Sayfa 23/262 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon
Arama sonucu : 2092 madde; 177 - 184 arası.

Konu: ARSAN - Arsan Tekstil

1. Yukarıdaki 2 gün önceki takas. Son iki günde hisseyi yabancı ayakta tutuyor. Devamını bekleyip göreceğiz.

Alıntı Originally Posted by ssk Yazıyı Oku
    size söylediğim iş'teki eleman mal çıkıyordu. yaklaşık 350 bin ila 600 bin lot arası mal çıktı. adamı bezdirdiler . o da kaldıramayınca tahtayı yıkıp gitti. kaldıramayacağın işlerin altına girmemek lazım. kağıdın beklenti ve kalkmasına gelince gidişatı patron engelliyor zaten. bence kağıdın eylül ekime kadar hatta aralığa kadar unutulmasını istiyorlar. baskılamak ve unutlmasını saglamak istiyorlar. bence çok beklentili olmamak lazım kısada
    adamlar 600bin lot mal bulsalar balıklama atlarlar. bunların hepsi aynı masanın etrafında oturuyolar. benim tahminim bu hafta credite ayarladıkları malı KY den çıkarmak için bir iki firmadan satıcılı gösterip panik yaptırıyorlar, 8-9 firmadan topluyorlar.inanmayan yarın 5.10 a 20 bin lot mal yazsın görsün,pirana gibi nasıl dalıyorlar.

Alıntı Originally Posted by intelijansiya Yazıyı Oku
    Yukarıdaki 2 gün önceki takas. Son iki günde hisseyi yabancı ayakta tutuyor. Devamını bekleyip göreceğiz.
    sen almazsan gelir birileri alır. citi net alıcıdır,arsanda daha önce hiç bu kadar mallandığını hatırlamıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
     Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    hay ağzına sağlık cennet. nedir bu temettü yada bedelsiz sevdası anlamıyorumki. verdiğini hisse fiyatından düşüyor zaten. bırakalım kasada kalsın biriksin,sonrada büyük bir sermaye artışına gidecek mecburen. tabii kısa bekleyenleri üzer bu haber ama tahtanın altı boş değilki, her kademede alıcı var. verir kurtulursun çekmezsin adamların kahrını. bist de hissemi yok.
    Temettüden birde %15 stopaj kesintisi yapılıyor. Şirket bunu dağıtırken mesela kişiye 10.000 TL temettü verecekse eğer 1.500TL yı kaynağında kesiyor ve vergi dairesine sizin adınıza yatırıyor. Eğer bu temettü dağıtılmaz ve dürüstce yönetilir mesela özkaynak olarak kullanılırsa bu şirketin mali durumu çok daha güçlenmiş oluyor..

Türkiyede Kurumlar vergisi %22, temettü stopajı %15 (yat. ort.hariç)

Arsan örneğin yıllık 10.000.000 TL kar elde etsin. 2.200.000TL kurumlar vergisi verir. kalanı dağıtacam dese kalan 7.800.000 TL için 1.170.000 TL temettü vergisi öder. Toplam:3.370.000TL. Bu 1.170.000 TL lık kısım ayrı ayrı şirket ve yatırımcı açısından buharlaşan bir paradır. Devlet açısından ekstra bir kardır. Bu sebeple şirket aslında temettüyü bünyede bırakacam yeni kredi çekmeyecem vs onun yerine bunu dürüstce ve adilane kullancam dese bence daha iyi/pozitif olur..

{Tabi herkesin bakış açısı farklı olabilir.. kimisi der ki ben temettü olmasa şirkete niye ortak olayım bana ne vergiden ben paramı çatır çatır yemek istiyorum benim hakkım falan diyebilir..}

Diğer taraftan bünyede bırakılan karpayını piyasanın hisse fiyatına bir şekilde pozitif yansıtması ve fiyatlaması gerekir. Ancak kısa vadede Türkiyede bu tarz kararlarda yatırımcı algısı olumsuz yönde geliştiği için genellikle olumsuz düşünülüyor.

5. 4 lirada bıraktığımız DMSAS solladı geçti. Bu uyuz kimi dökmeye çalışıyor?

Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    aynı beklenti bendede var. yaşayıp göreceğiz.
    hadi bismillah,o gün bugün inşaallah.

7.  Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    hadi bismillah,o gün bugün inşaallah.

Durduğuna bakma, devamı var inşallah...

Yıllardır Temettü vermeyeceklerini bunun için öne sürdükleri bahanelerin de kes/copy yapılarak her yıl yeni bir bahane imiş gibi öne sürüldüğünü ,Temettünün bir cepten alıp diğer cebe konduğundan vs. defalarca dem vurmuş idik. (Birksım şirketten Temettü almış ve bedelli- Bedelsiz'e katılmış biri olarak belirtiyorum) Benim için asıl önemli olanın şirketin nakit varlıkların ve özkaynaklarının yeterli olması ve istikrarlı bir karlılık idi. Diğer taraftan Genelde yatırımcılar Hisselerle bizim gibi Katolik nikahı kıymadıklarından ve çoluk çocuklarına bırakmadıklarından (Bende ilgilendiği için büyük kızıma bırakacağım sanırım,) Temettü ve bedelsiz potansiyeli yüksek hisselere rağbet var. Bizde patronların, tahta yapıcının aksine: hissenin dikkat çekmesini, ensesi kalın kodoman abilerin gelip tahtayı çizip götürmesini beklemiyor muyuz yıllardır???

Sayfa 23/262 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •