Sayfa 237/1002 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337737 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 1,889 - 1,896 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ben Nisan başlarında IOG iş portföy serbest gümüş fon almıştım. Getirisinden çok memnunum. Tavsiye ederim.
    Hocam işbank nitelikli yatırımcı başvurusu için şubeye gitmek şart mıdır? Müşteri temsilcisi ile halledilebilir mi?covid sürecinde bir değişiklik olmuş mudur? Bilginiz varsa aydınlatırsanız seviniriz.

2. Şubeye gitmeye gerek yok. Kurye ile gönderiyorlar, imzalayıp gelen kuryeye hemen elden teslim ediyorsun geri götürüyorlar.

Ayrıca Herhangi bir bankada nitelikli olursan da o bankadan başka bankanın TEFAS ta işlem gören serbest fonlarını alabiliyorsun. yani evine en yakın yürüme mesafesindeki bankadan da hesap açıp nitelikli formlarını beyan edersen, başka bankanın serbest fonlarını o bankadan TEFAS üzerinden hemen alıp satabilirsin.

Alıntı Originally Posted by Eragon61 Yazıyı Oku
    Hocam işbank nitelikli yatırımcı başvurusu için şubeye gitmek şart mıdır? Müşteri temsilcisi ile halledilebilir mi?covid sürecinde bir değişiklik olmuş mudur? Bilginiz varsa aydınlatırsanız seviniriz.

3. Bir ara GMSTR aldım ama sonra baktım fiyat gerçeği yansıtmıyor, hepsini satıp Yapı Kredi YZG fonu aldım. YZG fonu çok istikrarlı ve 30 Mayısa kadar alınırsa stopajı olmayan bir fon. Gümüş fonları içinde riski az olup gümüş fiyatı ile paralel hareket eden tek fon YZG.

IOG serbest fon olduğu için çok oynak, bazen türevde VIOP gümüş alıp satıyorlar, bu sebeple ani iniş çıkış yapabiliyor. Paranın bir bölümünü bağladım.

GUM fonu da Akbank ın ama YZG sanki daha iyi gibi, fakat az bir miktar da GUM fonu aldım. Çoğunluk IOG ve YZG de.

Maksat riski dağıtmak. Portföyde az bir miktar gümüş olmasının bir zararı olmadı şimdiye kadar.

Ama şimdiki aklım olsa tamamını IOG ye bağlardım en başından. Ölene kadar mokoko.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ben nitelikli olamadığımdan serbest fon alamıyorum maalesef.

Sizin gümüş ve altına inancınız tam. Ama her ters durumda bunları satıyor olmaları beni tereddüde sevk ediyor.

Bu arada
    GMSTR alıyormusunuz.

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bir ara GMSTR aldım ama sonra baktım fiyat gerçeği yansıtmıyor, hepsini satıp Yapı Kredi YZG fonu aldım. YZG fonu çok istikrarlı ve 30 Mayısa kadar alınırsa stopajı olmayan bir fon. Gümüş fonları içinde riski az olup gümüş fiyatı ile paralel hareket eden tek fon YZG.

IOG serbest fon olduğu için çok oynak, bazen türevde VIOP gümüş alıp satıyorlar, bu sebeple ani iniş çıkış yapabiliyor. Paranın bir bölümünü bağladım.

GUM fonu da Akbank ın ama YZG sanki daha iyi gibi, fakat az bir miktar da GUM fonu aldım. Çoğunluk IOG ve YZG de.

Maksat riski dağıtmak. Portföyde az bir miktar gümüş olmasının bir zararı olmadı şimdiye kadar.

Ama şimdiki aklım olsa tamamını IOG ye bağlardım en başından. Ölene kadar mokoko.
    Siz gram gümüşte almıyorsunuz galiba
    Geçen yıl Nisanda gramı 3,38'den gram gümüş almışım, atmışım kenara duruyor. Şu an gram gümüş 7,37.

Bu günden geçmişe bakarsak ne var ne yok gümüş almak lazımmış.
    Hiç kafa patlatmadan %100'den fazla kazanç yapmış.

Seneye bugünlerde gram gümüş 13-14 olurmu diye de düşünmüyor değilim.

5. TLE ve ARE yabancı borçlanma araçları fonu ile dolar almak arasında kaldım açıkçası hangisi daha mantıklı olur ???

6.  Alıntı Originally Posted by grafik Yazıyı Oku
    TLE ve ARE yabancı borçlanma araçları fonu ile dolar almak arasında kaldım açıkçası hangisi daha mantıklı olur ???
    TLE ve ARE'nin içindeki ülkelerin CDS durumlarına göre doları geçebilir de geri de kalabilir.

7. Benim kendi param fiziki külçe komple, sanal metal veya fon metal almam kendi paramla. Sigorta olarak sistem dışında dursun. Ne olur ne olmaz.

Siz gram gümüşte almıyorsunuz galiba
    Geçen yıl Nisanda gramı 3,38'den gram gümüş almışım, atmışım kenara duruyor. Şu an gram gümüş 7,37.

Bu günden geçmişe bakarsak ne var ne yok gümüş almak lazımmış.
    Hiç kafa patlatmadan %100'den fazla kazanç yapmış.

Seneye bugünlerde gram gümüş 13-14 olurmu diye de düşünmüyor değilim.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    TLE ve ARE'nin içindeki ülkelerin CDS durumlarına göre doları geçebilir de geri de kalabilir.
    Dolar ile en paralel giden TDG

Sayfa 237/1002 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337737 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •