Sayfa 230/745 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon
Arama sonucu : 5959 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Ben bu şirkette Net boç/ favök oranına bakarken borçlardan stokları da çıkartıyorum ( belki yanlış yapıyorum ) ama bana göre yüksek enflasyon döneminde stoklar hızla paraya dönüştürülebilir hazır değerler ile aynı

Sonuç olarak bu adam bu stoku satacak ( bozulan modası geçen bir şey de değil menderesin stokları )

Hala diyorum belki yanlış düşünüyor olabilirim ama orana baktığım zaman 2021'in son çeyreğinde düzelme ibareleri göstermiş. 2022 1 çeyrekte baya düşmüş
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

2.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Ben bu şirkette Net boç/ favök oranına bakarken borçlardan stokları da çıkartıyorum ( belki yanlış yapıyorum ) ama bana göre yüksek enflasyon döneminde stoklar hızla paraya dönüştürülebilir hazır değerler ile aynı

Sonuç olarak bu adam bu stoku satacak ( bozulan modası geçen bir şey de değil menderesin stokları )
    satacak evet..

şunu unutmayalım, o stokun üretim maliyeti ve satışa dönüştüğü günkü üretim maliyetleri aynı değil..

yani aslında döviz bazında, stokların satışa dönüşmesiyle daha ciddi bir net borç azalması olur

3. rızaaaaaaaaaaa

kaldır bakalımmmmmmmmmmmmmmm

hop hop

4. rıza sana satacak malım yok bu fiyattan rızaaaaaaaaa

5.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    satacak evet..

şunu unutmayalım, o stokun üretim maliyeti ve satışa dönüştüğü günkü üretim maliyetleri aynı değil..

yani aslında döviz bazında, stokların satışa dönüşmesiyle daha ciddi bir net borç azalması olur
    Kesinlikle... Stokları bitirdiyse (-ki ben azalttığını düşünüyorum) Bu çeyrekten sonra net borç/favök rasyosu lineerden ziyade logaritmik olarak azalır. Piyasa ne olduğunu bile anlamadan 2 haneleri görürürüz (UMARIM)

Sonra artık kim kebap kim kadayıf ısmarlıyorsa ısmarlar

İçimden bir ses güzel bir haftanın bizi beklediğini söylüyor
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

6.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Kesinlikle... Stokları bitirdiyse (-ki ben azalttığını düşünüyorum) Bu çeyrekten sonra net borç/favök rasyosu lineerden ziyade logaritmik olarak azalır. Piyasa ne olduğunu bile anlamadan 2 haneleri görürürüz (UMARIM)

Sonra artık kim kebap kim kadayıf ısmarlıyorsa ısmarlar

İçimden bir ses güzel bir haftanın bizi beklediğini söylüyor
    iyi bir ikinci çeyrek bilançosu gelsin bakalım..

7. bu nasıl bezdirmedir ya

8. benim lotlarımı alamazsın..

geçen yıl dolar 7, menderes 3.5
    bu yıl dolar 17 menderes 3.37

çok beklersin

Sayfa 230/745 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz