Sayfa 230/654 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330 ... SonSon
Arama sonucu : 5225 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: DURDO - Duran Doğan Basım

1.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    teknik olarak birşeyler yazayım dedim sonra dedim boşver herkes bildiğini yapsın bu arada edgard allen poe iyi bir yazarmış yeni tanıştık kitaplarıyla okuyun okutun arkadaşlar
    özellikle kuzgun ve karga isimli eserini tavsiye ederim

2. bir kudüs öyküsü
    kızıl ölüm öyküsü
    annabel lee
    morgue sokağı cinayeti
    hipnoz altında gerçekler
    bir haftada üç pazar
    öyküler
    bunları okudum dediklerini okumadım ama setini almıştım onlarıda okurum yakında teşekkürler ciğerci
    ytd deli saçmasıdır

3.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    bir kudüs öyküsü
    kızıl ölüm öyküsü
    annabel lee
    morgue sokağı cinayeti
    hipnoz altında gerçekler
    bir haftada üç pazar
    öyküler
    bunları okudum dediklerini okumadım ama setini almıştım onlarıda okurum yakında teşekkürler ciğerci
    rica ederim

4. dün durdo %15 lik tepki verirken işlem hacmin 4,5 milyon tl ye çıkarmış idi...bu gün ise dinlenme ve hazmetme çalışmasına girdi...şu an itibari ile işlem hacmi 800 bin tl civarıdır...gün sonunda bu miktar her halde 900 bin tl olabilir...

işlem hacminin artık 300-500 bine kadar düşmesi yeterli olacaktır...endekste herhangi bir aksaklık olmaz ise p.tesi işlem hacmini o seviyelere kadar düşürebilecektir...tahminlerime göre bir iki iş günü içinde süreç tamamlanacaktır...ardından da yeniden çıkışa geçecektir...

bilançolar en geç 10 mayısta açıklanır...burada kaldı 35 gün...bilanço beklentili hisselerde yavaş yavaş herkes pozisyon almaya başlayacaktır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. endeks artıda ama durdo ekside...hisseler gerçekten de kendi dinamiklerine göre hareket etmeyi tercih ediyor...dünkü sert çıkış tepkisi de benim söylemem ile verdiği bir tepki değildi...tamamen kendi dinamiklerine göre vermesi gereken bir tepkiydi...çünkü hisse çok düşük hacimler ile çok sert inmişti...o tür düşüşlerin tepkisinin her zaman sert olduğunu söylüyordum ki dün de bunu gerçekleştirdi...

dünkü sert çıkış sırasında 6,20 gibi güzel de de sayılabilecek bir yerden trade yapmış idik...%5-7 gibi tepkilerin durdoyu kesmeyeceğini tahmin etmiştim...hakketen de dün tepki ta %15 i bulmuştu...

düzeltme ve dinlenme sürecinden sonra tekrardan sert alış tepkilerinin geleceğini tahmin ediyorum...bilançolardan önce 7,52 zirvemizin test edilmesi veya geçilmesini hem umut ediyorum hem de tahmin ediyorum...

bakalım nasibimizde neler olacak ?? ilk çeyrek bilançomuzda gelebilecek ??? 10-15 milyon kar çok harika etkilere neden olacak...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. son bir kapanış yorumu da yapıp gideyim...

hisse olası sert çıkışlarında işlem hacmini aşırı artırması , önemli zirvelerini görüp daha sonra aşağı inmesi ve akabinde ağırlıklı ortalamasının altında kalması benim açımdan düzeltmenin artık geleceğini kaçınılmaz kılıyor...dün de normalda 300-700 bin tl civarında olan işlem hacmi 4,5 miyona ulaşmıştı...6,34 zirvesini görmüştü ve 6,00 olan ağırlıklı ortalamasının altından 5,98 den kapanış yapmış idi..o şekli ile durdo sabah bir miktar tepki vermek istediyse de başarılı olamayıp düzeltmeye girdi...

bunun tersi durumlarda da benzer sonuçlar ortaya çıkıyor...hisse düşük işlem hacimleri ile aşağı sarkarken ,önemli bir dibi görüp daha sonra ağırlıklı ortalamasının üzerinden kapanış yapması da düzeltmenin artık bittiğinin işaretlerindendir...

bu gün işlem hacmini düşürdü (822 bin) önemli bir dibi gördü (5,75)...kapanışı ise 5,86 dan oldu..ağırlıklı ortalaması ise 5,87 idi...yani bu gün henüz düzeltmenin bittiğinin işaretlerini vermedi ama buna çok yaklaştığını gösterdi...

düzeltmenin tam anlamı ile bitmesi için işlem hacmini çıkış yapmadan önceki stabil olduğu vakitlerdeki işlem hacmi miktarlarına kadar indirmeli (300-500 bin ) ardından da ağırlıklı ortalamasının üzerinden kapanış yapmalı...bu işaretler henüz gerçekleşmedi ama tahminlerime göre bir iki günde bu şartları da sağlayacaktır...

en önemli gördüğüm bu işaretlerden sonra teyit niteliğindeki bir kaç işaret daha da vardır...diğer işaretler de hissenin artık endeksten daha iyi durmasıdır...endeks çok düşerken hissenin düşmemesi veya çok az düşmesidir..yani endeksten pozitif ayrışmasıdır..

7. Keko bey bilancnunsenin dediğin gibi gelmesini isteriz ama büyük bir ihtimalle kurdan dolayı 6 -7gibi oda cok iyi kendini hazırlam a o kara

8.  Alıntı Originally Posted by cobra Yazıyı Oku
    Keko bey bilancnunsenin dediğin gibi gelmesini isteriz ama büyük bir ihtimalle kurdan dolayı 6 -7gibi oda cok iyi kendini hazırlam a o kara
    hep birlikte hesapladık ,kurun olumsuz etkisi 5,6 milyon tl dir...ama mevsimsellik nedeniyle son çeyrek daha az kar geliyordu...2019 yılı ilk çeyrekte artacak yurtiçi ve yurtdışı ciro ve kar ile bu ciddi orandaki olumsuzluk kapanacağına inanıyorum...beklentim yine de 10-15 milyondur...

Sayfa 230/654 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •