Sayfa 237/800 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337737 ... SonSon
Arama sonucu : 6398 madde; 1,889 - 1,896 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Sn.akil
    Gayrimenkul değerlemesi kar artışı yapmaz sadece Özkaynak artışı sağlar
    Gayrimenkul deger artışından nakit veya bedelsiz temettude verilmez.
    Bilginize
    Sagliklar
    Ben , yatırım amaçlı gayrımenkullerin değer artışu , kar olarak gösterilir diye biliyorum . Yine de , konu ile ilgili bilgisi olan diğer yatırımcı arkadaşlar da bilgilerini paylaşırsa , durum daha net hale gelebilir.

5. By akıl senin dediğin daha doğru fakat değerleme bir anda yansıyacağını düşünmüyorum.

6. arsa satılmadıkça değeri sanaldır o bakımdan temettü ya da bedelsize konu olamaz mantıken

7.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Ben , yatırım amaçlı gayrımenkullerin değer artışu , kar olarak gösterilir diye biliyorum . Yine de , konu ile ilgili bilgisi olan diğer yatırımcı arkadaşlar da bilgilerini paylaşırsa , durum daha net hale gelebilir.
    Sn. Cinali haklı, GYO şirketlerinde kar olarak yansır ve bu şirketlerin her sene değerleme yapma yükümlülükleri var, normal şirketlerin ise böyle bir zorunlulukları yok, olur da yapmak istese bile özsermaye artar dolayısıyla defter değeri yükselir.
    Bir satış veya ortaklık durumunda gerçek değer ortaya çıkar, tıpkı Acsel'in bilançodaki değer ile satışa koydukları değer arasındaki büyük farklar ancak o zaman ortaya çıkıyor. Temettü ve bedelsiz verebilmesi için satışa koydukları arsanın satılması lazım, o zaman nakit girdisi sağlam olur.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

8.  Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    Bugün fena dökmelerine rağmen kapanışı iyi yapmadı, satış tarafındaki diğer kısmı dikkat çekici, umarım yarına 6 üstünde devam ederiz, çok buralarda kalmamalı.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Sayfa 237/800 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337737 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •