edilmesi bile güç ? demişsiniz bende bak gerçek burda demişim.

Bak yatırım yapmak için tutmuş BOYP hissesi Kredi çekmek yerine iç kaynaklardan para kullanmak için tutmuş.

Yani sizin yazınızdaki olayı aktarış biçiminiz temettüyü mutlaka dağıtması gerekir noktasında. Dağıtmazsa kötü şeyler olur imasıyla yazı yazıyorsunuz. Bende buna istinaden bak bu dağıtmamış ve iyi şeyler olmuş diyorum. Yani benim oradaki iki şirketi örneklemem temettü vermeyenin daha iyi olacağı için değil sizin yaklaşımın olan "temettü vermemek kötüdür" algısını yıkmak içindi.

Son sorunuzada istinaden garanti vermem çünkü bunun gidişinin ve sizin hisselerinizin gidişininde temettü politikasıyla uzaktan yakından alakalı olmadığını düşünüyorum.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

6.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    173 nolu iletide bir liste çıkarmışsınız BİST TÜM den….Sonra içlerinden “ROYALâ€i seçmişsiniz fakat bu hisse istikbal grubuna bağlı, istikbale elkonuldu ya fetöden, “acaba buna da el konurmu ?â€korkusunun grafiği ; şirketin temeliyle ilgisi yok anlayacağınız…..

175 nolu iletinizde birtakım hisseleri almış-satmış ve kar ettiğinizi belirtmişsiniz. Demek ki neymiş ? GETİRİ CANMIŞ, Hatta güzel getiri sahibini şair yaparmışâ€¦â€¦

Teeeee bu topiğin 12.sayfasında 89 nolu iletinizde sorduğunuz soruları SORMADAN GEÇİYORUM….Zaten işlem extreleriniz de aracı kurumda mevcuttur, isteyen olursa gösterebilirsiniz sanırım….

Hisseleri BİST TÜM den seçmişsiniz ; değişik tarih aralıklarında HER SEFERİNDE 1 HİSSE almışsınız. Buna göre QUEENSTOCK a dönelim ve ben sistemimi oluşturayım. Şunu yapacağım : verdiğiniz tarihler arasında BİST TÜM endeksinden (Siz öyle yapmışsınız ) 3 AYDA 1 (siz değişik sürelerde hisseleri tutmuşsunuz) TEMETTÜ VERİMİNE GÖRE 1 ADET HİSSE SEÇECEĞİM.

ŞİMDİ 169 NOLU İLETİME DÖNELİM :
    4. adımda seçtiğiniz tüm oranları silin, sadece TEMETTÜ VERİMLİLİĞİ ni işaretleyin…
    7. adımda endeks olarak BİST TÜM seçin.
    10. adımda temettü verimi….BÜYÜKTEN KÜÇÜĞE (AZALAN) olarak seçin.
    11. başlangıç-bitiş tarihlerini işaretleyin.
    Diğer aşamaları anlatıldığı gibi yapın.
    Bu seferlik ben sizin yerinize yaptım sonuç şöyle :
    29.08.2016-23.04.2017 tarihleri arasında getiri % 150 ; başlangıçtaki 100 lira 250 lira oldu…

Ekran izlemeden….ne zaman satayım diye düşünmeden…..haber izlemeden…sadece temettü verimliliğine odaklanarak…..

Topiğinizin Başlığı neydi ?
    Program için aradılar prof için başvurmuştum 12,000 TL diyorlar Çok pahalı breysel olan için demo talebimi gerçekleştirecekler ancak biraz öğrenın sonra acayım ben dedi.

Sizinki bireysel olan mı ?

Söylediğiniz uygulamaları programın demosuyla test edeceğim. Lakin burada strateji tartışmıyoruz. Bende onu belirtmek için resim gönderdim. Şimdi bir başkası gelecek ben şunları seçerek %200 yaptım diyecek Bir başkası gelecek bende su yontemle sunu yaptım diyecek. Anlatabildimmi.

Söylediğiniz örnek temettü verimliliği bir performans ölçütüdür ddemek için veriyorsanız programı alayım söz veriyorum uygulamaları tek tek deneyeceğim.

Temettü verimliliğini kriter olarak işaretlemeyip başka kriterler gireceğim birde temetti verimliliğini ekleyip de deneyeceğim bakalım sonuçları bende merak etmekteyim.

Hanigi topik başlıgı

7. Ben 126. Nolu iletideki çoğu eğitimi aldığımdan, eğitimin yanında verilen “Professional” formunu uzun bir süre kurcalama şansım oldu. Şu an “investor” denen en basit halini kullanıyorum, aylık 70 TL. 3 ayda 1 aldığımdan yılda 4 ay kullanıyorum. Küçük yatırımcıya bu investor versiyonu çok çok yeterli…..Professional versiyonu portföy yöneticileri, fonlar vb. kullanıyor.

İnvestorda “kutucuk” işaretliyorsunuz temel olarak… Ayrıca 1 adet “değer yatırımı temelli hazır formül var (başlarda o da yoktu, ben rica ettim, koydular…).

Professional da ise “3 yıldır cari oranı 1 olan+net karı %10 ve üzerinde artan, endexe göre pozitif getirili hisseleri RSI 60ı yukarı kestiğinde alıp 70 i aşağı kırınca satsaydım ne olurdu acaba?” gibi herşeyi yazabiliyorsunuz. Ayrıca 10 kadar hazır formül de içeriyor (ichimoku falan içeriyor ki aman aman….

8.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Ben 126. Nolu iletideki çoğu eğitimi aldığımdan, eğitimin yanında verilen “Professional†formunu uzun bir süre kurcalama şansım oldu. Şu an “investor†denen en basit halini kullanıyorum, aylık 70 TL. 3 ayda 1 aldığımdan yılda 4 ay kullanıyorum. Küçük yatırımcıya bu investor versiyonu çok çok yeterli…..Professional versiyonu portföy yöneticileri, fonlar vb. kullanıyor.

İnvestorda “kutucuk†işaretliyorsunuz temel olarak… Ayrıca 1 adet “değer yatırımı temelli hazır formül var (başlarda o da yoktu, ben rica ettim, koydular…).

Professional da ise “3 yıldır cari oranı 1 olan+net karı %10 ve üzerinde artan, endexe göre pozitif getirili hisseleri RSI 60ı yukarı kestiğinde alıp 70 i aşağı kırınca satsaydım ne olurdu acaba?†gibi herşeyi yazabiliyorsunuz. Ayrıca 10 kadar hazır formül de içeriyor (ichimoku falan içeriyor ki aman aman….
    programı kurcalamadım ama derslerden bazılarını inceledim en çok hoşuma giden kısmı teknik ve temeli birleştirebiliyor olmamız.
    2. güzel nokta ise temel verilerle geçmişe dayalı test yapıyor olmamız.

Yanlız şu konu çok önemli adam videoda açıklamış.

Atıyorum aylık portfoy değiştir dediğinden ayın son günü kapanış fiyatıyla satıyor. Yani siz pazartesiye kalabiliyorsunuz yeni hisseyi cuma kapanısında alıyor ancak siz pazartesi alıyorsunuz.

Bu küçük farklılıklar uzun vadede bazan büyük farklılıklar yaratabiliyor. Bunları iyi test etmek lazım. hangi fiyattan almış hangi fiyattan vermiş vb. çok önemli.

BUna repaint deniliyor. algoritmik trade testlerinde bunun ne kadar fark yarattığını ölçüyorduk uzun vadede çok fazla etki gösteriyor. reele göre.

Programın demosunu alınca kısa aralıklı testler yapıp bakacagım portfoyde nasıl değişiklik yaptıgını.

Testlerde bileşke getiriyle hareket ediyor anladıgım kadarıyla. bunun bileşkesiz ayarlama sansımız yokmu acaba

Sayfa 23/106 İlkİlk ... 1321222324253373 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •