Sayfa 230/759 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon
Arama sonucu : 6069 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. net %8.75 temettü bu da 10.000 lot için 875 TL net hesabınıza yatacak paradır.

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    daha bir kaç gün önce bu konuyu konuşmuştuk...hisse tutarı özkaynaklardan düşülüyordu....eğer hisse satılacak olursa o vakit de oluşan kar direk bilançoya yansır...satılmazsa bildiğim kadarıyla sermayeye eklenmesi lazım...yani şu ana kadar gelen bilançoların karında bu hisseden yapılan karlar eklenmemiş...satılırsa o vakit eklenir...ilk etapta bende acaba bu kar eklimidir ki öyle güzel bilanço yolladı diye şüphelenmiştim...ama sonra eklenmediğini görünce sevindim....çünkü bu yaptığı karlar tamamen yaptığı faaliyetten elde etmiş...buda güzeldir..
    Teşekkürler...
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    dostum yaklaşık 12 yıldır borsadayım bu süre boyunca sadece bir kere temettü yedim...oda geçen yıl alkanın temettüsü idi..o yüzden de bu temettü işlerinden çok da fazla anlamam...yalnız geçen yıl alkadan temettü aldığımızda verilen naktin %15 ini devlet vergi olarak kesiyordu...bir de verilen miktar kadar hissenin de fiyatı aşağı iniyordu...alka geçen yıl temettü vereceği sırada temel ederi aşağı yukarı 5,00-5,30 seviyelerinde iken temettüden bir gün önce 5,00 dan kapanış yaptı...ertesi gün verdiği temettü miktarı fiyattan düştü üzerine de birazcık da geriledi...ama alkadan bir kaç gün sonra bu sefer de sasa temettü verdi...sasanın temel ederi 7,75 tl civarı idi ve o sırada sasanın fiyatı da 4,5-5,00 tl civarı idi...sasada temettü verdikten sonra verdiği temettü kadar geriledi ama ertesi gün hem temettü miktarınca düşen kısım eski yerine kadar tekrardan yükseldi hem de üzerine çok da agresif bir çıkış yaptı..

yani temettü var keşkem almasaydım diyebiliyorsunuz ama temettü de var direk cebe girip çok da hoş bir sürpriz yapabiliyor...

bizim temel ederimiz ise şu anda 2,66-3,33 tl aralığındadır eğer bir de 2018 ilk çeyrek karı çok da güzel gelirse bu ederimiz belki de 4-5 tl aralıklarında dahi olabilir...temettüden sonra tekrardan indiği fiyata çıkmasını umuyorum...

dün bir arkadaş 1000 lot hisseye 85 tl verilecek demişti...10 bin lota 850 tl eder...ama bu miktarın da %15 ini devlet vergi diye kestiğini hatırlıyorum..( geçen yıldan bu güne kadar bu değişmiş mi bilmiyorum )

doğrusu alkanın temettüsünü yediğime pişman olmuştum...umarım vakti geldiğinde sasa gibi bizi mutlu eder blcyt...

G3221 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    '' İlkelerine bir kez dahi olsun ihanet eden insan, hayatla olan saf ilişkisini yitirir. Bir insanın kendine karşı hile yapması, onun filminden, hayatından, her şeyinden vazgeçmesi demektir.

3. Günaydın Arkadaşlar ,

Bazı arkadaşlar ,
    *** satış önemli
    *** F/K önemli
    *** Faaliyet karı önemli
    *** Döviz kuru önemli demiş.

Entegre tekstil de işler şöyle midir acaba : İplik Dolares - Boya Euro - Konfeksyion TL ( maliyetaçısından ) --- Satış ta iç piyasa yada ihracat.

İhracat ise ; dewlet desteği - kur detayı derken kar oranı yazabilirsiniz.
    İç Piyasa ise ; KUR çok çok önemli ----- girdilerin döviz olup satış TL ise mafişşşşşşşş........

Gerek enflasyon gerek fazi oranınabakar isek ; yılın 2. çeyreğinden sonra döviz in daha hızlı yükseleceğini düşünüyorum. ( Mayıs ay'i içerisi bile olabilir. )

Öyle fazi leri indirin demek ile olmuyor bu iş. Eğer böyle diyen dewlet büyüğü var ise ; önce dewlet bankalarının fazilerini indirsinler. Hadi bakalım....... Öyle herkes cahil değil bu memlekette.......

Karlı şirketleri sewerim. Go bili_bili , go go go

Herkese bol kazançlar.
    Beetlejuice.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4. kimse bana yoklama çekmeden burda olduğumu söyleyeyim... iki saattir yazmamışım...sonra tekrardan tufan kopmasın..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. dün endeks yatay olmasına rağmen kendi dinamikleri ilse güzel bir çıkış yapmış idi...bu gün bunu hazmetmeye çalışıyor ...bunu başardıktan sonra artık şu 2,36 direncimize yönelmenin vakti gelecektir..bu direnç sadece bir kaç adım önümüzde...bu gün bu direncinin önünde güçlenmesi ve önümüzdeki günlerde geçmesi iyidir...ama bir güzellik yapıp da bu gün bunu başarırsa daha çok seviniriz...isterse bunu yapabilir bu gücün onda olduğuna inanıyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. 2006 yılında ben ,kardeşim ve çok samimi bir arkadaşım birlikte borsaya girmiştik..daha doğrusu önce arkadaşım sonra ben sonra da bizi örnek alan kardeşim borsaya girmiştik...üçümüzde çok acemiydik tabi hepimiz de bir yıl dolmadan ilk sermayemizi kayıp etmiştik...benim 220-240 gram ağırlığında hanımımın altınlarını koyup tümünü kayıp etmiştim...kardeşimin benimkinin yarısı kadardı arkadaşımın ise benimkilerin neredeyse iki katı kadardı..hepimiz kayıp etmiştik...bazen tv deki teleteksin başına geçer 5 dk gecikmeli verilere göre günde bir kaç hisse alıp satardık...alış satışlarımızdan sadece bir veya iki tanesinde prim yakalamıştık..

gel zaman git zaman hepimiz nalları dikince artık borsaya tövbe etmiştik...her gün hanımlarımızdan yediğimiz fırçalardan artık moral de kalmıyordu.... sonradan bu tövbemize rağmen ben bir sermaye daha gizlice koymuş ve onu da kayıp etmiştim...kardeşim gerçekten de tövbesine sadık kaldı bir daha hiç girmedi...arkadaş de tövbesine sadık kalmıştı taki 2 ay öncesine kadar...geçen günlerde kardeşim arkadaşımızın borsaya girdiğini söyledi bende kendisini aradım ..

arkadaş hala eski kafamızla hisse alıyor...temel analizi hiç bilmiyor..teknik olarak da bir kaç kelime öğrenmiş...az çok ucundan tutmuş ama bu çok çok yetersiz...tabi bu halde çok da öngörülü olmaya gerek yok koyacağı bu sermayeyi de bu gidişle kayıp edecek ...zaten daha iki ay olalı %10 a yakın zararda...morali çok bozuk...

geçen gün blcyt 2,22 den kapatmış iken hisse düzeltmesini bitirdi 2,23 ten alabilirsin dedim..tabi dediğimi yapmadı ertesi gün gerçekten de 2,38 leri görecek kadar çıkınca hayretler içinde kaldı..yine kendisine son düzeltmede 2,25 ler uygundur dedim yine beni dinlemedi ...blcyt şimdi 2,32 de...kendisine diğer hisseden çık ne zararın varsa ben karşılayacam burada kazanırsın dedim...sonradan ne karar verdi bilmiyorum...kendisine bildiğin gibi değil ben çok kazandım dedim ama hala bana güvenmiyor... beni o eski sürekli kayıp eden keko olarak biliyor...en kısa sürede kendisiyle yüzyüze görüşüp ona bir şeyler anlatmam lazım...bari bu sermayesini kayıp etmesin..temel analizden haberi olsun..tekniği iyi öğrensin...bir de bunları yapmıyorsan beni takip et diyecem...bakalım ne kadar ikna edebileceğim..???

bu yorumu sıkıntıdan yazıyorum kusura bakmayın dostlar...

7. abo 15 dk bakmadım neler olmuş yahu..kimsede beni buradan uyarmıyor..2,48 i görmüşüz yahu....teessüf ederim dostlar..

8. ben hikayeler ile meşgulken sizler beni uyarmamışsınız...

Sayfa 230/759 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •