Sayfa 235/1002 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285335735 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,873 - 1,880 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    az önce tacirlerin de fiyatları yansıdı ve yüzde birlik kayıp var. dünkü düşüşler, seğans yarıda kesildiğinden dolayı mı yansımadı acaba?
    İş bankasi hisse fonlarıda -4 ila -5 arası kayıplar var iş bankası yansıtmış gibi duruyor. Ama diğer hisse fonlarda bir sıkıntı var

2.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    İş bankasi hisse fonlarıda -4 ila -5 arası kayıplar var iş bankası yansıtmış gibi duruyor. Ama diğer hisse fonlarda bir sıkıntı var
    şimdi tefaştan baktım, iş portföy hisse fon eksi 0,95. tefaşa diğer fonlar gibi giriş yapılmış. belli ki fonlarda 17 öncesindeki bir ortalama üzerinden hesap yapılmış. ama neden? hata oldu desek bütün kurumların fonları mı aynı hatayı yaptı? şu durumda dün öğleden önce fon satanlar, çok güzel fiyattan çıkış yapmış olacak ama fonlar bunu nasıl karşılayacak? zarar etmiş olmayacaklar mı falan.

3.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    şimdi tefaştan baktım, iş portföy hisse fon eksi 0,95. tefaşa diğer fonlar gibi giriş yapılmış. belli ki fonlarda 17 öncesindeki bir ortalama üzerinden hesap yapılmış. ama neden? hata oldu desek bütün kurumların fonları mı aynı hatayı yaptı? şu durumda dün öğleden önce fon satanlar, çok güzel fiyattan çıkış yapmış olacak ama fonlar bunu nasıl karşılayacak? zarar etmiş olmayacaklar mı falan.

4. Bugünkü garip fiyatlar ile ilgili NNF açıklama yapmış, erken kapandığı için ortalama alınmış.

https://twitter.com/nnfhedefportfoy/...434767872?s=21

Tek yüksek eksi yazan NRC var. Acaba gerçekten bu kadar eksi mi yoksa bilmiyorlar mı mevzuatı?

5.  Alıntı Originally Posted by ozmania Yazıyı Oku
    Bugünkü garip fiyatlar ile ilgili NNF açıklama yapmış, erken kapandığı için ortalama alınmış.

Tek yüksek eksi yazan NRC var. Acaba gerçekten bu kadar eksi mi yoksa bilmiyorlar mı mevzuatı?
    Allah'ım sen nelere kadirsin. dünkü atmosferi beğenmediğimden hazır kâr da cebimdeyken yüzde 60'larda olan hisse fonlarımın yarısını satıp defansa çekileyim demiş, akşamki kapanıştan sonra da yüzde 5 zararla sattığım için üzüntü yaşamıştım. şu durumda ömrümde ilk ve muhtemelen de son olarak sanki hisse satar gibi trent kırılımında çıkış yapmış oldum.

6.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    Allah'ım sen nelere kadirsin. dünkü atmosferi beğenmediğimden hazır kâr da cebimdeyken yüzde 60'larda olan hisse fonlarımın yarısını satıp defansa çekileyim demiş, akşamki kapanıştan sonra da yüzde 5 zararla sattığım için üzüntü yaşamıştım. şu durumda ömrümde ilk ve muhtemelen de son olarak sanki hisse satar gibi trent kırılımında çıkış yapmış oldum.
    Peki bugün alış fırsatı değil mi benim gibi nakitte olanlar için? Endeks yatay kapatsa NNF -3 açıklamayacak mı dünkü zararını böylece ucuza almayacak mıyım bu akşam? son 1 saat ona göre karar vereceğim

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by ozmania Yazıyı Oku
    Bugünkü garip fiyatlar ile ilgili NNF açıklama yapmış, erken kapandığı için ortalama alınmış.

iyi de açıklamadan bir şey anlaşılmıyor ki . fon hizmet birimi getiriyi mevzuata uygun hesaplamışsa yüzde 5 gibi , tefas mevzuata aykırı mı hesaplamış getiriyi ? ne demek istediklerini anlamadım. madem mevzuata uygun hesaplandınız getiriyi o halde niye tefasla aynı değil hesaplamanız .
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    twitter hesabı olan birisi sorsa da biz de öğrensek ... tefas neye göre hesaplamış ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 235/1002 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285335735 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •