Onemli Gunler Banner
Sayfa 238/777 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338738 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 1,897 - 1,904 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Ecb faiz artırmaya başlamadı ancak bu yönde yani parasal genişlemesini sonlandırıp üzerine faiz artışlarına başlayacağı yönünde güçlü bir beklenti var.. bu beklentinin fiyatlaması devam ediyor.. öte yandan fed zaten artırıma geçti.. yani herhangi bir beklenti kalmadı.. bundan sonrası için kaç artış olur ne zaman olur gibi görece daha az etkin beklentiler masada usd için..

mevcut durumu faiz cephesinde kabaca böyle açıklayabiliriz sanırım..
    İyi ki bir teknik yorum yaptık; akabinde parite paldır küldür 1,21 e geldi.. hay ben senin draghi.. italyan görünümlü Alman herif 🙂

2. Telaşa gerek su akar yolunu bulur. Göstermelik faiz artışlarıyla olacak iş değil TL. Bu iktidarın yapacağı şunu şeylerle değerlenmez. Satmayla özelleştirmelerle bu işler olmaz o bit akıllıların işi çok zor çok

3. Daha evvel YKBNK (kendi başlığında) da bedelli beklediğimi yazdım idi..
    Dün gece açıkladılar yüzde 94 bedelli..

YKBNK rasyoları en düşük bankalardan birisi idi gerekli idi bu bedelli..
    yüzde 25 gibi antin kuntin değil de haşırt diye sermayeyi 2 ye katladılar..
    Bence güzel bir hareket..
    yüzde 41 yabancı ortağı var 500 milyon dolar sermaye koyacak..

Bu hareketi diğer bankalarında kendi hesap kitapları doğrultusunda devam ettireceğini düşünüyorum..
    Hepsi yüzde 100 yapmaz ama bedelli sermaye artışları olacaktır..

Bunun belirgin olan ve olmayan 2 sonucu var bence..

Belirgin sonucu..Bankaların sermayelendirilmesi hareket imkanı sağlar rasyolar düzelir iyi birşeydir..
    Belirgin olmayan sonucu ise bankaların hepsi yabancı ortaklı bunların da TL bulup sermayeye eklemesi usdtry yi nasıl etkiler..

az buz miktarlar değil o kadar da..

Endeks sanayi hisseleri öncülüğünde bir hareket yaptı..
    tuprs eregl sasa krdmd thy asels ...vs..

Bu süreçte bankalar geride kaldı..

Bunun nedeni yavaş yavaş ortaya çıkıyor..

Normal şartlarda bankalar öncülüğünde bir ralli beklerdim endeks de ama..

ama sı var işte..

4. Yazacak çokda fazla bir durum yok..Yeni bir gelişmede yok gibi pek..

usdtry 4.17 4.19 ları vurduğu gün hemen yazdım bir süre dinlenecez diye..O süreç gerçekleşiyor..
    eurusd 1.25 lere gider aşarsa (oha çüş) 1.40 lar çok hızlı gelir demiştim..1.25 de hopppp çüşşş dediler
    yükselen trendi kırdırdılar 1.20 lere kadar geri çekildi..1.18 ler gelebilir bu süreçte..

1.15 lerin altı durumunda ise 1 e kadar bi çöküş mevcut..
    Macron un seçiminde bıraktığı boşluk mide bulandırıyor açıkcası..1.07 lerde falan dı sanırsam..

5. DOW daki bozulma devam ediyor..
    25.000 üstünden çok mal geldi piyasaya..
    Malı kucaklayanlar şaşkın alıyorlar veriyorlar dünya batacak hayır buradan bi daha ralli falan..
    Kafalar karışık..
    Özellikle NASDAQ tarafı yani teknoloji hisselerinde ben çok ciddi balon görüyorum..Hepsi show çekiyor..En son TESLA hakkında batıyor dedikodular ayyuka çıktı..FB falan filan nedir abi bunlar..Yok reklam geliri imiş yok bilmem ne..GOOGLE sürücüsüz araba geliştirecekmiş şuymuş buymuş..Bilemiyorum..Bunların afaki şeyler olduğunu düşünüyorum..En azından şimdilik..Daha çok emekleme aşamasında..Los angels in newyork un hatta istanbulun trafiğini açın orada insansız araçların olabileceği fikri size uygun geliyorsa tamam..

Su bulandı bi kere..

2008-2009 krizinde de 14.000 lerden 12.000 lere kadar geri çekildi idi 2008 baharında

2008 eylülde lehman battı..

Bu bir düzeltmemi yoksa büyük babalar artık yeter buraya kadar diyip de global pozisyon ayarlaması mı çekiyorlar şu aşamada bunu bilen malı götürür..

2008 2009 benzeri bir kriz olmazz bi daha demek çok zor öyle diyim..
    Hazırlıklı olmalıyız..
    Seçim olmasa idi sakin bir yaz beklerdim ama seçim tahminleri zora sokuyor..

6. Riskli varlıklardan uzak durulması nakit ağırlıklı beklenmesi daha iyi olur kanaatindeyim..

Giderse de gider demeyi bilmek lazım..
    Nasılsa bi yerden döner..

Dönmezse de paranın üzerinde oturmaya devam ederiz..
    Bu ya dolar olur
    Yada 15 faizli tl işte..

Döviz kredisi , kredili borsa , full borsa bu devirde ı ıh..
    Beton ı ıh..

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Daha evvel YKBNK (kendi başlığında) da bedelli beklediğimi yazdım idi..
    Dün gece açıkladılar yüzde 94 bedelli..

YKBNK rasyoları en düşük bankalardan birisi idi gerekli idi bu bedelli..
    yüzde 25 gibi antin kuntin değil de haşırt diye sermayeyi 2 ye katladılar..
    Bence güzel bir hareket..
    yüzde 41 yabancı ortağı var 500 milyon dolar sermaye koyacak..

Bu hareketi diğer bankalarında kendi hesap kitapları doğrultusunda devam ettireceğini düşünüyorum..
    Hepsi yüzde 100 yapmaz ama bedelli sermaye artışları olacaktır..

Bunun belirgin olan ve olmayan 2 sonucu var bence..

Belirgin sonucu..Bankaların sermayelendirilmesi hareket imkanı sağlar rasyolar düzelir iyi birşeydir..
    Belirgin olmayan sonucu ise bankaların hepsi yabancı ortaklı bunların da TL bulup sermayeye eklemesi usdtry yi nasıl etkiler..

az buz miktarlar değil o kadar da..

Endeks sanayi hisseleri öncülüğünde bir hareket yaptı..
    tuprs eregl sasa krdmd thy asels ...vs..

Bu süreçte bankalar geride kaldı..

Bunun nedeni yavaş yavaş ortaya çıkıyor..

Normal şartlarda bankalar öncülüğünde bir ralli beklerdim endeks de ama..

ama sı var işte..
    OTAŞ takmış bunlara. OTAŞ'ın borçları yaklaşık bir yıldır ödenmiyor. Takipteki alacaklara düşecek yakında. gundi 3-5 milyar doların lafı mı olur.

8. Odea Burgan gibi bankaların 3 lü hesapları var..
    Dolar euro TL arasında faiz kaybı yaşamadan al sat yapıyorsunuz..

Vadeli bağlamaktan sa 0.15 0.25 düşük faiz alıp bu hesaplarda para tutmak daha mantıklı..
    Dolar düştü mü yada çıktı da siz daha mı çıkacak diyorsunuz pıt bi telefon ile alırsınız istediğiniz kadar..

Miktar uygunsa 50 pip yukarıdan dolar aldığım çok oldu satışda genelde 80 pip aşağıdan oluyor.

Böylece panik yapmaz nasılsa istediğim an dolara dönerim in rahatlığını yaşar daha doğru kararlar verebilirsiniz..

Sayfa 238/777 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338738 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •