Sayfa 233/367 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333 ... SonSon
Arama sonucu : 2933 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: Tarihte bugün ve viop

1. Tayyip Agam yine Londra'ya gidecek, ayni faiz dersini yine verecek. Usd/TL dusmeye devam edecek.

Ustune de faizleri dusurecek...

Analez tamam...

Ekonomi bilim deeldir...Kul yapisidir...

Kurun dusmesinin sebebi kesin olarak faiz artisi degil...Konu af tartismalariyla ilgilidir. Ingiltere, ortadoguda at oynatacaksa, bunu yetismis elemanlariyla yapabilir yada 30 yil bekleyip yeni elemanlar yetistirmesi gerekir. Mevcut elemanlari kodeste, o zaman af cikacak, cunku bekleyecek zaman yok.

Bu oldugunda kuru da faizleri de gorecez. Hicbir yapisal donusum olmadan ayni bu beton ekonomisiyle buyumeyi de gorecez. Tabi beton ekonomisi devam ederken, Savunma Sanayiinde kendi kendine yeterlik anlaminda % 70'e ulasildi.

Secimlerin sonuclari 30 gun sonra belli olacak. Cumhur ittifaki ilk turda yada ikinci turda kesin kazanacaktir. Bu % 100, bunun sebebi Ince'dir. Ince Akplidir.

Tayyip Erdogan nefreti, insanlari Mollalarla ve teroristlerle ittifaka goturuyor. Akillarini yitirmisler.

Kur simdiden dustu, dusmeye devam edecektir. Secimlerden sonra faizler de dusecek.

Bakalim bunu hangi ekonomi martavaliyla aciklayacaksiniz.

Bazi islerde cok asiriya kacildi. Mesela Kulliye, mesela Merkel'in karsilanmasinda oturulan koltuklar, şatafat falan filan...

Kulliyenin yapimina 622 milyon dolar harcanmis. Hindistan ise Mars yorungesine uzay araci gondermis, harcadiklari para 74 milyon dolar.

Tayyip Erdogan nefretinin buyuk bolumunu bu asiriliklar olusturuyor.

Ben buna "laikleşen siyasal Islamcilik" olarak bakiyorum.

Cumhuruyetin ilk yillarindan itibaren uygulanan "yanliş laiklik" sebebiyle bu bedeli oduyoruz.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    açılım... iyi bir düşünce idi... içinizi temizlemeden dışınıza bakamazsınız... ama açılımı maalesef mahvettiler... açılım Türkler ve Kürtlerin taleplerini dile getirecekleri ve pkk dahil kimseye başka söz hakkı tanınmayacak bir süreç olmak için hazırlanmışken sulandırıldı ve bitirildi... bitirenleri bilemem ama bu ülkede PKK yi gerçekten devleştiren maalesef Devletimizin attığı adımlar olmuştur. bunu burada tartışmanın anlamı yok eğer Ankarada olan varsa tartışabiliriz ve kendilerinin bilgilerini, seve seve öğrenmeye hazırım... ama alevilere yakılma ile ilgili zulümü unutmayan bizler nasıl olur da kürtlere yapılan zulümleri görmezden geliriz. en ufak örnek bütün köye pislik yedirenler hangi gücü kullanarak bir şeyler yaptılar... küçük bir not eklemeliyim kürt değilim...

maalesef ülkemiz iyi yönetilmiyor... ABD de her operasyonun altında bütçe mutlaka yer alır bizde ise bütçeden bahsedildiğinde maalesef küçümsenirsiniz... 15 yılda ekonomimiz dünyaya entegre (bağımlı mı demeliydik) hale getirildi. korkarım büyük projeler (ayranımız var mı ki içelim desem mi) ile asya kaplanlarının başına gelen süreç bizi pas geçmeyecek. üstelik 40 dolarlık gebze geçişinin maliyetini düşünürseniz sanki hesaplar ya şaşmış ya da iyi yapılmamıştır ki ikisi de benim gözümde hainlikle eşdeğerdir...
    politika yapmıyorum çamur atmak isteyen varsa çamurları kendilerinin olsun ama lütfen bu insanları daha fazla salak yerine koymayın... her iki taraf da aklını başına devşirmeli çünkü başka ülke yok bizi kabul edecek ve hızla çöküşe doğru giden bir ülkemiz var diye korkuyorum bazen...

SM-A500H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Kulliyenin yapimina 622 milyon dolar harcanmis. Hindistan ise Mars yorungesine uzay araci gondermis, harcadiklari para 74 milyon dolar.
    Bu olay batida şaşkinlikla ayni zamanda kiskanclikla karsilandi. Bunu becerebileceklerini hic dusunmuyorlardi. Bu sebeple Hindistan ve Çin batinin hedefindeler. Bu sebeple Abd ortadogudan cikiyor, butun gucunu uzakdoguya ceviriyor.

Ortadogu ise Ingiltere ve Fransaya birakiliyor.

Ingiltere-Fransa-Israil-Turkiye guzel bir ittifak. Turkiye disindakiler insan kayiplarini kaldiramazlar.

korkarım büyük projeler (ayranımız var mı ki içelim desem mi) ile asya kaplanlarının başına gelen süreç bizi pas geçmeyecek.
    Pas gececek abi...Goreceksin...
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

4. american mandacılığı yerine ingiliş mandacılığı daha iyidir öyleyse e alamanlar bunun neresinde

5. Gözler görmüyor. Akıl teslim alınmışsa gözler görmez! Sizin durumunuzun tesbiti budur.

Ekonomi kul yapısıdır. Ama rakamlardan oluşur. Rakamlar gerçektir aga! Kul yapısı olsa da rakamlar en gerçek veridir! Teslim alınmış beyin görmeyebilir.

Londra'ya gidip gider yapamazsın. Onlara faiz dersi veremezsin. Çünkü serbest piyasa ekonomisine inanıyorsan, liberal ekonomiye inanıyorsan, finans merkezine gidip atar yapamazsın. Ha sen kendi medyana olayı bu şekilde yansıtmasını sağlatabilirsin. Akıllı adam yemez bunu. Neden yemez biliyor musun? Dış ticaret fazlası veren bir ekonomin yok ki senin... Bir dünya markası da yaratmamışsın doğru düzgün. 16 yıl boyunca satmışsın, sattığınla beton yapmışsın. Enflasyonu dizginleyemiyorsun. Petrol yok. Tarımı bitirmişsin. İthalat cenneti yaratmışsın. Birde bakanın çıkıp pişkin pişkin beni kızdırmasınlar antep fıstığını da ithal ederim diye şaka yapabiliyor. Nasıl yapabiliyor? Çünkü beyin iflas etmiş. Cahillik adama herşeyi yaptırır!

Kimin iktidara geleceği sadece gelecek için önemlidir. Geçmişte olan olmuştur. Türkiye ekonomisi kırılgan ve bağımlıdır. Dolar ne yazık ki uzun vadede yukarı gidecektir. Bunun sebebi geçmişte bugüne hazırlık yapılmayışıdır.

6.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Bu olay batida şaşkinlikla ayni zamanda kiskanclikla karsilandi. Bunu becerebileceklerini hic dusunmuyorlardi. Bu sebeple Hindistan ve Çin batinin hedefindeler. Bu sebeple Abd ortadogudan cikiyor, butun gucunu uzakdoguya ceviriyor.

Ortadogu ise Ingiltere ve Fransaya birakiliyor.

Ingiltere-Fransa-Israil-Turkiye
    guzel bir ittifak. Turkiye disindakiler insan kayiplarini kaldiramazlar.

Pas gececek abi...Goreceksin...

Ortadoğu mahreçli haber kaynaklarında böyle şeyler okuyorum evet..

Lakin;

Yeni konjonktürün taşıyıcısı siyasal islamcılar olamaz. Çok hata yaptılar ve çok günah biriktirdiler. Bu bir.

Ülkücüler de olamaz. Çok dangozlar, her zaman öylelerdi. Düzelme potansiyelleri de yok. Özdağ, Halaçoğlu gibiler istisnadır. Bununla beraber bu siyasal kesimin temsilcileri ergen psikolojisinin siyasal izdüşümüdür. --bonaa ne yaooo ben boylaaee istiyooouum- Bu da iki.

Önceki günahlarından arınmış, seküler, laik, bilimsel, eğitimi, adaleti düzgün işleyen bir sistem lazım. Aklıma 60'lar 70'lerin gelişmiş kemale ermiş bir versiyonu geliyor. Hani 12 eylülle sekteye uğratılıp *** edilen!

Yok başka.

7. ayvagöbek,
    ne bu zaytung haberi mi?
    saçmalama da doruklara ulaşmışsın

8.  Alıntı Originally Posted by Diamond Yazıyı Oku
    Molla beni ilgilendirmiyor. İttifaka katacağı çok büyükde bir potansiyeli olduğunu düşünmüyorum. Emin olduğum bir şey var ki, akp nin içinde çok çok daha fazlası olduğu. Yani konu madımaksa, akp beterin beteridir. Zaten bugüne kadarki politikaları da bunu destekliyor.

İşi pkk ya getirme istersen. Bundan birkaç sene öncesinde yüreğimizi yaralayan pkk ile sarmaş dolaş görüntüler veren bugünün iktidarıdır. O dönem, bizlere ve tüm vatanseverlere yaşattıkları zulüm yenilir yutulur cinsten değildi ve benim onlardan irite olmamın en büyük sebebi de budur! Ama bir dakika biz vatansever değildik değil mi vatansever onlardı!!! Sonrasında kandırıldıklar, pişmanlıklar ortada dolanmaya başladı. Bizler o gün de açılkm adı altında yapılanın yanlış olduğunu savunuyorduk. Bugün de savunuyoruz. Bak yanar dönerlik yok bizde.
    Hdp de beni ilgilendirmiyor. Zaten ittifak dahilinde değil. Ama seçimin kaderini belirleyecekleri bir gerçek. Yok sayılamazlar. Kenara itmektense, yöntemlerini değiştirmeye ikna etmek daha doğru olacaktır.

Peki işe tersten baktığında, pkk yı hiç olmadığı kadar güçlendiren politikalara da sebep olan akp değil miydi?
    Fetöcüleri darbe teşebbüsünde bulunma noktasına kadar getiren de akp değil miydi?
    Hatta şimdi ezelden beri gülen e molla ve tehlikeli adam diyenler fetöcü ve terörist diye yaftalanmaya başlamadı mı?
    Yanar dönerlerin, ve bu entrikaları görmezden gelenlerin kaybedeceği günler yakındır.

Sıkıştığında dış mihrak, başardığında ben yaptım diyenler kaybedecek. Dış mihraklara laf edip, sonra dış mihraklardan yatırım bekleyenler kaybedecek. Burada sorun dış mihraklar zırvasındadır. Onlardan yatırım beklemekde sorun yoktur; ekonominin gereğidir. Buradaki yanar dönerliği görmeyen senin gibi ayva göbekli abiler de Londra ya gitti posta koydu faiz dersi verdi diye şakşak yapıp bizleri hoplata hoplata güldürecekler. Ama biz gülerken bu cahilliğin yarın bizleri de ağlatacağının farkındayız. Siz farkında değilsiniz....
    Bugün, yarın dolar 4.40 olduğunda belki ertesi zamanlarda 4.20 olduğunda dış mihraklar bizimle uğraşmaktan vazgeçti mi diyeceksiniz :D Tabii ki hayır Türkiye çok güçlü gerekli önlemleri aldık diyeceksiniz. Biz varsak sorun yok diyeceksiniz. Ama biz bugün de yarın da başımıza gelenlerin ve geleceklerin sebebini iyi biliyor olacağız. Siz de analiz yaptığınızı zannedeceksiniz. Oysaki yaptığınız ne biliyor musunuz?? Burnunuzun önündeki fırıldakları, yalanları, entrikaları görmeyip, kılı kırk yararak ordan burdan yakaladıklarınızla bir sonuca ulaştığınızı zannedip, aslında büyük resmi göremeden analiz yaptığınızı sanmanızdır

Hadi siz mastürbasyona devam edin. Gerçeklerde görüşürüz.
    +1........

Sayfa 233/367 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •