Onemli Gunler Banner
Sayfa 239/1230 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339739 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,905 - 1,912 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Faydalananların olması güzel...başlık zaten 2017 sonlarında açıldı..yeni sayılır yani...tabii ki herkese de hitap etmiyor olabilir... forumlarda hastalıklı ruhlar da var, onları da kaale alıp cevap vermiyorum..,umarım iyileşirler.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Faydalananların olması güzel...başlık zaten 2017 sonlarında açıldı..yeni sayılır yani...tabii ki herkese de hitap etmiyor olabilir... forumlarda hastalıklı ruhlar da var, onları da kaale alıp cevap vermiyorum..,umarım iyileşirler.
    Kafana takma kardeşim, insanları memnun etmek zaten çok zordur.
    Keşke bu başlıgı 2013te açmış olsaydın bende keşfetmiş olsaydım ne güzel olurdu

Ah froto ah

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,450
    Öneri değilde istersen trkcm ve sodayı bir incele....birde tavsiyem buradaki herkesi hoca olarak görme...bazen acemiler hoca geçinen tiplerden çok daha fazla kazanabilir....temel analizi öğren ve asla kısa vade düşünme....burda da bir çok topikte olduğu gibi şu kadar kazandım şunu yaptım falan diye atan çok olabilir...kimseye güvenme...üstat arıyorsan da dudu gibi birini takip et....dudu demek tecrübe demektir...dönemlik kar artış ve değişimlere takma...önce sahibini araştır..sonra son 5 yıllık karına bak..esas faaliyet karı net karı ile doğru orantılı yükselişte mi...ve gelecek yıllarda bu potansiyele devam edebilir mi?enoğru sonuca bu şekilde ulaşabilirsiniz..
     Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Psikolojim aksayi artik kaldirmadigi icin portfoyden cikardim. Portföyde yüzde beş ağırlığı vardı epi topu 200 lot ama ereğli ye cevirdim aksalari. Pegasus haric sabanci kagidim yok. Aksa yerine eklemeyi dusunduklerim kordsa yunsa enerjisa cimsa ak sigorta. Ya da sabanci grubu baska kagit olabilir. Ya da yukardakilerin hepsi birden küçük ağırlıklarla olabilir. Temel analiz bilen ahilerden yatırım tavsiyesi olmadan şirketlerden hangilerinin daha hızlı büyümesini beklerler önümüzdeki on yılda gibi bi öneri alabilir miyim. Bu arada sn. Cautionary dreamworld diye biri var tüpraş topiginin freddy si gibi her bulduğu topikte saydırıyor size.
    MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. Teşekkürler sn human01 en güzeli kendi göbeğini kendin kesmek elbette. Zaten iş koç oyak dışına çok cikmamaya calisiyorum. Soda elimde var zaten. Temel analiz öğrenmek hakkaten cok zor sadece dediginiz gibi son 5 yıllık karları ozsermayeleri inceliyorum şirkete ortak olmadan önce. Ben peter lynch in kitabında ortaokul ogrencilerlinin sanal porrfoyunun en unlu yatırım danismanlarini getiride gectigini okuduktan sonra olaya bakisim aklın yolu bir olarak değişti. Bu isle haşir neşir az buçuk okuyan araştıran on kisiden 9.una sorsam soda hektas tupras eregli froto asels diyorsa ben once bunlari yazar tabi uygun maliyetle sonra gerisine bakarim.

Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Toaso sağlam düzeltme yedi lakin froto hala dayanıyor. Froto sen nasıl bir şirketsin böyle. Frotodaki miktarımı artırmak için takipteyim. hisseyi doğru yerde almak çok önemli

Keşke Cautionary kardeşimin bu başlığını 2013 yılında keşfetseymişim

Batuhan
    FROTO'nun Volkswagen için ticari araç üretimi yapıp yapmayacağına ilişkin görüşmelerin sonucunun bu ay sonunda açıklanması bekleniyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,450
    Sn.carrah lafı olmaz....son bir şey daha var... yukarıda bahsedilen şirketlerin stratejik mal üretmesi çok önemli bir konu..örnek Ereğli ...Türkiye'de lider sektöründe..trkcm ve soda da keza öyle....bu tür kağıtları ne kadar maliyetle aldığınızda çok ne kadar beklediğiniz büyük önem taşıyor...UV getirileri çok ama çok fazla...şartı efk ile net karının düzenli ve paralel artması....ve tabi ki geleceğe yaptıkları ve yapmakta oldukları yatırımları.
     Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Teşekkürler sn human01 en güzeli kendi göbeğini kendin kesmek elbette. Zaten iş koç oyak dışına çok cikmamaya calisiyorum. Soda elimde var zaten. Temel analiz öğrenmek hakkaten cok zor sadece dediginiz gibi son 5 yıllık karları ozsermayeleri inceliyorum şirkete ortak olmadan önce. Ben peter lynch in kitabında ortaokul ogrencilerlinin sanal porrfoyunun en unlu yatırım danismanlarini getiride gectigini okuduktan sonra olaya bakisim aklın yolu bir olarak değişti. Bu isle haşir neşir az buçuk okuyan araştıran on kisiden 9.una sorsam soda hektas tupras eregli froto asels diyorsa ben once bunlari yazar tabi uygun maliyetle sonra gerisine bakarim.
    MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    FROTO'nun Volkswagen için ticari araç üretimi yapıp yapmayacağına ilişkin görüşmelerin sonucunun bu ay sonunda açıklanması bekleniyor.
    Sonuç ister olumlu ister olumsuz olsun, orta vadede etkisi sınırlı olacaktır. Genel konjöktür aşırı fiyatlamalara izin vermez.

Peki ben ne isterim. Frotom olmasına rağmen, daha da aşağılara gelmesini isterim..
    Froto ile yarım kalan bir hesabımız var..

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

8.  Alıntı Originally Posted by vortex Yazıyı Oku
    sn. kingsailor,

Bu konunun amacı benim gibi yatırım konusunda bilgi sahibi olmak isteyen, birşeyler öğrenmek isteyen genç yaşlı fark etmez insanlar için var, ben yüzlerce sessiz takipçiden biri olarak son derece faydalanmaktayım.. Neyi aldığımı , karşıdaki insanların niyetini, kalitesini gayet iyi biliyor ve algılayabiliyorum, forumda bu nitelikte bir konu yok.. topiğin amacı size uymuyor ise siz lütfen okumayınız, ben şahsım adıma çok faydalanıyorum, sn cautinary den, zaman zaman sn wiseinvestor ,sn dudu nun ve diğer bilgili arkadaşların paylaştığı (evet paylaştığı kelimesini vurguluyorum) bilgileri zaten istesem de herhangi bir bedelle elde edemeyeceğimi de biliyorum, benim bir lutuf olarak gördüğüm ve takip ettiğim konumun, (evet okuyanlar faydalanlanan lar da konuya ortaktır bence) zarar görmesini istemiyorum, bu vesile ile konu sahibi cautionary ve diğer bilgi veren üstatlara da herşey için şükranlarımı sunarım..son olarak siz eğer konuyu beğenmiyorsanız, o zaman okumazsınız ve olur biter diyorum, ben diğer konular için bu şekilde yapıyorum..
    Kesinlikle yorumunuza katılıyor ve ekliyorum.

Yüzlerce sessiz takipçiden biri olarak burayı günde birkaç kere okuyup takip ediyoruz ve ziyadesiyle yararlanıyoruz.

Bende kamu da yöneticiyim yani kamunun beyaz yakasıyım, zerre miktarı katkısı olan veya katkı yapmak isteyene başımızın üstünde yer var ama bilgi paylaşımından ziyade başlık sahibinin nereden bir açığını bulsam da yazsam şeklindeki yazılar bu konunun ilerlemesini sağlamaz.

Ayrıca memleketimizde saatlik konjonktürün değiştiği bir ortamda insanların fikirlerinin de değişebileceğine inanıyorum ki burada yaptığınız iki alıntı arasında öz olarak öyle bir durum göremedim.

Sayfa 239/1230 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •